skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Firma Kneissl ocalona

2003.09.15
Kufstein (skionline.pl) Tyrolskie Stowarzyszenie Ochrony Kredytowej 1870 ( KSV) poinformowało, że należy zabezpieczyć finansową przyszłość bogatego w tradycję, lecz mocno zadłużonego producenta sprzętu narciarskiego firmę Kneissl z siedzibą w Kufstein.
Komisja wierzycielska przyjęła drogą głosowania w sądzie okręgowym w Innsbrucku ofertę jednej z tyrolskich grup inwestorów.

Do grupy inwestorów należą między innymi przedsiębiorca Fritz Unterberger i Richard Labek, jak również producent tłuszczu Karl Handl.
Doradca wierzyciela i upoważniony syndyk masy upadłościowej podjęli taką decyzję w połowie sierpnia.
Wypadł, więc z gry konkurent, czeski producent artykułów sportowych.

Walter Hintringer z KSV mówił: "Ta ugoda jest korzystna pod dwojakim względem, z jednej strony dla wierzyciela, ponieważ w przypadku likwidacji przedsiębiorstwa kwota ta byłaby znacznie niższa, po drugie ze względu na dobro społeczne, ponieważ zostanie ocalonych ok. 35-40 miejsc pracy".
Po zaakceptowaniu warunków nowego porozumienia Tyrolska grupa inwestorów ma otartą drogę ku temu, żeby otworzyć nowy rozdział historii dla firmy Kneissl.
Kneissl powinien mieć nadal swoją siedzibę w Kufstein i w przyszłości produkować około 15000 par wysokiej jakości nart.

Zobowiązania przedsiębiorstwa wynoszą około 18 Mln EUR. Wierzyciel otrzyma 40% udział. Wypłacony będzie w trzech ratach, wyjaśnia KSV von 1870. Nowi właściciele chcą we wtorek podać do publicznej wiadomości swoje plany.

Historia firmy Kneissl rozpoczyna się w roku 1919, kiedy szef Franz Kneissl wyprodukował pierwsze austriackie narty.
W latach 60 tych Kneiss przechodzi przełom, który pozwolił na objęcie pozycji lidera na rynku produktów takich jak rakiety tenisowe i łyżwy długodystansowe w latach 70 tych.
Po krótkim czasie zaczyna się proces upadku firmy. W 1980 firma była zmuszona do ogłoszenia upadłości z powodu nieotrzymania kredytu na dalsze finansowanie działalności.

skionline.pl

Powrót

Zobacz
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 19/20
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020