skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Atomic 08/09 - narty Nomad nowe, lżejsze, usportowione all-mountain

2008.09.06
Nomady - linię nart typu all-mountain - Atomic zaprezentował po raz pierwszy w ubiegłym roku. W sprzedaży narty znalazły się w tym sezonie, od razu zyskując sobie wielu fanów. Seria okazała się na tyle udana, że producent postanowił dalej ją rozwijać, poszerzając o nowe modele i wprowadzając nowe rozwiązania.
Nowe "wcielenie" Nomadów oglądać można na trwających od wczoraj targach ispo w Monachium.
Wśród nart na sezon 08/09 w rodzinie Nomadów uwagę warto zwrócić w szczególności na trzy całkiem nowe modele z oznaczeniem TI: Crimson, Blackeye i Highnoon. Dzięki technologii Titanium narty te charakteryzują się znacznie lepszą dynamiką na trasie, zachowując oczywiście wszystkie dotychczasowe zalety Nomada, czyniące z niego nartę niezastąpioną w dziewiczym, nieprzygotowanym terenie.

Narty typu all-mountain z roku na rok zdobywają sobie nowych zwolenników, co specjalnie nie dziwi, biorąc pod uwagę przede wszystkim uniwersalność tego sprzętu. Niewątpliwie ta grupa nart ma jednak i słabsze strony - charakteryzuje się stosunkowo dużą wagą i znacznie niższą dynamiką na trasie w porównaniu ze sprzętem typowo sportowym.

Okazuje się jednak, że tak wcale być nie musi. Dzięki zastosowanym technologiom (m.in. profil Beta, TFC - Torsion Flex Control Sectors) Atomicowi udało się stworzyć narty all-mountain znacznie lżejsze, bardziej elastyczne, o lepszej niż dotąd dynamice i o rzeczywiście sportowym charakterze.
Producent zapewnia, że nowe Nomady prowadzą się lekko, są zdecydowanie lżejsze i bardziej skrętne niż narty w segmencie all-mountain oferowane przez konkurencję. Charakteryzować ma je również lepsze trzymanie krawędzi i precyzyjna kontrola nawet przy dużych prędkościach.

Linia Nomad na sezon 08/09 to sześć modeli (Crimson, Blackeye, Whiteout, Highnoon, Bluemoon, Sunburst) w zakresie szerokości od 72 do 86 mm pod stopą i o zróżnicowanym promieniu skrętu.

"Usportowione" wersje Nomada to modele TI: Crimson, Blackeye i Highnoon, co do których producent zapewnia, że gwarantują płynność jazdy i łatwość w prowadzeniu nie tylko podczas jazdy w puchu, ale również przy dużych szybkościach na twardych i zmrożonych trasach. Wizualnym wyróżnikiem modeli TI jest hologram 4D.

Joanna Wrona/skionline.pl

skionline.pl

powrót

Zobacz
Atomic 08/09 buty narciarskie
Atomic 08/09 buty narciarskie
Atomic 08/09 buty narciarskie
Atomic 08/09 narty
Atomic 08/09 narty
Atomic 08/09 narty
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 21/22
Porady
WorldSkitest 19/20