skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Jak wybrać najlepsze ubrania narciarskie?

2023.02.27
Dobre kurtki narciarskie czy grube skarpety to niezbędne elementy wyposażenia każdego, kto lubi spędzać zimę na stoku. Początkujące osoby nie zawsze jednak zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są dobrze dobrane, wysokiej jakości ubrania podczas uprawiania sportów w niskiej temperaturze. Dlaczego odpowiedzialny wybór ubrań narciarskich jest tak istotny?
1. Dlaczego niezbędna jest odpowiednia odzież narciarska?
2. Jakie ubrania narciarskie warto mieć?
3. Na co zwrócić uwagę, wybierając odzież narciarską?
4. Spodnie narciarskie - jak wybrać najlepsze?

Jaka odzież narciarska męska i damska może okazać się najbardziej przydatna? Zastanówmy się.

Dlaczego niezbędna jest odpowiednia odzież narciarska?


Wybór odpowiedniej odzieży narciarskiej jest bardzo ważne dla każdego, kto zamierza zajmować się sportami zimowymi. Rzecz jasna, w pewnym stopniu pozwala ona zachować bezpieczeństwo. Jednak przede wszystkim jest ona szansa na pozostanie w dobrym zdrowiu. Podczas uprawiania sportu zimowego bardzo łatwo o przeziębienie – w najlepszym wypadku. Jednoczesne przebywanie na zewnątrz w niskiej temperaturze, pot, związany z wysiłkiem i zmęczenie to bardzo niebezpieczne połączenie Dzięki odpowiedniej odzieży można w komfortowych warunkach trenować, jednocześnie pozostając bezpiecznym i zdrowym. Dobra odzież narciarska jest zatem niezbędna i powinna być w wyposażeniu każdego, kto zamierza uprawiać sporty zimowe.

Jakie ubrania narciarskie warto mieć?


Oczywistym wyborem są, rzecz jasna, wysokiej jakości kurtki i spodnie narciarskie. To jednak nie wszystkie produkty jakie warto posiadać. Niezbędne są skarpety narciarskie, sięgające pod kolana. Bez nich niemożliwe jest komfortowe uprawianie sportu zimowego - nie ma przecież nic gorszego niż przemarznięte stopy czy dłonie. Z tego powodu warto zwrócić także uwagę na rękawice narciarskie, pozwalające na wygodne przebywanie na śniegu i korzystanie z pięknej, zimnej pogody. Bardzo ważna jest także dobrze dopasowana bielizna termoaktywna. Szczególnie warta uwagi może okazać się odzież narciarska Rossignol. To wysokiej jakości produkty, pozwalające na komfortowe i bezpieczne uprawianie sportu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając odzież narciarską?


Wybierając odzież narciarską należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jaką izolację przed zimnem wiatrem i wilgocią zapewniają one użytkownikom. Co więcej, bardzo istotny jest komfort noszenia. W niewygodnych, zbyt ciasnych lub za luźnych w ubraniach narciarskich trudno będzie przecież uprawiać sport. Przykładowo, dobrze dobrana odzież termiczna powinna być przylegająca do ciała, a jednocześnie nie nadmiernie ciasna. Noszenie bielizny termoaktywnej nie powinno przecież być nieprzyjemne dla użytkownika. Najlepsze produkty tego typu pozwalają użytkownikowi zupełnie zapomnieć, że ma je na sobie, jednocześnie zapewniając komfort termiczny. Ciągłe uwieranie czy opadanie jakieś części ubioru może nie tylko utrudnić jazdę na nartach, ale także spowodować niebezpieczne sytuacje na stoku.

Spodnie narciarskie - jak wybrać najlepsze?


Wybierając spodnie należy przede wszystkim dopasować je do swoich wymiarów. Należy pamiętać, że mają one pozwolić na jazdę w każdych warunkach, nawet w największym zimie. Ich głównym zadaniem jest zatem nie estetyka, lecz wytrzymałość i funkcjonalność. Z tego powodu warto przede wszystkim zwracać uwagę na jakość wykonania, dopasowanie i zastosowane materiały. Istotne jest, aby wybrane spodnie zapewniały jak najwyższą izolację przed wilgocią. Podczas upadku to przecież one mogą być narażone na zamoczenie. Odpowiedni wybór spodni narciarskich pozwala na wygodną jazdę, pełne bezpieczeństwo i zachowanie zdrowia.

skionline.pl
Tagi: #sprzętnarciarski #odziez

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: