skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Marcel Hirscher z gwiazdy narciarstwa stał się przedsiębiorcą w ramach Projektu 68

2022.07.16
Kliknij, aby powiększyć.
Legenda narciarstwa alpejskiego, Marcel Hirscher, spędził ostatnią dekadę z tytułem najlepszego narciarza na świecie, zanim w 2019 roku przeszedł na emeryturę, zdobywając 67 zwycięstw w Pucharze Świata, 8 kolejnych tytułów Pucharu Świata i garść medali olimpijskich, w tym dwa złote.

Pochodzący z Salzburga Hirscher trafił do warsztatu, gdzie jego obsesja na punkcie majsterkowania, połączona z perfekcjonizmem i twórczym zacięciem, doprowadziła go do opracowania własnej linii narciarskiej, współpracując z Red Bullem w celu stworzenia VAN DEER-Red Bull Sports.
Hirscher ma teraz na uwadze jeden ambitny nowy cel, Projekt 68, którego celem jest zapewnienie przyszłego zwycięzcy wyścigu Pucharu Świata noszącego własną markę – i aby osiągnąć ten cel, ropoczął współpracę ze swoim ostatnim wielkim rywalem narciarskim Henrikiem Kristffersenem.

Kilka informacji, które musisz wiedzieć:

- Austriak Hirscher przeszedł na emeryturę we wrześniu 2019 roku po 245 razy rywalizacji w Pucharze Świata i 24 razy w Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata, gdy na nowo napisał historię narciarstwa i stał się legendą narciarstwa wszechczasów.

- Wygrał Puchar Świata osiem razy z rzędu, wygrywając małą kryształową kulę slalomu i slalomu giganta, po sześć razy. W sumie odniósł 67 zwycięstw w Pucharze Świata, wśród 138 miejsc na podium i zdobył dwa złote medale olimpijskie i jeden srebrny. Może się pochwalić siedmioma tytułami mistrza świata i czterema srebrnymi medalami.

Henrik Kristoffersen
Henrik Kristoffersen

- Hirscher, który pochodzi z małego górskiego miasteczka w regionie Salzburga, szybko odzyskał ducha rywalizacji, gdy zasiadł za kierownicą Audi rallycross podczas weekendowej imprezy w Zell am See w styczniu 2020 r., zanim został poprzednik legendarnego zjazdu Hahnenkamm w styczniu 2022 roku, a następnie zawodnik kultowej imprezy Red Bull Erzbergrodeo Hard Enduro w zeszłym miesiącu.

- 33-latek powiedział: „Naprawdę lubię całkiem aktywny tryb życia – lubię być w ruchu, lubię prędkość, lubię przeciążenia – więc nadal lubię jeździć po stromych stokach i skoczyć z kilku klifów! W dzisiejszych czasach wszystko kręci się wokół radości i przygody, więc zdecydowanie nie jest to tak trudne, jak wcześniej”.

- Dla Hirschera zawsze marzeniem było stworzenie własnej marki narciarskiej i postrzeganie tego jako logiczny kolejny krok w jego karierze. Jego marka narciarska VAN DEER rozwija się i gromadzi swoją wiedzę, aby wejść na nowe tereny, współpracując z Red Bullem, aby stać się VAN DEER-Red Bull Sports Equipment GmbH, zarejestrowanym producentem nart.

- Wyjaśnił: „Jestem pół Holendrem, pół Austriakiem – więc wszyscy faceci nazywali mnie „Von Dutch”! Kiedy tworzyliśmy markę, nie chcieliśmy nazywać jej „Hirscher”, więc to tylko trochę gra słowami. (po niemiecku „Hirsch” to jeleń). Jestem bardzo dumny z tego wspólnego przedsięwzięcia – razem możemy zdecydowanie przewrócić stronę i wejść do gry. Red Bull wspierał mnie od samego początku, "Jesteśmy razem od ponad 10 lat i wyznajemy te same wartości. Zawsze wspierały moją wizję i podejście do jakości, perfekcji i skrupulatności pracy."

Norweg Henrik Kristoffersen i Marcel Hirscher z Austrii prezentują nowy projekt VAN DEER-Red Bull Spor
Norweg Henrik Kristoffersen i Marcel Hirscher z Austrii prezentują nowy projekt VAN DEER-Red Bull Spor

- Ta skrupulatna strona jego natury oznacza, że Hirscher doskonale pasuje do swojej nowej roli, ponieważ uwielbia majstrować - gdyby nie był narciarzem, mógłby być technikiem lub projektantem nart. Dodał: „Uwielbiam opracowywać sprzęt, szczególnie na narty – dostrajać i robić narty na każde warunki, i to właśnie robiłem przez ostatnie sześć miesięcy”.

- To, co jest następne w tym przedsięwzięciu, rodzi się z czegoś, co nazywa Projektem 68, odniesieniem do 67 zwycięstw w Pucharze Świata do jego nazwiska i jego pragnienia zdobycia kolejnego dla VAN DEER-Red Bull Sports.

- Ujawnił: „Projekt 68 zawsze był pomysłem, aby wygrać na własnych nartach, więc nazwisko Hirscher może nadal wygrywać, beze mnie jeżdżenia na nartach”.

Toni Giger, Marcel Hirscher, Henrik Kristoffersen, Dominic Tritscher
Toni Giger, Marcel Hirscher, Henrik Kristoffersen, Dominic Tritscher

- Jak na ironię, jego ostatni wielki rywal na wyczynowych stokach, Henrik Kristoffersen z Norwegii, będzie miał okazję skorzystać ze sprzętu, aby zbudować imponujący sezon alpejski 2021/2022 z nadzieją, że razem osiągną ten cel.

- Powiedział: „Zawsze miałem świetne relacje z Henrikiem, a on zawsze chciał jeździć po najlepszych nartach. Zawsze byliśmy przyjaciółmi na stoku, zawsze były to uczciwe i przyjazne stosunki – teraz jest to sprawne!”

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #van deer #marcel hoscher #henrik kristffersen

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 21/22
Porady
WorldSkitest 19/20