skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Jak dobrać odpowiednią bieliznę termoaktywną do aktywności sportowych?

2023.07.21
Jak dobrać odpowiednią bieliznę termoaktywną do aktywności sportowych?
Kliknij, aby powiększyć.
Jak dobrać odpowiednią bieliznę termoaktywną do aktywności sportowych?
Bielizna termoaktywna to niezbędnik każdego sportowca niezależnie od wybranej dziedziny. Aktywność fizyczna na świeży powietrzu w ciągu zimy i lata, wiąże się z koniecznością dołączenia do swojego sportowego stroju dodatkowych elementów w postaci funkcjonalnej bielizny termoaktywnej, której zadaniem jest zabezpieczenie ciała przed mrozem i chłodem, a także przed doskwierającymi upałami. Problemem wielu osób jest wybór odpowiedniej bielizny termoaktywnej i dopasowanie jej do wymagań stawianych przez wybraną dyscyplinę sportową, dlatego dzisiaj postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zakupy bielizny termoaktywnej.

Jak dzielimy bieliznę termoaktywną?


Bielizna termoaktywna to niezbędny element ubioru każdego sportowca. Tylko dzięki niej efektywne i komfortowe uprawianie sportu jest możliwe. Co więcej, dobrze dobrana bielizna, może w znaczącym stopniu poprawić efektywność i wyniki sportowe. Choć mówiąc o bieliźnie termoaktywnej, większość osób wyobraża sobie koszulki i legginsy zabezpieczające przed chłodem, to jest też inny rodzaj bielizny termo, której przeznaczeniem jest sezon letni. Podczas dużych upałów ciało człowieka narażone jest na dużą utratę wody, dlatego dobór bielizny oddychającej bielizny, która dodatkowo będzie produktem szybkoschnącym, jest niezwykle ważne. Oczywiście zimą utrzymanie ciepła również wiąże się z koniecznością wykorzystania technologii, które w tym wypadku pozwolą na zabezpieczenie ciała przed zimnem, nie blokując przy tym oddychalności materiału. Dlatego też możemy wyodrębnić wyraźny podział na bieliznę termoaktywną na lato i na zimę.

Bielizna termoaktywna na zimę – sprawdź, co wybrać wybierając się na narty i nie tylko!


Osoby uprawiające sporty zimowe, wiedza jak ważna jest ochrona przed niskimi temperaturami. Kompletując sportową garderobę, muszą pamiętać o funkcjonalnej bieliźnie termoaktywnej, która powinna być przede wszystkim wygodna. Oprócz komfortu ważne są również inne aspekty takie jak:
  • odporność materiału na przecięcia,
  • izolacja termiczna,
  • termoregulacja,
  • wybór innowacyjnego materiału, który pozwoli na osiąganie lepszych efektów sportowych.
Biorąc pod uwagę wyżej wymienione kryteria, w łatwy i skuteczny sposób można wybrać odpowiedni model bielizny.

Bielizna termoaktywna na lato – dla rowerzystów, biegaczy i sportowców korzystających z wakacyjnej pogody


Bielizna termoaktywna na zimę ma zapewnić ciepło. Inaczej jest w przypadku lata. Upały i wysoka wilgotność powietrza potrafi dać się we znaki każdemu w tym też sportowcom, którzy stawiają na jazdę na rowerze, bieganie, a także inne aktywności. Bielizna termoaktywna na lato powinna charakteryzować się wysoką oddychalność, a także zdolnością tkaniny do odprowadzania wilgoci. Z pewnością dodatkowy komfort podczas aktywności zapewnią płaskie szwy.

Funkcjonalność i komfort to czynniki, które w głównej mierze powinny wpływać na decyzję o wyborze bielizny termoaktywnej niezależne od pory roku. Wybierz produkt dla siebie w sportowym sklepie internetowym: adventuresports.pl

skionline.pl
Tagi: #sprzętnarciarski #bieliznatermoaktywna

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 22/23
Porady
WorldSkitest 19/20