skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Marcel Hirscher i Atomic: razem do 2016 roku

2012.03.07
Marcel Hirscher fot. Atomic / GEPA
Kliknij, aby powiększyć.
Marcel Hirscher fot. Atomic / GEPA
Atomic przedłużył kontrakt z Marcelem Hirscherem o kolejne cztery lata. Aktualny lider Pucharu Świata będzie korzystał wyłącznie ze sprzętu austriackiego producenta: nart, butów, wiązań, gogli i kasków. - W ogóle nie brałem pod uwagę zmiany sprzętu - skomentował tuż przez swoimi 23. urodzinami Hirscher.
- W doborze sprzętu nie ma wielkiej filozofii: zawodnicy muszą dopasować swój styl jazdy do nart lub butów które dostają - tak bywa najczęściej. Bywa jednak, że dostajemy narty, które zrobione są "na miarę", a ich właściwości idealnie odpowiadają naszym preferencjom. Tak właśnie układa się moja współpraca z Atomiciem - podsumowuje Marcel.

Jak twierdzi młody Austriak, nie istnieje drugi sport, w którym sprzęt miałby tak wielkie znaczenie.
- Nad stosowanymi materiałami i technologiami pracuje cały sztab ludzi, ale każdy drobiazg wykonywany jest ręcznie, z największą precyzją i starannością. Nie ma jednego dnia, żebyśmy nie próbowali czegoś ulepszyć, poprawić. Bez ciągłej pracy specjalistów zaangażowanych w proces tworzenia nic bym nie osiągnął. Zależało mi na współpracy z ludźmi, których podejście do sportu jest zbliżone do mojego. W Atomicu wszyscy nadajemy na tych samych falach - dodaje Hirscher.

Dwa starty w Mistrzostwach Świata, Olimpiada i cztery sezony na trasach Alpejskiego Pucharu Świata
Marcel Hirscher fot. Atomic / GEPA
Kliknij, aby powiększyć.
Marcel Hirscher fot. Atomic / GEPA
Decyzja o dalszej współpracy nie zależała od wysokości wynegocjowanego w kontrakcie honorarium. - Wszyscy wiemy czego chcemy, mamy wspólny cel - powiedział Hirscher, który do zimy 2016 będzie korzystał z nart, wiązań, butów, kasku i gogli Atomica. Przed namii trzy wielkie wydarzenia sportowe: Mistrzostwa Świata w Schladming 2013, Olimpiada w Soczi w 2014 r. oraz Mistrzostwa Świata w Vail / Beaver Creek w 2015. Zazwyczaj nie wybiegam tak daleko w przyszłość, ale tym razem nie miałem wątpliwości. Nikt inny nie wchodził w grę - podsumowuje alpejczyk.

Uosobienie narciarskiej pasji
Atomic stawia pasję na pierwszym miejscu, czego odzwierciedleniem jest jakość produktów austriackiego producenta i liczne, odniesione w najważniejszych imprezach sukcesy. Marcel Hirscher jest doskonałym ambasadorem marki, nie tylko dzięki odniesionym w Pucharze Świata zwycięstwom, ale również, przez sposób w jaki mówi, czuje i opisuje narciarstwo. Dla Atomica austriacki alpejczyk jest uosobieniem narciarskiej pasji, wyrażanej zarówno podejściem do treningu i startów, jak i stylem życia. - Wyczynowe narciarstwo to coś więcej niż zbieranie punktów i walka z czasem. Ten sport nie ogranicza się wyłącznie do rywalizacji. Kilka lat temu myślałem sobie, że fajnie byłoby odsłonić rąbka tajemnicy i podzielić się wiedzą dotyczącą technologii i materiałów wykorzystywanych do produkcji najlepszego sprzętu; dziś producenci chętniej mówią jak i z czego produkują narty, buty i akcesoria. Mam nadzieję, że wspólnie z Atomiciem zarazimy bakcylem narciarstwa kolejne pokolenie.

am / skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #atomic #alpejski puchar świata #marcel hirscher

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: