skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Intensywne doznania. Damska kolekcja Dynastara 16/17

2016.10.14
Intensywne doznania. Damska kolekcja Dynastara 16/17
Kliknij, aby powiększyć.
Intensywne doznania. Damska kolekcja Dynastara 16/17
Narty zaprojektowane z myślą o paniach to absolutny must w kolekcji każdego, liczącego się producenta sprzętu. Lekkie, zwinne, o przyciągającej oko szacie graficznej. Choć z pozoru zadanie wydaje się dość proste, w praktyce stworzenie nart, które "od a do z" spełniałyby oczekiwania płci pięknej tak łatwe nie jest.

Zobacz także:

A jak z wyzwaniem tym poradzili sobie w sezonie 2016/2017 projektanci z fabryki Dynastara? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Najnowsza, skierowana do pań kolekcja Dynastara nosi wdzięczną nazwę INTENSE. Brzmi nieco jak nazwa perfum, prawda? Jak obiecuje producent, w zależności od modelu, idealną dla siebie parę znajdą zarówno początkujące, jak i bardzo dobrze jeżdżące dziewczyny. Co dość nowatorskie, konstrukcja nart jest połączeniem najlepszych cech nart z grupy race oraz tych przeznaczonych do mountaineeringu. Zastosowany w konstrukcji, drewniany, lekki rdzeń Active Wood Core sprawia, że są elastyczne i "posłuszne". Co więcej, wykorzystano w nich bardzo lekkie wstawki wykonane z materiału Microcell. Jak sama nazwa wskazuje jest to elastomer o niezwykle "lekkiej" strukturze.

Porównanie wagi materiałów stosowanych w rdzeniach nart
Porównanie wagi materiałów stosowanych w rdzeniach nart

Z pewnością warte przetestowania.

INTENSE 12 FLUID
Damskie narty wyposażone w technologie stosowane w modelach race’owych, z bardzo lekkim rdzeniem. Przeznaczone dla bardzo dobrze jeżdżących pań; gwarantują płynną, precyzyjną i komfortową jazdę. Mają 15-metrowy promień skrętu, dzięki czemu tak samo dobrze radzą sobie w długim, jak i krótkim skręcie.
W nartach po raz pierwszy zastosowano technologię active suspension (aktywne zawieszenie), czyli Powerdrive. Rozwiązanie to sprawia, że narty płynnie poruszają się w nierównym terenie, są bardzo stabilne, świetnie trzymają krawędź i doskonale oddają włożoną energię.
W rdzeniu wykorzystana została natomiast technologia Divinycell - patent ten pozwolił znacznie zredukować jego wagę. Narty są za to stabilne i bardzo przyjemne w prowadzeniu. Profil Early Rise Tip Rocker (dość mocno podgięte dzioby) zapewnia łatwą inicjację skrętów i szybkie przejście z krawędzi na krawędź.

Narty Dynastar Intense 12 Fluid
Długości: 149 / 158 / 166 / 174 cm
Promień: 15 m (174)
Taliowanie: 121 / 72 / 106 mm

Narty Dynastar Intense 10 Xpress
Długości: 149 / 158 / 166 / 174 cm
Promień: 15 m (174)
Taliowanie: 121 / 72 / 106 mm

ah/skionlione.pl

skionline.pl
Tagi: #narty #dynastar #sprzęt narciarski #kolekcja nart 16-17

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 21/22
Porady
WorldSkitest 19/20