skionline.plsprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Lange RS 130 & RS 130 Wide - różna szerokość, ta sama jakość!

2011.01.11
Kliknij, aby powiększyć.
W tym sezonie flagowym produktem Lange są - słynne już - błękitne buty z serii race (RS) oraz modele przeznaczone dla zaawansowanych narciarzy, tzw. trail performance RX.
Alpejski Puchar Świata kręci się już na całego, tak więc kibice narciarstwa mogą oglądać błękitne buty na trasach i podiach niemal w każdy weekend! Sukcesy zawodników są najlepszym potwierdzeniem celnej konstrukcji autorstwa francuskiego producenta.

Kliknij, aby powiększyć.
Po raz pierwszy w sezonie 10/11 firma Lange wypuściła na rynek zawodnicze, noszone przez alpejczyków, instruktorów i wytrawnych narciarzy buty w dwóch wersjach: z węższą 97- i szerszą 100-milimetrową wkładką. Tym samym, zalety legendarnych butów w kolorze speed blue docenić teraz mogą również osoby o masywniejszej budowie stóp. Zanim nowy produkt pojawił się na rynku, eksperci z grupy Rossignol & Dynastar przeprowadzili szczegółowe badania analizując ponad 10 tys. par stóp, a efektem ich pracy jest nowa innowacyjna skorupa, w konstrukcji której zastosowano technologię Control Fit Technology. Największymi atutami nowego wynalazku są:
- Dopasowana do anatomicznego kształtu pięta - odpowiednio wyprofilowana skorupa gwarantuje doskonałe trzymanie i precyzyjne prowadzenie nart;
- Regulowana wysokość buta w okolicy podbicia - skorupa idealnie okala stopę w okolicy śródstopia; gwarancja właściwego ułożenia stopy w bucie i niezawodnego trzymania;
- Strefa przepływu energii w środku buta - gwarantuje doskonałe trzymanie, dzięki czemu narciarz łatwiej utrzymuje pozycję zrównoważoną - bez konieczności wywierania dodatkowej siły nacisku; obydwa - węższy i szerszy model - zapewnią tak samo dobre "czucie" i precyzję prowadzenie nart;
- Niesymetryczna przednia część skorupy w okolicach palców - przestrzeń w przedniej części - nie za duża, by palce nie "latały" (brak kontroli) i nie zbyt mała, tak by nie uciskać i powodować szybkiego wychłodzenia stóp.

Co więcej, dzięki wykonanej z bardzo gęstej, wstępnie formowanej pianki poliuretanowej wkładce, modele RS na długo zachowują odpowiedni, dopasowany do anatomicznego profilu stóp kształt i dają pewne oparcie.

Jak zapewnia producent, najnowsza kolekcja butów gwarantuje niezwykle precyzyjne, dokładne dopasowanie (uczucie "bliskości" skorupy), genialny przekaz energii i błyskawiczną reaktywność. Wypada przekonać się na własnych stopach!

Źródło: Lange / opracowanie skionline.pl

powrót

Zobacz
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 20/21
Porady
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021