skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Nordica Strider - hike & ski

2017.12.23
BUty narciarskie Nordica Strider - hike & ski
Kliknij, aby powiększyć.
BUty narciarskie Nordica Strider - hike & ski
Strider, najnowszy model, który wyszedł spod igły Nordici to niezwykle wszechstronne i uniwersalne buty. Po raz pierwszy specjalistom z włoskiej fabryki udało się skonstruować buty, które nie tylko doskonale sprawdzają się podczas zjazdów, ale również posiadają cechy najlepszych butów skitourowych. Co więcej, we współpracy z firmą Michelin, Nordica opracowała specjalną, gumową podeszwę gwarantującą doskonałą przyczepność na śniegu i lodzie. Specjalne, zastosowane w butach elementy sprawiają, że są one kompatybilne z wiązaniami tourowymi pin.
A co wyróżnia nowe buty? Przede wszystkim zakres pochylenia cholewki wynosi aż 45°, dzięki czemu podchodzenie jest bardzo wygodne i pochłania zdecydowanie mniej energii. "Przełączając" buty na funkcję ski szybko przekonacie się, że model ten sprawdza się tak samo dobrze, jak klasyczne buty zjazdowe. Cała konstrukcja wykonana została z włókna węglowego, co sprawia, że Stride są bardzo lekkie.

BUty narciarskie Nordica Strider - hike & ski
BUty narciarskie Nordica Strider - hike & ski

Grilamid - nowa konstrukcja ultra lekkiej skorupy


W konstrukcji Stride zastosowano aż trzy rodzaje plastiku, co zapewnić ma najwyższej jakości poziom jazdy, wygodę i użytkowanie. Nowa skorupa Triax jest aż o 20 proc. lżejsza. Oznacza to, że przy rozmiarze 26,5 Strider ważą 200 g mniej niż porównywalny model Speedmachine. Co istotne, bardzo twarda podeszwa i odpowiedniej konstrukcji skorupa świetnie przenoszą energię na nartę. Grilamid, nowej generacji materiał, jest bardzo odporny na działanie niskich temperatur, nie ulega szybkiemu zarysowaniu i uszkodzeniu; w porównaniu z klasycznym poliuretanem jest aż o 25 proc. lżejszy.

Buty narciarskie Nordica - kolekcja 17/18

BUty narciarskie Nordica Strider - hike & ski
BUty narciarskie Nordica Strider - hike & ski

Oryginalna podeszwa Michelin


Perfekcyjne buty z grupy hike & ski wymagają perfekcyjnej podeszwy, dlatego, przy współpracy z firmą Michelin, Nordica opracowała specjalne podeszwy gwarantujące doskonałą przyczepność podczas poruszania się po śniegu i lodzie. To niezwykle istotna cecha, biorąc pod uwagę, że podczas skitourowych wypraw przychodzi Wam pokonywać przeróżne przeszkody.BUty narciarskie Nordica Strider - hike & ski
BUty narciarskie Nordica Strider - hike & ski

Warto również podkreślić, że najnowszy model Nordici jest bardzo ciepły i łatwo dopasować go do indywidualnego kształtu stóp i łydek, co jest zasługą innowacyjnej wkładki 3D Light Cork Fit z ociepliną Primaloft®. Zastosowany po bokach termoformowalny korkowy materiał dopasowuje się do anatomicznego kształtu zaledwie w osiem sekund!

Zobacz także: Narty Nordica - kolekcja 17/18

skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #buty narciarskie #nordica #strider #tirax #michelin

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: