skionline.pl sprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Kalle Palander dołączył do teamu Fischer`a

2006.05.07
Fin Kalle Palander
Zgodnie z obowiązującym już kontraktem, Kalle Palander, jeden z najlepszych fińskich alpejczyków i gwiazda Pucharu Świata, w sezonie 06/07 będzie jeździł na sprzęcie Fischer’a. Do podpisania 3-letniej umowy doszło we wtorek, 2 maja w siedzibie głównej Fischer’a w miejscowości Ried.
Data była symboliczna, bo zbiegła się z 29. urodzinami Kalle. W walce o pucharowe punkty Finowi ma pomóc najwyższej klasy sprzęt: narty, wiązania i buty Fischer’a.

"Na przestrzeni ostatnich 4-5 lat Kalle pokazał wielką klasę. We wspomnianym okresie nieprzerwanie pojawiał się na szczycie światowego rankingu. To dla nas zaszczyt powitać go w naszym teamie", skomentował Siegi Voglreiter, Racing Director w firmie Fischer. "Ten transfer dowodzi, że jesteśmy na właściwej drodze, skoro tej klasy zawodnik zaufał naszemu doświadczeniu i jakości oferowanego sprzętu, właściwie bez uprzednich testów", dodaje Voglreiter.

A jak podpisanie kontraktu komentuje Palander? "Czuje się tu jak w domu", podsumował. "Atmosfera w Fischer’rze jest naprawdę przyjazna i ciepła. W związku z kontuzją kolana miałem dużo czasu, żeby zastanowić się nad nadchodzącym sezonem i dalszą karierą. Chcę zacząć od nowa. Fischer we właściwym czasie zrozumiał moje intencje. Muszę stwierdzić, że prace nad rozwojem produktu przebiegają doskonale, a skład przyszłorocznego team’u Fischer’a jest naprawdę mocny."

Kalle Palander (FIN)
Data urodzenia: 02.05.1977
Waga: 79 kg
Wzrost: 178 cm
Hobby: golf, tenis, motocross
Strona internetowa: www.kallepalander.com

Największe osiągnięcia: Mistrz Świata w Slalomie Vail 1999, zwycięstwo w klasyfikacji generalnej slalomu w Pucharze Świata 02/03; 12 zwycięstw w Pucharze Świata (10 w slalomie, 2 slalomie gigancie).
Sukcesy w sezonie 05/06, klasyfikacja generalna: 7. miejsce (801 punktów), Puchar Świata Slalom: 2. miejsce (495 punktów), Puchar Świata Slalom Gigant: 5. miejsce (306 punktów); 2 zwycięstwa (slalom w Shigakogen 11 marca 2006, slalom w Schladming 24 lutego 2006).

skionline.pl

powrót

Zobacz
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 19/20
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020