skionline.plsprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

ISPO Award dla produktów Tecnica Group

2017.02.06
Nagrodzone buty Tecnica Mach1 Pro W
Kliknij, aby powiększyć.
Nagrodzone buty Tecnica Mach1 Pro W
Targi ISPO w Monachium są - jak co roku - okazją by przyjrzeć się nowym kolekcjom, które pojawią się na sklepowych półkach przed następnym sezonem. Szczególnie warto przyjrzeć się produktom wyróżnionym ISPO Award, reprezentującym zawsze czołowe rozwiązania pod względem technologicznym i designerskim. W tym roku wśród wyróżnionych znalazły się dwa produkty Tecnica Group - buty Tecnica Mach1 Pro W LV i narty Blizzard Spur.
Tecnica od wielu lat jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i technologicznie zaawansowanych marek na rynku butów narciarskich. Mówiąc prościej - znanych i lubianych. Linia butów Mach znana jest już bardzo dobrze narciarzom, wyróżniając się znakomitym połączeniem precyzji i komfortu. Na tegorocznym ISPO w Monachium zwycięzcą w kategorii "Alpinie Boots" został model Mach1 Pro W LV. Powstał on w ramach projektu "Women to Women", który Tecnica rozwija razem z Uniwersytetem w Weronie, gdzie prowadzone są studia biomechaniczne badające zagadnienie jak bardzo różni się kobieca sylwetka, a co za tym idzie obciążenia i siły działające w czasie jazdy na nartach od klasycznie przyjmowanej, opartej na motoryce mężczyzn.

Nagrodzone buty Tecnica Mach1 Pro W
Nagrodzone buty Tecnica Mach1 Pro W

Nie trudno się więc domyślić, że buty te są zaprojektowane od samych podstaw jako przeznaczone dla kobiet i jako takie zapewniające im maksimum satysfakcji w czasie jazdy i kontroli prowadzenia nart, przy maksymalnym komforcie użytkowania. W nagrodzonych butach zastosowano technologię C.A.S. (Custom Adaptive Shape), zapewniającą termoformowalność linera, skorupy, a także - co jest nowością stworzoną specjalnie dla damskich nóg - formowanie tylnej części cholewki za pomocą specjalnej nakładki. W efekcie otrzymano but maksymalnie wygodny z ogromnymi możliwościami indywidualnego dopasowania w ramach coraz popularniejszego bootfitingu.Z kolei nagrodzony model nart Blizzarda idealnie pokazuje najnowsze kierunki, w których zmierza branża producentów nart. Coraz większy udział we wszystkich kolekcjach mają narty freeride’owe, skiturowe czy też szeroko rozumianej kategorii backcountry. Model Spur reprezentuje właśnie linię produktów freeride’owych Blizzarda. Jest to wybitnie szeroka deska (124 mm pod butem), w budowie której zastosowano technologię Blizzard Carbon Flipcore, dzięki której nowe wcielenie Spur’ów jest o 15% lżejsze. Z kolei charakterystyczne podłużne wzmocnienia w środkowej części narty zapewniają im stabilność. Według zapewnień producenta, nowa geometria zarówno taliowania, jak i asymetrycznych dziobów i piętek zapewnia utrzymanie nart na wierzchu każdego rodzaju puchu.

Nagrodzone narty Blizzard Spur i buty Tecnica Mach1 Pro W
Nagrodzone narty Blizzard Spur i buty Tecnica Mach1 Pro W

Tecnica Group, z siedzibą w Giavera del Montello we Włoszech (50 km na północ od Wenecji) to grupa kapitałowa obejmująca kilka wiodących marek producentów sprzętu narciarskiego i outdorowego. Oprócz znanych produktów spod znaku Tecnica (w tym roku firma nieco zmieniła logo) i nart Blizzard, obejmuje także producenta butów trekkingowych Lowa, a także znanego producenta nart i butów Nornica. Należą do niej również brandy MoonBoots i Rollerblade. Łączne roczne obroty grupy przekraczają 335 milionów euro.

pk/skionline.pl

Tagi: #sprzęt narciarski #ispo #narty #blizzard #tecnica #buty narciarskie

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 20/21
Porady
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021