skionline.plsprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Nobody Rocks harder than K2 - kolekcja dla nieustraszonych pogromców puchu i nie tylko!

2011.02.02
- Are you ready to rock? - pytają konstruktorzy z firmy K2 podsycają apetyty i podsuwają deski na sezon 2010 / 2011 z innowacyjną technologią Baseline™.
Specyficzna konstrukcja najnowszych modeli Baseline™ - połączenie odpowiedzialnej za trzymanie krawędzi, kontrolę i sprężystość technologii camber z technologią rocker dało zaskakująco dobre rezultaty - powstały uniwersalne i łatwe w prowadzeniu deski, które genialnie radzą sobie w puchu i miękkim śniegu.
Dzięki pomysłowości i kreatywności Shane’a McConkey na rynku pojawiły się narty, które nie tylko zmieniły sposób i podejście do jazdy w puchu, ale również ułatwiły początkującym pierwsze "kontakty" ze śniegiem (technologia Catch Free).
Dziś, dzięki technologii Baseline™ narty łatwiej wycinają skręty - radzą sobie na przygotowanych trasach, w parku i w głębokim śniegu.

Baseline™
W każdym z modeli nart na sezon 2010/2011 amerykańska marka zastosowała jedną z "odmian" technologii Baseline™. W zależności od grupy docelowej, dla której przeznaczona jest dana linia nart, K2 stosuje różny rocker, czyli stopień podgięcia dziobów nart. Tak więc, w zależności od tego, czy chcemy śmigać w puchu, w kopnym śniegu, czy w parku do wyboru mamy: Traditional Camber, Speed Rocker, Catch-Free Rocker, Jib Rocker, All-Terrain Rocker lub Powder Rocker.Seria Adventure
W tym sezonie, na dokładkę, K2 serwuje nowe modele z grupy BackSide - wszystkie wyposażone w technologię Baseline™. Przeznaczone dla nieustraszonych miłośników i miłośniczek backcountry deski mają wywiercone w dziobach i piętkach otwory (można zaślepić je specjalnymi nakładkami) i proste, ze względów bezpieczeństwa piętki.
Narty z serii BackSide skompletować można z wiązaniami telemarkowymi, tourowymi lub zjazdowymi. Siedem modeli w kolekcji pokrytych jest warstwą SnoPhobic, dzięki której narty są lżejsze i nie klei się do nich śnieg.Seria All - Mountain

K2 Charger
K2 Charger


W tym sezonie K2 wprowadziło na rynek nową, zupełnie zmienioną męską serię AMP (All Mountain Performance), która uzupełnia genialną damską grupę T:Nine. Narty charakteryzują się umiejętnością jazdy w każdych warunkach śniegowych; są niezwykle uniwersalne i zwinne. Prócz innowatorskiej technologii Baseline™, w serii AMP zastosowano nowe wiązania Marker MX, a w serii damskiej system wiązań Energy Response, dzięki którym narty są lżejsze, łatwiej się prowadzą i dostarczają jeszcze więcej frajdy!

K2 Hellbent
K2 Hellbent


Seria Twin Tip
Tegoroczne modele Factory Series o budowie Twin Tip wyróżniają się niezwykle solidną i wytrzymałą konstrukcją. Hellbent, ObSethed, Kung Fujas i MissDemeanor nieco "spuchły". Ponadto, wszystkie mają w dziobach i piętkach otwory, dzięki którym łatwo przytwierdzić do nich foki.
Model Revival polecamy natomiast amatorom fikania w parku - doskonale sprawdzi się w trakcie wykonywania ewolucji i nie zawiedzie podczas szusów w miękkim śniegu.

Źródło: K2 / opracowanie: skionline.plpowrót

Zobacz
K2 narty na sezon 2010/2011
K2 narty na sezon 2010/2011
K2 narty na sezon 2010/2011
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 20/21
Porady
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021