skionline.pl sprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Nowe buty Rossignola - technologia Sensor Fit i szersza wkładka

2011.12.06
Rossignol Sensor Fit
Kliknij, aby powiększyć.
Rossignol Sensor Fit
Flagowa technologia Rossignola - Sensor Fit - od tego sezonu będzie dostępna także w nowych modelach all mountain: ALIAS dla mężczyzn i KIARA dla kobiet.
W tegorocznych modelach Rossignol stawia na wygodę i implementuje technologię Sensor Fit również do butów z szerszą, 104-milimetrową wkładką (model ALIAS). Odpowiednio zaprojektowana skorupa Sensor oraz szersza wkładka zapewnią wygodę użytkowania i komfort osobom, które do tej pory marzły i cierpiały korzystając ze zbyt wąskich butów.

Jak wynika z badań, najbardziej newralgiczne, istotne dla przekazu sił ze stopy na nartę punkty umiejscowione są w jej przedniej części - tuż za małym i dużym palcem oraz na pięcie. Im bliższy kontakt wspomnianych trzech punktów podparcia stopy z podeszwą buta, tym lepszy transfer energii.

Pobierz odtwarzacz filmów Flash aby zobaczyć ten film.


Tajemnica technologii Sensor Fit tkwi w podeszwie, w konstrukcji której miejsca pokrywające się z trzema punktami podparcia stopy (dwa w przedniej części stopy i jedno na pięcie) wykonano z miękkiego plastiku; przestrzeń pomiędzy wypełnia elastyczny, wyjmowany element. Bezpośredni kontakt stopy ze skorupą w newralgicznych miejscach zapewnia lepszą kontrolę i czucie nart.

Rossignol pomyślał również o łatwym, praktycznym zakładaniu i zdejmowaniu butów. System Easy Entry, czyli wykończenie wkładki elastycznym, śliskim materiałem oraz skórzana wstawka w górnej części cholewki rozwiązują problem zmiany butów przed i po nartach.


Tagi: #buty narciarskie #rossignol #sensor fit #alias
poprzednia stronastrony: 1  2  następna strona

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 19/20
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020