skionline.plsprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

GORDINI na odsiecz zziębniętym paluszkom

2004.11.05
Po prostu najcieplejsze. To motto, którym kieruje się jeden z największych na świecie producentów rękawic, amerykańska firma GORDINI.
Jak przekonują specjaliści, podczas zakupu rękawic należy wziąć pod uwagę następujące kryteria:

- odporność na wilgoć i wodę
- ochrona przed zimnem
- wytrzymałość materiału / jakość
- komfort użytkowania / dopasowanie do dłoni
- stosunek ceny do jakości
Powyższe cechy, to również pięć najważniejszych punktów, które GORDINI uwzględnia w produkcji rękawic. Projektując różne modele, poszczególne cechy są bardziej, lub mniej uwydatnione, dzięki czemu udaje się sprostać wymaganiom różnych użytkowników. To, co w rękawicach jest najważniejsze dla nas, nie koniecznie ma znaczenie dla innych użytkowników i vice versa.
Możemy jednak zapewnić z całą stanowczością, że we wszystkich modelach GORDINI (zarówno z 5, jak i z 1 palcem) uwzględnia się następujące elementy: oddychalność, odpowiedni krój i konstrukcja, przekaz i obieg ciepła.

We wszystkich rękawicach stosowane są materiał podstawowe, czyli: włóknia, izolator, najlepszej jakości oddychające i wodoodporne membrany (z wyjątkiem modeli rękawiczek miejskich, gdzie membrana nie jest konieczna), wytrzymały i odporny materiał wierzchni. W efekcie powstaje jedyny w swym rodzaju produkt charakteryzujący się najwyższą jakością.

Filozofia GORNDINI

Wielowarstwowa konstrukcja - wkoło ciepło

Mówiąc o konstrukcji mamy na myśli poszczególne warstwy i elementy, które tworzą gotowy produkt. We wszystkich modelach rękawic GORDINI stosuje tzw. konstrukcję wielowarstwową. Każda warstwa powstaje osobno, a następnie składane razem, jedna na drugą, tworzą rękawicę. Dzięki takiemu systemowi możemy być pewni, że dłoń w każdym miejscu jest chroniona tak samo dobrze.

Kształt dopasowany do naturalnego ułożenia dłoni

To kolejna cecha konstrukcyjna, którą GORDINI stosuje w swych produktach. Kształt rękawic jest dopasowany do anatomicznej, naturalnej pozycji, w jakiej trzymamy dłoń nie wykonując żadnych ruchów. Czyli... palce lekko ugięte. Tak więc, zgodnie z tym, co podpowiada Matka Natura, palce w rękawicach muszą być również lekko zgięte. Dzięki temu są bardziej praktyczne i komfortowe w noszeniu.

Rękawice dla pań, to kolejne wyzwanie. Eleganckie, wykonane z materiałów najwyższej jakości mają chronić i ogrzać delikatne damskie dłonie. Dlatego GORDINI postanowił zastosować miększe, lecz bardzo dobre jakościowo materiały, oraz skórę, która uprzednio poddawana jest specjalnemu procesowi. Rezultat? Doskonała rękawica zapewniająca swobodę ruchu i idealne dopasowanie do dłoni, oraz doskonała ochrona przed chłodem i elegancki wygląd.

Połączenie różnych materiałów, czyli podstawa ciepłych rękawic

Główną zaletą rękawic GORDINI jest połączenie materiałów o różnym składzie i właściwościach. Oznacza to, że w połączeniu z membranami specjaliści stosują najwyższej jakości oddychające i wodoodporne materiały, które gwarantują optymalne zarządzanie wilgocią. Przykłada się niezwykle dużą wagę do odpowiedniego doboru właściwych materiałów i technologii, które uzupełniając się wzajemnie, tworzą w efekcie doskonały produkt. To jedyna droga do sukcesu, którego najlepszym przykładem są rękawice GORDINI.

skionline.pl

Więcej: www.simply-the-warmest.com

powrót

Zobacz
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 19/20
Porady
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020