skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Allride w wydaniu HEAD 13/14

2013.10.06
Allride w wydaniu HEAD 13/14
Allride w wydaniu HEAD 13/14
Kreatywni i pomysłowi, nie uznają utartych schematów i słowa "niemożliwe". Konstruktorzy z teamu HEADa mają jasno określone cele. Z jednej strony tworzą sprzęt dla wybitnych alpejczyków, który ma pomóc im w spełnianiu sportowych marzeń, ma sprawić, że z roku na rok będą szybsi, lepsi i osiągną więcej, z drugiej głowią się jak uczynić narciarstwo w amatorskim wydaniu przyjemniejszym i łatwiejszym.
HEAD REV i Integrale
HEAD REV i Integrale to najnowsze modele nowej generacji uniwersalnych nart z grupy high-performance. Nie wymagają doskonałej techniki - średnio zaawansowanym dostarczą sporo frajdy, a dobrze jeżdżących narciarzy ujmą wszechstronnym charakterem. To narty, na których zawodowcy z teamu HEADa jeżdżą w wolnych chwilach. HEAD REV są narciarskim odpowiednikiem SUVa, pojazdu który nie tylko dobrze wygląda, ale też całkiem nieźle radzi sobie w trudniejszym terenie dając mniej doświadczonym kierowcom większe możliwości.

Head REV 105
Head REV 105

Jedne deski dla wszystkich?! Dostępne w serii modele mają średnią lub dużą szerokość pod butem, solidne taliowanie i camber ułatwiający trzymanie krawędzi. Wszystkie modele wykonane zostały zgodnie z konceptem ERA 3.0, czyli dobrano odpowiednią długość rockera, zastosowano progresywny promień skrętu oraz technologię eliminującą drgania dziobów i poprawiającą stabilność.

Head Integrale 009
Head Integrale 009

Modele Integrale zaprojektowano natomiast z myślą o osobach preferujących szybką carvingową jazdę. Mają średniej szerokości lub wąską talię, a dzięki zaczerpniętej z modeli Supershape geometrii oraz technologii Intelligence gwarantują najwyższy poziom jazdy.

Kolekcja nart firmy Head na sezon 13/14

ERA 3.0 - dobrze zrobiony rocker
ERA 3.0 to dość sprytne rozwiązanie HEADa, które ilustruje jak działać i wyglądać powinien rocker w nartach z serii allride. ERA 3.0 i ERA 3.0.S to sprytna kombinacja nowej geometrii, technologii i kształtu, które mają na celu zbliżyć do siebie pozornie różne narty - te przeznaczone do carvingu i do jazdy w puchu. Wszystko po to, by jazda na deskach była jeszcze łatwiejsza i dostarczała więcej frajdy. Tajemnica nowego pomysłu tkwi w połączeniu technologii allride rocker (łatwe prowadzenie nart i lekkość jazdy na powierzchni śniegu) z progresywnym promieniem skrętu (doskonałe trzymanie krawędzi, pomimo zastosowanego rockera) oraz inteligentnym systemem tłumienia drgań (umieszczone w dziobach włókna piezoelektryczne zapobiegają ich "kłapaniu", co przekłada się na większą stabilność nart). Efekt? Niezwykle uniwersalne i wszechstronne deski, które radzą sobie w każdym terenie.Buty Cube3
Buty, które łatwo się zakłada, są wygodne podczas chodzenia, a przede wszystkim gwarantują komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Efekt taki uzyskano dzięki zastosowaniu innowacyjnej konstrukcji otwieranej z tyłu skorupy, dużym klamrom (łatwość zakładania i zdejmowania) i szerokiemu paskowi na rzep (po dopięciu pewnie trzyma łydkę gwarantując bezpieczeństwo i komfort jazdy). Co więcej, wypinając się z wiązań nie trzeba się schylać, bowiem w tym samym momencie sprytny system AutoSkiWalk automatycznie uwalnia mankiet skorupy "przełączając" buty z trybu jeżdżenia na tryb chodzenia.

Buty Head Cube3
Buty Head Cube3

Buty AdaptEdge
O ile buty Cube3 rekomendowane są użytkownikom nart REV, to model AdaptEdge powinien spodobać się preferującym szybką, carvingową jazdę właścicielom desek Integrale.

Kolekcja butów Head 13/14

Wiązania PowerRail
Łatwy do zamontowania system modułowy, sprawdza się zarówno podczas indywidualnego użytkowania, jak i w wypożyczalniach. Płyta w wiązaniach PowerRail jest o 7 proc. szersze i 25 proc. niższa od poprzedniej wersji RailFlex II, dzięki czemu przekaz energii z buta na krawędź narty jest dużo lepsza. Co ważne, montowanie i ustawienie systemu nie wymaga specjalnych narzędzi ani dużej ilości czasu.

skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #narty #head #allride

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: