skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Elan Morpheo - od uślizgu do carvingu

2013.10.11
Elan Morpheo - od uślizgu do carvingu
Kliknij, aby powiększyć.
Elan Morpheo - od uślizgu do carvingu
Początki na nartach bywają trudne, niemniej jednak nic nie motywuje bardziej niż widoczne postępy. Z myślą o wszystkich, którzy pierwsze bolesne doświadczenia na deskach chcą szybko puścić w niepamięć, Elan opracował nową serię o wdzięcznej nazwie Morpheo. Dzięki nowym nartom progres mamy czynić szybciej, łatwiej - i co równie ważne - czerpiąc z jazdy większą przyjemność.
Jak obiecuje słoweński producent, Morpheo to genialne narty z grupy all mountain, które sprawią, że bakcyl narciarstwa połkniemy w mig. Ponoć - ułatwiając i przyspieszając naukę skręcania - pomagają budować poczucie pewności i dają więcej frajdy ze ślizgania po białym. W ich konstrukcji Elan zastosował tzw. paraboliczny rocker, który sprawia, że narty są bardzo stabilne i posłuszne w skręcie. Wśród innych, wykorzystanych w modelach Morpheo rozwiązań wymienić należy: profil Early Rise (dzioby uniesione są na dłuższym odcinku), paraboliczne taliowanie (ułatwia wycinanie carvingowych skrętów niemal w każdym terenie), Frontside Stabilizer (system eliminujący drgania dziobów i stabilizujący narty) i technologię WaveFlex™, dzięki której narty są elastyczne wzdłużnie (łatwo inicjują skręty), lecz sztywne poprzecznie (pewnie trzymają krawędź).

Narty Elan - kolekcja 13/14

MORPHEO 10 TI GREEN FUSION


Elan Morpheo 10TI Green Fusion to najwyższy model w serii, przeznaczony dla osób dobrze jeżdżących technicznie poszukujących uniwersalnych nart przeznaczonych do jazdy w zróżnicowanych warunkach. Elan zastosował w nich słynną technologię WaveFlex™ oraz paraboliczne taliowanie, dzięki któremu genialnie poruszają się carvingowym skrętem na twardych i oblodzonych stokach. Wzmocnienia z titanalu (Mono Ti) wzmacniają konstrukcję nie podwyższając wagi sprzętu. Za łatwe i przyjemne wycinanie skrętów odpowiada także paraboliczny rocker, średnio uniesione dzioby i piętki oraz umieszczony z przodu stabilizator.

MORPHEO 8 ORANGE QT


Elan Morpheo 8 Orange QT przeznaczone są dla średnio zaawansowanych narciarzy, którym zależy na czynieniu szybkich postępów. Na przygotowanych stokach radzą sobie doskonale - nie wymykają się spod kontroli, są stabilne i przewidywalne - co jest zasługą technologii WaveFlex™, Partial Sidewall (PST) oraz wzmocnień z bardzo lekkiego włókna szklanego. Podobnie jak w wyższym modelu Morpheo 8 mają również paraboliczny rocker, średnio uniesione dzioby i piętki oraz umieszczony z przodu stabilizator.

MORPHEO 6 GREEN / RED QT


Elan Morpheo 6 QT - te niezwykle łatwe i przyjemne w obsłudze deski polecane są średnio zaawansowanym narciarzom preferującym jazdę w wydaniu rekreacyjnym. Posiadają ułatwiający inicjację skrętów paraboliczny rocker oraz technologię WaveFlex™, Full Power Cap i Dual Woodcore. Jeżeli przez cały dzień na nartach nie chcecie spalić zbyt dużo kalorii bawiąc się na chętnie wybaczającym błędy sprzęcie - ten model będzie celnym wyborem.
Dostępne w kolorze czerwonym lub zielonym.

MORPHEO 4 GREEN / RED PLATE


Elan Morpheo 4 Plate to najłatwiejsze w obsłudze narty z serii Morpheo. Są lekkie i wytrzymałe, mają rdzeń typu Comprex Woodcore, a w ich konstrukcji Elan zastosował profil Early Rise Rocker (łatwa inicjacja skrętów) oraz konstrukcję Full Power Cap. Dostępne w kolorze czerwonym lub zielonym.

skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #narty #elan #morpheo

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 22/23
Porady
WorldSkitest 19/20