skionline.plsprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

GoPro w siódmej serii kamer HERO przygotowało 3 wersje technologiczne

2019.01.11
GoPro w siódmej serii kamer HERO przygotowało 3 wersje technologiczne
Kliknij, aby powiększyć.
GoPro w siódmej serii kamer HERO przygotowało 3 wersje technologiczne
GoPro HERO7 Black - najbardziej zaawansowany model w historii marki GoPro. Poza wszystkimi cechami White i Silver jedną z głównych zalet tej wersji jest niesamowita stabilizacja Hypersmooth pozwalająca tworzyć płynne ujęcia jak z gimbala… bez gimbala.
Mimo wysokiego podniesienia poprzeczki to dopiero początek zalet. GoPro HERO7 Black pozwala tworzyć relacje na żywo, o co przez długi czas pytali użytkownicy poprzednich serii. Świetnie sprawdza się również TimeWarp pozwalający tworzyć niezwykle płynne, stabilizowane filmy poklatkowe. Trudno nie wspomnieć o trybie SuperPhoto, który za nas zdecyduje jakie zastosować parametry do danej sceny (dzięki zaawansowanym algorytmom nawet zdjęcia robione pod słońce będą dobrze wyglądać). Kamera rejestruje zdjęcia w 12MP i filmy w 4K 60fps (ze stabilizacją!), FullHD 1080 240fps, które zadowolą najbardziej wymagających.

GoPro HERO7 Black
GoPro HERO7 Black

GoPro HERO7 White - podstawowa wersja rodziny kamer HERO7 skierowana do osób, które chcą tworzyć dobrej jakości materiały, ale nie potrzebują wielu zaawansowanych funkcji, których by nie wykorzystali. Możliwość nagrywania w 1440p oraz 1080p w 60fps oraz tworzenia zdjęć w 10MP idealnie sprawdzi się do przywiezienia ciekawych pamiątek z wyjazdów, których nie zapewni nam smartphone. Jeśli użytkownik na wycieczkę wybiera się sam to dzięki sterowaniu głosowemu przywiezie świetne ujęcia, bez widocznej ręki podczas robienia selfie przy zastosowaniu odpowiedniego akcesorium (kijek 3-way). Świetnie sprawdza się również do tworzenia InstaStory nie tylko za sprawą jakości obrazu, ale również dzięki możliwości tworzenia materiałów w orientacji pionowej (co docenią również zwolennicy TikTok’a). Warto dodać, że kamera jest wodoszczelna bez dodatkowej obudowy (do 10M) oraz wstrząsoodporna.

GoPro HERO7 Silver - stworzona z myślą o osobach, które chcą wykorzystywać bardziej zaawansowane funkcje kamer GoPro. Wersja Silver nagrywa w 4K 30fps, jak i 1080 60fps oraz rejestruje zdjęcia w rozdzielczości 10MP, więc parametry te docenią bardziej wymagający użytkownicy. Dzięki funkcji WDR w trybie Photo kamera potrafi sama wyciągnąć ze zdjęcia to, co najlepsze dbając o szczegóły w miejscach ciemnych jak i prześwietlonych. Podobnie jak White jest wodoszczelna (do 10M), wstrząsoodporna i pozwala tworzyć materiały w orientacji pionowej, a co jeszcze ją wyróżnia to wbudowany GPS. Dzięki niemu na filmie można pochwalić się na przykład osiągniętą prędkością, wysokością, czy przebytą trasą podczas jazdy na rowerze czy motocyklu.

Warto pamiętać, że wszystkie kamery z siódmej serii są wodoodporne (do 10M), wstrząsoodporne, nagrywają w orientacji pionowej i można nimi sterować głosowo.

GoPro w siódmej serii kamer HERO przygotowało 3 wersje technologiczne
GoPro w siódmej serii kamer HERO przygotowało 3 wersje technologiczne

Dla kogo?
Pamiątki z wyjazdów - GoPro dotrze wszędzie tam, gdzie nie zrobi tego smartphone. To małe urządzenie pozwoli stworzyć zdjęcia oraz filmy w wysokiej jakości. Tryb WDR lub SuperPhoto poprawią niedociągnięcia na zdjęciach, które normalnie byśmy musieli poprawiać na komputerze bądź aplikacji. Możliwość wyboru kąta widzenia sprawi, że pokażesz wszystko, co chcesz uwiecznić, a przeprojektowane menu kamery jest bardziej intuicyjne i nauczymy się go bardzo szybko.
Media społecznościowe - Dzięki pionowej orientacji można tworzyć InstaStory bardzo wysokiej jakości. Aplikacja Quik pozwoli w łatwy i szybki sposób zmontować video gotowe do opublikowania na social mediach. Kamera świetnie sprawdza się również jako narzędzie do nagrywania na TikTok’u.
Sport - Chcesz pokazać rowerowy zjazd ze swojej perspektywy? GoPro dzięki niewielkim rozmiarom nie tylko zmieści się wszędzie, ale dzięki mocowaniom na kask, klatkę piersiową czy kierownicę sprawi, że Twoje nagrania będą budzić większe zainteresowanie. Sterowanie głosowe sprawia, że nie trzeba nawet dotykać kamery, aby rozpoczęła i zakończyła nagrywanie. Poza unikalnymi ujęciami i łatwością obsługi kamery nagrania zawsze będą miały wysoką jakość.


GoPro poza kamerami podaje pomocną dłoń również w kwestii tworzenia materiałów. Tak powstał ekosystem, w którego skład wchodzą aplikacje i akcesoria.

Aplikacja GoPro pozwala w szybki i łatwy sposób zgrywać materiały na telefon. Równie łatwo można z biblioteki aplikacji udostępnić zdjęcia na Facebooku, Instagramie czy InstaStory. Quik natomiast służy do bardzo łatwego montowania filmów. Za jego pomocą szybko można odpowiednio przyciąć nagrany film, ułożyć w dowolnej kolejności klipy oraz dodać do nich muzykę (aplikacja sama podpowie jakie kawałki będą pasowały do akcji Twojego video). Dzięki temu w łatwy sposób można przygotować materiał, którym można pochwalić się na swoich mediach społecznościowych.

Akcesoria GoPro są dopracowane tak, aby poza wysoką jakością wykonania można było dzięki nim zamontować kamerę wszędzie. Jednym z podstawowych akcesoriów jest poręczny kijek Shorty, który nie tylko ma regulowaną długość, ale również może być rozłożony jako statyw. W tej samej kategorii warto wspomnieć o wielofunkcyjnym 3-wayu, czy też długim wysięgniku El Grande, dla tych którzy spędzają większość czasu w lub na wodzie nieodzownym towarzyszem będzie uchwyt wypornościowy The Handler, którego nie da się zatopić. Jeśli nie chcesz trzymać kamery w ręce możesz ją zamontować na głowię używając Headstrapa lub na kaltce piersiowej korzystając z szelek Chesty. Mocowanie na karoserii auta zapewni Suction Cup, na rowerze Handlebar, a gdy wybierasz się nad wodę to Floaty nie pozwoli, żeby Twoje GoPro utonęło wyczepiając się przypadko z deski. Jednym z najpopularniejszych akcesoriów dla podróżników i nie tylko jest Lanyard + Sleeve, który nie tylko nada kamerze nowy wygląd, ale sprawi, że nie trzeba będzie jej chować do kieszeni i nigdy nie wypadnie z ręki.

Tagi: #sprzęt narciarski #kamery sportowe #gopro 7 black

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 19/20
Porady
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020