skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Nowości technologiczne Markera - Płytka AFD i Biometric®

2004.11.18
Marker to od lat synonim wysokiej jakości. Coraz lepsze rozwiązania i technologie stosowane w wiązaniach zmniejszają ryzyko urazów i kontuzji odnoszonych na stoku.
W odróżnieniu do innych wiązań, w których wykorzystuje się tanie materiały, takie jak plastik, czy Teflon, w nowych wiązaniach MARKER’a płytkę pod butem ułatwiającą wypięcie wykonano ze stali szlachetnej (Integrated Stainless Steel AFD). Dzięki zastosowaniu szlachetnego materiału są one wyjątkowo odporne na zniszczenie i tarcie buta oraz na działanie ekstremalnych temperatur. Jest to system prawie całkowicie niewrażliwy na czynniki zwiększające tarcie pomiędzy butem a wiązaniem w czasie jego wypięcia. Ruchoma płytka poślizgowa przesuwa się razem z czubkiem buta. Zniszczona i zabrudzona podeszwa oraz waga narciarza, przy skrajnie niekorzystnym zbiegu okoliczności, w tym systemie zwiększają siłę wypięcia nie więcej niż o 10% w stosunku do jej początkowej nastawy, co jest nieosiągalnym wynikiem dla rozwiązań konkurencyjnych.

Biometric® to system wielokierunkowego wypięcia przodu. Posiada zdolność do rozpoznania i zdefiniowania kierunku działania i wartości siły wypinającej. W razie konieczności potrafi zredukować nastawioną siłę wypięcia do poziomu bezpiecznego dla narciarza. Przy wystąpieniu najbardziej szkodliwych dla kolan, złożonych kierunków wypięcia przodu wiązania - w górę i w bok, system Biometric potrafi zmniejszyć rzeczywistą siłę wypięcia nawet o 50% w stosunku do jej początkowej nastawy.

skionline.pl

skionline.pl

powrót

Zobacz
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 22/23
Porady
WorldSkitest 19/20