skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Narty Atomic - mistrzowski Servotec dla każdego

2017.12.14
Narty Atomic - mistrzowski Servotec dla każdego
Kliknij, aby powiększyć.
Narty Atomic - mistrzowski Servotec dla każdego
Nie da się ukryć, że zima zbliża się do nas wielkimi krokami. Narciarze, którzy jeszcze nie rozpoczęli sezonu, z pewnością zacierają ręce na myśl o białym szaleństwie. Tego sezonu nie może się również doczekać austriacka marka Atomic. Miniona zima była bowiem szczególnie udana dla legendarnego producenta z Altenmarkt. Zawodnicy Teamu Redster odnosili wspaniałe wyniki, a zwieńczeniem sukcesów była premiera przełomowych nart z systemem Servotec.

Zobacz także:

Sezon pełen sukcesów


Takich zawodników, jak Mikaela Schiffrin i Marcel Hirscher nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ci flagowi riderzy Teamu Redster udowodnili, że tytuł najlepszego narciarza i narciarki zeszłej zimy należy się właśnie im. Oboje wywalczyli duże Kryształowe Kule Pucharu Świata, zdobywając tym samym tytuły prawdziwych czempionów. A jak przystało na mistrzów, korzystają z iście mistrzowskiego sprzętu. Miniony pucharowy sezon w liczbach jasno pokazuje, że marka Atomic została jego niekwestionowanym zwycięzcą. Ponad 24 złota i 66 wyników w medalowej trójce to najwyższa liczba krążków zdobyta w ciągu minionej zimy. Ponadto Team Redster, do którego należą również takie sławy jak Tina Weirather, Michaela Kirchgasser, Sofia Goggia, Manuel Feller czy Max Franz, królował podczas Mistrzostw Świata w Sankt Moritz. Zawodnicy zwyciężyli w klasyfikacji medalowej z dwunastoma medalami na koncie.

Narty Atomic - mistrzowski Servotec dla każdego
Narty Atomic - mistrzowski Servotec dla każdego

Mistrzowska premiera


Przy okazji spektakularnego triumfu z Mistrzostw Świata w Sankt Moritz, marka Atomic postanowiła pokazać światu swój klucz do sukcesu. Podczas zawodów odbyła się premiera najnowszego modelu nart zawodniczych Redster G9 i S9. Deski charakteryzuje nie tylko zupełnie odmieniona szata graficzna. Przede wszystkim wyróżnia je nowa, przełomowa technologia - Servotec. Nazwą nawiązuje ona do układu wspomagania kierownicy, który w języku niemieckim zwie się "Servolenkung". Te pierwsze na świecie narty z układem wspomagania swą sztuczną inteligencję zawdzięczają zawodnikom Teamu Redster, którzy sumiennie współpracowali z inżynierami przy tworzeniu projektu konstrukcji.

Servotec - jak to działa?


Servotec to nic innego jak niepozorny pręt z włókien węglowych, przymocowany na przedniej części narty i połączony z płytą wiązania. Przy napięciu narty w skręcie, amortyzuje drgania i zapewnia szybszy powrót deski do pierwotnego kształtu. Dzięki temu wsparciu sprężystości nart, są on łatwiejsze w inicjowaniu skrętu, a jednocześnie stabilniejsze przy większych prędkościach. Zapewniają więc pełną kontrolę nad prowadzeniem desek, które mają o wiele lepszą przyczepność do powierzchni śniegu. Wszystko to sprawia, że komfort jazdy jest naprawdę wysoki, a i bezpieczeństwo zwiększa się diametralnie.

Narty Atomic - mistrzowski Servotec dla każdego
Narty Atomic - mistrzowski Servotec dla każdego

Z Pucharu Świata wprost dla amatorów


Mimo faktu, że Servotec to technologia rodem z tras Pucharu Świata, jest idealnym rozwiązaniem praktycznie dla każdego użytkownika stoków. Ułatwia inicjację skrętu, a zarazem stabilizuje nartę, co na pewno doceni niejeden amator jazdy na nartach. Nie bez znaczenia pozostaje tu również fakt, że Redstery Servotec nie tylko świetnie się prezentują, ale są dużo lżejsze od swoich poprzedniczek z systemem Doubledeck. Dlatego technologia Servotec zastosowana została zarówno w modelach zawodniczych, jak i "sklepowych" S9 i G9, a także w uniwersalnym X9 czy damskim modelu Cloud. Więcej informacji na temat samej technologii, a także doboru odpowiedniego modelu nart z systemem Servotec znaleźć można na portalu StacjaEksperta.pl

Tagi: #sprzęt narciarski #anrty #atomic #servotec #redster

Powrót

Untervernatsch Untervernatsch

Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy

Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

Sölden
Tyrol, Austria

AlpenParks Hagan Lodge Altaussee AlpenParks Hagan Lodge Altaussee

Altaussee
Styria, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 17/18
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2018