skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Narzędzie do smarowania nart, odpowiedzialne za zwiększony poziom fluoru

2023.11.07
Kliknij, aby powiększyć.
Po dyskwalifikacji Ragnhild Mowinckel w slalomie gigancie w Sölden 28 października 2023 r. z powodu zawartości fluoru w smarze na jej nartach przekraczającej ustalony limit, HEAD przeprowadził kolejne testy wraz z FIS i Norweską Federacją Narciarską. Wyniki: przyczyną zwiększonego poziomu było narzędzie do smarowania nart, które zostało użyte do przygotowania nart. Smar nałożony na narty został przetestowany przez FIS, który potwierdził, że nie zawierał fluoru.

Zobacz także:

- "Czujemy ulgę, że wspólnie znaleźliśmy przyczynę przekroczenia limitów fluoru i mamy teraz znacznie lepsze wyobrażenie o tym, na co musimy zwrócić uwagę podczas przygotowywania nart w przyszłości. W związku z tym musimy kontynuować współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w celu optymalizacji metody pomiaru fluoru. Ważne jest, aby wyniki były prawidłowo diagnozowane, aby żaden zawodnik nie został niesłusznie zdyskwalifikowany" - mówi Rainer Salzgeber, dyrektor HEAD Racing.

- "Dla nas ważne jest to, że wszystkie testy i analizy jednoznacznie potwierdziły, że nie używaliśmy smaru zawierającego fluor. Równie ważne jest dla nas to, że Ragnhild Mowinckel nie ponosi winy w tej sprawie: zawodniczka otrzymała narty przygotowane przez nas przed rozpoczęciem zawodów. Ani ona, jako profesjonalna zawodniczka, ani my, jako firma narciarska, celowo nie pozwolilibyśmy na nieautoryzowane przygotowanie nart pod groźbą dyskwalifikacji".

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #head #fluor #puchar swiata #samrowanie nart

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: