skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Ikatur - 25 lat na rynku

2014.09.18
Ikatur - 25 lat na rynku fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
Ikatur - 25 lat na rynku fot. skionline.pl
Rzadko w branży narciarskiej zdarza się, by jakaś firma, rozpoczynająca swoją działalność jeszcze w latach 80. istniała i działała prężnie, cały czas z perspektywami rozwoju. Zwłaszcza, ze rynek związany ze sportami zimowymi jest bardzo kapryśny, dynamiczny, a często wręcz - nieprzewidywalny. Tym bardziej więc należą się słowa uznania właścicielom Ikatur - krakowskiej firmy, która od 25 lat żyje z nart, ku zadowoleniu nie tylko właścicieli, ale przede wszystkim - narciarzy.
W ubiegły piątek, 12 września, jako przedstawiciele mieliśmy tę przyjemność być zaproszonymi na skromny i kameralny, ale bardzo przyjemny jubileusz, który wraz ze swoimi przyjaciółmi obchodzi Andrzej Małysa - znany i lubiany instruktor PZN. 25 lat na rynku, to naprawdę kawał czasu, warto więc pokrótce przypomnieć najważniejsze fakty z działalności Ikatur. Dziś, w czasach dominacji na rynku wielkich sieci, gdy firmy i sklepy upadają w równie szybkim tempie jak powstają, niektórzy z pewną tęsknotą sięgają pamięcią w czasy, kiedy pozycję na rynku kształtował nie tylko kapitał, ale przede wszystkim inicjatywa, solidność i pasja.

A tej w działalności Andrzeja nigdy nie brakowało, przypomnieć więc wypadanie w tym miejscu tylko skrótowo kolejne etapy rozwoju firmy. Zaczęło się od jednego z pierwszych w Polsce, prywatnego biura podróży organizujących wyjazdy narciarskie. Potem przyszedł czas na założenie pierwszego w Krakowie (a także jednego z pierwszych w Polsce) prywatnych klubów narciarskich, nastawionego na sportowe przygotowywanie dzieci i młodzieży do występów zawodniczych. Także pierwszy sklep narciarski w Krakowie - to pomysł Andrzeja.

Ikatur - 25 lat na rynku fot. skionline.pl
Ikatur - 25 lat na rynku fot. skionline.pl

Z czasem firma przeprofilowała się - dziś jest wyłącznym na polskim rynku przedstawicielem takich marek jak Stöckli, Liski, producenta rowerów BH czy też producenta odzieży sportowej Vist. Jest także przedstawicielem firmy Wintersteiger - producenta maszyn serwisowych, dzięki którym narty mogą być jeszcze doskonalsze i szybsze. Zresztą - przy okazji jubileuszu była sposobność zapoznania się z działaniem najnowszego "dziecka" firmy - prawdziwego kombajnu, który w kilkanaście sekund jest w stanie przygotować narty do jazdy. Warto w tym miejscu dodać, że w siedzibie firmy, w podkrakowskich Mogilanach, można wykonać naprawdę profesjonalny serwis i tubing nart, gdzie o doskonałość naszych ślizgów i wiązań zadbają nie tylko najnowocześniejsze maszyny, ale także wykwalifikowany personel, który indywidualnie do potrzeb klienta jest w stanie przygotować narty, także do zawodów sportowych.

Ikatur - 25 lat na rynku fot. skionline.pl
Ikatur - 25 lat na rynku fot. skionline.pl

Nie można nie wspomnieć o Ikatur Ski Club - którą od 2012 roku prowadzi Katarzyna Małysa, córka Andrzeja, była Mistrzyni Polski, którą wspiera jej siostra Zuzanna. Główne zadania klubu to doskonalenie techniki, przygotowywanie do treningów na tyczkach, wdrażanie najmłodszych w jazdę sportową, a także organizacja szkoleń instruktorskich i trenerskich, a także - rzecz jasna - udział w zawodach. Najnowszą inicjatywą Andrzeja jest Instytut Narciarstwa, którego misją jest organizacja szkoleń, kursów i wykładów dla sportowców, instruktorów, narciarzy amatorów zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy i rozwojem osobistym. Szkolenia odbywają się w formie cyklicznych spotkań. Każde z nich jest punktem wyjścia do dalszych dyskusji i debaty, w której udział może wziąć każdy z uczestników.

Trzeba przyznać, że lista dokonań i przedsięwzięć Andrzeja Małysy i jego Ikaturu robi wrażenie, nawet jeśli weźmie się pod uwagę, że trwa to już 25 lat. Dziękując za zaproszenie, możemy tylko życzyć nadal konsekwencji w działaniu, energii, pomysłów i… kolejnych, co najmniej 25 lat. Gratulujemy!

pk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #szkolenia narciarskie #tuning sprzetu #wyjazdy na narty

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: