skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical

2023.05.11
Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical
Kliknij, aby powiększyć.
Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical
Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical, który jest wyposażony w bezpłatne mapy offline, ładowanie energią słoneczną oraz niezwykle żywotną baterię.
Wykonany w Finlandii z wykorzystaniem 100% energii odnawialnej, sportowy zegarek Suunto Vertical GPS z dużym ekranem, szczegółowymi mapami offline i zaawansowaną prognozą pogody, został zaprojektowany z myślą o wyprawach i treningach w terenie. Ekstremalna żywotność baterii jest wspomagana przez ładowanie słoneczne w tytanowych wariantach solarnych.
Niektórzy wybierają utartą ścieżkę, podczas gdy poszukiwacze przygód wolą śmiało podążać tam, gdzie niewielu jeszcze dotarło i potrzebują narzędzia, któremu mogą zaufać, aby ich tam poprowadzić. Dzięki najwyższym standardom wytrzymałości, mapom offline, dokładności i ekstremalnemu czasowi pracy baterii, którym towarzyszy ładowanie słoneczne, zegarek Suunto Vertical jest niezawodnym przewodnikiem podczas eksploracji najwyższych szczytów, najbardziej stromych dolin i wszystkich miejsc pomiędzy nimi.

"Jak sama nazwa wskazuje, Suunto Vertical to zegarek dla tych, którzy są w ciągłym ruchu, którzy stale prą przed siebie, realizują kolejne sportowe wyzwania i wytyczają nowe cele. Jego solidność, rozmiar - oraz darmowe mapy offline dostępne z dowolnego miejsca na świecie – tworzą z niego najlepszego kompana do sportowych wyzwań; to zegarek dla ludzi, którzy żyją i oddychają przygodą."
Petri Lehtovirta, szef działu produktów w firmie Suunto.

Zegarek Suunto Vertical jest wyposażony w szczegółowe outdoorowe mapy offline, które są bezpłatne. Nowe mapy bazują na zaawansowanej nawigacji po trasach w aplikacji Suunto. Odkrywanie i tworzenie tras jest łatwe dzięki tzw heatmaps, mapom 3D i warstwom typu nawierzchnia drogi z poziomu aplikacji Suunto, a synchronizowanie ich z zegarkiem nie wymaga wysiłku. Teraz użytkownicy mają do dyspozycji mapy offline, z których mogą korzystać bez względu na to, gdzie się znajdują, co zapewnia im większe bezpieczeństwo i pewność siebie nawet w trudnych i wymagających warunkach.

Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical
Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical

Zegarek Suunto Vertical wyróżnia się ekstremalną żywotnością baterii na tle konkurencji:
85 godzin ciągłej analizy treningu przy najdokładniejszym śledzeniu lokalizacji w przypadku tytanowego wariantu słonecznego i 60 godzin w przypadku wariantu ze stali nierdzewnej.
Tryb turystyczny, który nadal zapewnia dokładne śledzenie, oferuje 500 godzin ciągłego śledzenia treningu. W trybie codziennym zegarek Suunto Vertical może towarzyszyć Ci przez 60 dni - w tytanowym wariancie solarnym nawet do roku bez ładowania.

Suunto Vertical może łączyć się z maksymalnie pięcioma systemami satelitarnymi (GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU, QZSS) i maksymalnie 32 pojedynczymi satelitami jednocześnie.

"Suunto Vertical nie poświęca dokładności dla dłuższego czasu pracy baterii. Komunikuje się ze wszystkimi pięcioma głównymi systemami satelitarnymi za pomocą technologii Dual Frequency - ekspresowego pasa zapewniającego szybszy, niezawodny sygnał. Jest to ważne, zwłaszcza podczas biegania w górach, dolinach lub w mieście pomiędzy wysokimi budynkami"*
Petri Lehtovirta, Suunto’s Head of Product

Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical
Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical

"W sezonie moje życie przepełnione jest kolarstwem grawitacyjnym, treningami i czasem spędzonym z dala od miasta. Sunnto Vertical nie miał prostego zadania aby sprostać moim oczekiwaniom pod względem wytrzymałości i funkcjonalności. Funkcja map offline, monitoring treningu, codziennej aktywności, snu oraz prognoza pogody pomagają mi działać cały czas na pełnych obrotach"
Piotr Krajewski, Instruktor kolarstwa grawitacyjnego, prezes warszawskiego Bikeparku Kazoora

„W nowym zegarku Suunto Vertical podoba mi się najbardziej jego funkcjonalność oraz wygląd.
Koperta jest większa oraz bardziej czytelna. Z nowych funkcji w zegarku podoba mi się to że możemy mieć mapy offline oraz to że pokazuje nam jaką mamy aktualną pogodę i kolejne godziny do przodu. Podczas fotografowania to jest bardzo przydatna rzecz. Ładowanie solarne które wydłuża nam czas pracy zegarka to prawdziwy Game Changer.”
Kuba Witos, outdoor lover & professional photographer

Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical
Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical

„Zegarek SUUNTO Vertical mam od dwóch tygodni. W tym czasie ani razu go nie ładowałam, a przebiegłam 250km na najdokładniejszym GPS. Nosiłam go też na co dzień z włączonymi multimediami. To niewątpliwie bardzo duża zaleta i komfort treningu (oraz podróży). Warto wspomnieć o ładowaniu słonecznym baterii, co doskonale widać w outdoorze.
To co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło to szybkość lokalizowania satelit (a miejscówki zmieniałam prawie codziennie). Duży ekran to kolejna zaleta (a przy tym zegarek nie wygląda topornie i nie obciera chudych nadgarstków;). Przy szybkich biegach lubię dokładnie widzieć pomiar czasu.
W górach bajka - mapy offline szczególnie sprawdziły mi się przy wędrówkach wokół Tbilisi.”
Dominika Stelmach, maratonka i ultramaratonka, versalite runner

„Nowy Suunto Vertical to nowe możliwości dla użytkowników zegarków sportowych. Mapy offline pozwalają stale kontrolować trasę którą chcemy się poruszać a wydłużenie działania baterii poprzez ładowanie solarne pozwala zapominać o ładowaniu urządzenia. Dla mnie to codzienny partner, który pozwala mi czerpać więcej przyjemności z treningu”
Bartłomiej Przedwojewski, biegacz górski oraz ultra

Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical
Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical

Suunto Vertical jest produkowany w Finlandii w fabryce firmy Suunto przy użyciu 100% energii odnawialnej. Wraz z premierą nowego zegarka, firma Suunto kontynuuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i przejrzystości prowadzonych działań. W przypadku zegarka Suunto Vertical obliczono i zweryfikowano jego ślad węglowy, a następnie w pełni zrekompensowano go za pomocą jednostek Verified Carbon Units.1 W ciągu całego okresu eksploatacji tytanowy wariant słoneczny wytwarza tylko 6,59 kg CO2e - co odpowiada przejechaniu samochodem z silnikiem spalinowym 39 km.

Łącząc funkcjonalne fińskie wzornictwo z najwyższej jakości materiałami, takimi jak szkło szafirowe, stal nierdzewna i tytan w wybranych modelach, zegarek Suunto Vertical oferuje wojskową wytrzymałość potwierdzoną przez światowej klasy sportowców.
"Zaprojektowany z wielką precyzją i starannością Suunto Vertical, którego konstrukcja i detale stanowią hołd dla legendarnego kompasa firmy Suunto - równolegle stworzyliśmy nasz nowy język dizajnu".
Mikko Ahlström, Suunto’s Head of Design.

"Konstrukcja obudowy jest niezwykle zoptymalizowana pod kątem jak najlepszej wydajności, a wyraźnie przegubowe przyciski są łatwe do znalezienia i wciśnięcia, nawet w rękawiczkach".

Suunto Vertical to zegarek sportowy klasy premium, ale również będzie on godnym zaufania towarzyszem codziennych treningów przed zawodami lub innymi przygodami. Duży ekran ułatwia śledzenie aktywności podczas ruchu. Wszystkie tryby sportowe są wyposażone w ekrany danych specyficznych dla danego sportu a jest ich ponad 95 do wyboru, od biegania po szlakach, przez kolarstwo szutrowe, po pływanie. Osoby, które chcą uzyskać jeszcze więcej możlwiości śledzenia aktywności, mogą utworzyć własne tryby sportowe w aplikacji Suunto lub odwiedzić sklep SuuntoPlus Store, aby uzyskać dostęp do dodatkowych aplikacji i przewodników sportowych.

Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical
Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical

Suunto Vertical najważniejsze cechy:
• Bezpłatne mapy outdoorowe offline w zegarku
• Planowaniej tras w aplikacji Suunto dzięki tzw heatmaps, informacji o rodzaju nawierzchni i łatwej synchronizacji ich z zegarkiem
• Ekstremalna bateria: Do 85 godzin z najlepszą dokładnością, 500 godzin w trybie Tour i 60 dni w codziennym użytkowaniu.
• Ładowanie energią słoneczną w tytanowych wariantach solarnych zapewnia do 30% więcej energii w słoneczne dni.
• Dokładność zapewniona przez dwuzakresowy system GNSS
• Prognoza pogody, odczyty wysokości oparte na kompasie i barometrze oraz alarmy burzowe pomagają zachować jasny ogląd sytuacji
• Solidny zegarek z wystajacymi przyciskami i dużym ekranem o przekątnej 1,4"
• Wykonany ze szkła szafirowego, stali nierdzewnej oraz czterech modeli z tytanu klasy 5
• Waga: model tytanowy 74 g i model stalowy 86 g
• Wykonany i zaprojektowany w Finlandii z wykorzystaniem 100% energii odnawialnej
• W pełni skompensowany ślad węgielowy w projekcie zalesiania Tree-Nation z Verified Carbon Units (zatwierdzony przez międzynarodowy program weryfikacji zapewniający jakość projektów kompensacji emisji dwutlenku węgla)1
• Testowany zgodnie z najwyższą wojskową normą wytrzymałości (MIL-STD-810H)
• Śledzenie codziennej aktywności: kroki, tętno, sen, kalorie, stres i inne.
• Aktualizacje oprogramowania “over the air”
• Wodoodporność do -100 m
• 95 trybów sportowych do wyboru i możliwość tworzenia własnych

Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical
Firma Suunto prezentuje nowy model zegarka sportowego z GPS – Vertical

W połączeniu z aplikacją Suunto i szerokim wachlarzem usług partnerskich, Suunto Vertical daje użytkownikom szeroki wybór opcji dostosowywania zegara do swoich potrzeb jak i korzystania z zaawansowanych narzędzi treningowych. Nowością w aplikacji Suunto jest Strefa treningowa, w której użytkownicy mogą śledzić obciążenie treningowe, postępy, regenerację i analizę snu oraz korzystać ze spostrzeżeń treningowych trenera Suunto opartego na sztucznej inteligencji. Usługi partnerskie, takie jak Strava, Training Peaks i Komoot, łączą użytkownika ze społecznością innych sportowców, inspirują do współzawodnictwa i przygody.

Zegarek Suunto Vertical będzie dostępny w ośmiu różnych wersjach - czterech modelach zbudowanych ze stali nierdzewnej (2799 PLN) i czterech modelach zbudowanych z tytanu z funkcją ładowania energią słoneczną (3799 PLN). Zegarek będzie dostępny na wybranych rynkach w ramach zamówień przedpremierowych 9 maja, a w sprzedaży 16 maja 2023 roku.

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #suunto #aktywne lato #aktywny wypoczynek #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: