skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Nordica 08/09 buty dla kobiet z serii Olympia

2008.10.16
Na sezon narciarski 2008-2009 Nordica przygotowała nową linię dla kobiet - Olympia. Narty i buty z tej linii są projektowane we Włoszech, dlatego wyróżniają się na tle konkurencji smakiem, stylem, nowoczesnym wzornictwem i żywą kolorystyką. W nowej kolekcji Nordica znajdziemy buty dla Pań na każdym poziomie umiejętności narciarskich. Znakomite osiągi, precyzja jazdy, styl - wszystko w jednym.
Nowa kolekcja butów Olympia składa się z trzech linii. Do znanych i lubianych linii Olympia Speedmachine i Olympia Gransport, dołączyła linia Olympia Sport. Podstawową cechą tej ostatniej linii jest system NFS (Natural Foot Stance) polegający na obróceniu stóp na zewnątrz względem osi narty (osią obrotu jest pięta). Zapewnia to szybszą inicjację skrętów, mocniejsze trzymanie krawędzi w czasie skrętu oraz pełną kontrolę nad nartami. Czyli inaczej mówiąc: większe osiągi, większa precyzja i stabilniejsza pozycja w każdym momencie jazdy.


Nordica Olympia Speedmachine 8
Nordica Olympia Speedmachine 8
Cechą łączącą wszystkie te linie jest łatwość regulacji klamer i dopasowania butów do swoich potrzeb. Tylko Nordica oferuje dla Pań możliwość dodatkowej regulacji butów w łydce (micro-adjustable cuff profile). Przez przekręcenie dwóch śrub ukrytych pod paskiem ściągającym, można wyregulować i dostosować buty do objętości i kształtu nóg, aby mieć jeszcze większy komfort jazdy.

Aby uczynić kobiety szczęśliwymi, należy je także chronić. Dlatego Nordica wymyśliła innowacyjny system EXTRA WARMTH, który zapewnia maksymalną możliwą izolację cieplną. Jest to możliwe dzięki trzem warstwom materiałów:
- Wewnętrzna warstwa bardzo miękkiego materiału ma bezpośredni kontakt ze stopą (w niektórych modelach jest to futerko).
- Środkowa warstwa miękkiej pianki komfortowo otacza stopę.
- Zewnętrzna warstwa twardej pianki izoluje stopę od skorupy buta niskich temperatur na zewnątrz, nie wypuszczając ciepła ze środka.
Ponadto w języku umieszczono dodatkową warstwę miękkiej wyściółki, aby zapewnić komfort nawet przy mocnym nacisku na kość piszczelową.

Nordica Olympia GranSport 10
Nordica Olympia GranSport 10
Wszystkie buty wewnętrzne z linii Olympia charakteryzują się specjalnym, dostosowanym do kobiecej budowy kształtem. Między innymi chodzi tu o obniżony w porównaniu do męskich butów profil od strony łydki. Dzięki temu buty te znakomicie leżą, adaptując się do budowy kobiecych mięśni.

Linia Olympia ma także inną cechę różniącą ją od butów męskich, a jest nią obniżona twardość porównywalnych modeli. Dzięki temu są lepiej dostosowane do mniejszej wagi i siły kobiet.

Źródło: Nordica

skionline.pl

powrót

Zobacz
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 21/22
Porady
WorldSkitest 19/20