skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

7 z 11 Kryształowych Kul dla zawodników Atomic

2019.04.01
7 z 11 Kryształowych Kul dla zawodników Atomic
Kliknij, aby powiększyć.
7 z 11 Kryształowych Kul dla zawodników Atomic
Za nami pełen emocji sezon 2018/19. W tym roku karuzela Pucharu Świata obejmowała aż 73 wyścigi. Podczas poprzednich zim zawodnicy Teamu Atomic przyzwyczaili nas do doskonałych występów. Nie inaczej było i tym razem - narciarze Redstera wygrali w sumie aż 31 zawodów i aż pięćdziesięciotrzykrotnie stanęli na podium wszystkich konkurencji alpejskich.

Zobacz także:

Prym wśród nich wiodły oczywiście dwie najjaśniej świecące gwiazdy czyli Mikaela Shiffrin i Marcel Hirscher, którzy wygrali razem aż 7 z 11 możliwych Kryształowych Kul! Oboje triumfowali w klasyfikacji ogólnej, slalomie oraz gigancie. Dodatkowo Mikaela zdobyła również swoją pierwszą Kryształową Kulę w klasyfikacji super giganta.

"Jesteśmy świadkami historycznej ery w narciarstwie." - mówi Christian Höflehner, były osobisty trener najlepszych zawodników narciarskich na świecie, a obecnie Global Race Manager Teamu Atomic - "Jeszcze nigdy kobieta i mężczyzna z jednej drużyny nie zdominowali tak mocno całej akcji."Mikaela i Marcel nie są jednak jedynymi gwiazdami teamu. Hirscher czuje na karku oddech powracającego po kontuzji Marco Schwarza, który wygrał już zawody w Oslo i Wengen oraz zgarnął trzy brązowe medale na Mistrzostwach Świata w Åre:
"Technicznie jest jednym z najbardziej kompletnych zawodników narciarskich startujących w pucharze, to on jest przyszłością" - komentuje Marcel.

Mikaela Shiffrin
Mikaela Shiffrin

Inni panowie z Teamu Atomic również nie próżnują. Manuel Feller zdobył w tym roku srebro podczas ostatnich zawodów. W przyszłym sezonie warto również będzie zwrócić uwagę na takie nazwiska jak Mauro Caviezel, Adrian Smiseth-Sejersted, Andreas Sander, Peter Fill czy młody i świetny technicznie Elias Kollega.

Mikaela z kolei musi się bacznie oglądać na Sofię Goggię. Kto wie jak wyglądał by sezon gdyby Włoszka nie zaliczyła poważnej kontuzji zaraz na początku zimy. Pomimo tego udało jej się w drugiej części sezonu kilkukrotnie stanąć na podium a nawet zwyciężyć podczas zawodów rozgrywanych w Crans Montana.

Marcel Hirscher
Marcel Hirscher

Wydawałoby się że po zakończeniu sezonu czas na wakacje. Jednak nie dla wszystkich:
"Nasz praca nadal trwa." - mówi Christian Höflehner - "Niektórzy sportowcy kontynuują testy, w zespole rezerwowym pracujemy nad naszą strategią, a koledzy z serwisu mają pełne ręce roboty, starając się utrzymać wyścigowy sprzęt swoich narciarzy w najlepszej kondycji. Na szczęście wszystkie wielkie nazwiska wciąż będą z nami i możliwe jest, że będziemy również mieli dodatkowych nowych członków w niektórych dyscyplinach. Ale oczywiście mamy przede wszystkim nadzieję, że po przyzwoitej przerwie Marcel Hirscher ponownie odkryje swój apetyt na ściganie i zwycięstwa."

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #narty #atomic #hirscher #shiffrin #puchar świata

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: