skionline.pl sprzęt narciarski wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Nowości w kolekcji zimowej marki Viking na sezon 2015/2016

2015.03.10
Viking na sezon 2015/2016
Nie tak dawno, bo podczas międzynarodowych targów ISPO w Monachium miała miejsce prezentacja najnowszej kolekcji marki Viking na sezon zimowy 2015/2016. Marka znana dotychczas głównie z wysokiej jakości czapek i rękawic narciarskich, rozszerza bardzo mocno swoją ofertę na kolekcje outdoorową , w której rozbudowana została linia zaawansowanej bielizny termoaktywnej, a także grupa produktów do biegania oraz wytrzymałych kurtek trekkingowych.
Rozpoczynając od produktów z których słynie Viking - kolekcja 2015/16 to mocno rozbudowana linia czapek technicznych, wykorzystujących technologie Windstopper oraz Primaloft. Viking jako jedyna marka w Polsce wprowadza w tym roku czapki wykorzystujące innowacyjną przędzę Primaloft, która sprawia że produkty te odznaczają się wysokim poziomem izolacji termicznej (są o wiele cieplejsze, lepiej oddychają i odprowadzają wilgoć). Technologia ta oprócz czapek wykorzystana została w bieliźnie termoaktywnej, a modele z niej wykonane osiągają te same właściwości przy wysokiej kompresji i niskiej wadzę materiału. Bielizna termoaktywna to mocna strona kolekcji, w produkcji nowych modeli oprócz markowej przędzy Primaloft, wykorzystywana jest wełna Merino a także klasyczna wełna. Bielizna ta podąża za światowymi trendami w branży sportowej, która jeśli chodzi o tzw. pierwszą warstwę stawia obecnie na produkty wełniane.

Viking na sezon 2015/2016
Viking na sezon 2015/2016

Nowa kolekcja rękawic narciarskich Viking to sprawdzone i cenione przez klientów modele jak i również kilka nowych atrakcyjnych zaawansowanych pozycji, dzięki czemu kolekcja jest mocno odświeżona. Nowe pozycje pojawiają się w linii Racing, a także Ski Pro. Modele Storm, Maximus czy windstopperowa Kona, znajdą w przyszły sezonie bez wątpienia wielu zwolenników. Dla Pań Viking również przygotował wiele nowości - model Lucilla, Grace czy Jasmie to tylko niektóre z nowych pozycji w katalogu. Podobnie jak w przypadku męskich, damskie rękawice również wykorzystują technologie Windstopper czy ociepliny Primaloft. Linia Running to wprowadzenie do kolekcji zaawansowanych bluz technicznych Dynamica oraz Motion. Stanowić mają one idealne uzupełnienie linii akcesoriów Cross Country/Multifunction, które podczas uprawiania sportów biegowych są niezbędne w chłodniejsze dni. Szeroka gama funkcyjnych rękawic , które w nadchodzącym sezonie uzupełniają ofertę Vikinga o tańsze pozycję, przyciągają spojrzenia rozmaitością palety kolorystycznej.

Viking na sezon 2015/2016
Viking na sezon 2015/2016

Odzież outdoorowa to równie interesująca propozycja Vikinga na nowy sezon. Zaawansowane technicznie kurtki puchowe z ociepliną Primaloft Gold, to modele które spotkać można wyłącznie w kolekcjach światowych gigantów. Poziom wykończenia oraz wysokie właściwości techniczne w połączeniu z atrakcyjną ceną, sprawią iż z pewnością staną się pozycją "must have" w nadchodzącym sezonie.

Viking na sezon 2015/2016
Viking na sezon 2015/2016

Bogata oferta kijów trekkingowych oraz nordic walking przyciąga naszą uwagę. Pochlebne opinie na temat tej grupy produktów najwyraźniej skłoniło markę do rozwinięcia swojej oferty . W przyszłym sezonie zdecydowano się na zastosowanie Carbonu, który sprawia że kije wykonane z tego materiału są bardzo lekkie i elastyczne, a zarazem niebywale trwałe. Kije to również obecność takich rozwiązań jak Fast Lock System oraz Antishock In Grip. Szukając tego typu sprzętu definitywnie należy przyjrzeć się i przeanalizować ofertę Vikinga.

Viking na sezon 2015/2016
Viking na sezon 2015/2016

Słowo o kolekcji dla najmłodszych - tu spotkać możemy kilka ciekawych modeli technicznych rękawic juniorskich. Bardzo praktyczny model z ociepliną Primaloft - Nelly czy rękawice Felix dla dzieci o sportowym zacięciu budzą zainteresowanie. W ofercie znalazła się również juniorska wersja topowej czapki Vikinga, modelu na membranie windstopper - 0228 dla dzieciaków występującą pod nazwą Berbek.

Viking na sezon 2015/2016
Viking na sezon 2015/2016

Na koniec przeglądając nowy katalog marki należy wspomnieć o poszerzonej kolekcji wielofunkcyjnych bandan , gdzie oprócz sprawdzonego już polaru Polartec, pojawiła się technologia Windstopper, co na rynku w przypadku bandan jest zdecydowaną rzadkością.

Viking na sezon 2015/2016
Viking na sezon 2015/2016

Całość kolekcji budzi w nas wiele pozytywnych emocji. Poziom zaawansowania produktów, zastosowane technologie, sprawiają iż Viking konkurować może z topowymi markami na rynku. Dodatkowo fakt, iż jest to nasza polska marka przemawia jako ich spory atut. Większość produktów dostępna będzie w dobrych sklepach sportowych na przełomie września/października 2015r.

Natomiast niektóre modele z kolekcji biegowej oraz Outdoor, będzie można kupić już od połowy kwietnia 2015r. Zatem zdecydowanie warto wstrzymać się do tego momentu z zakupami naszych nowych akcesoriów i odzieży sportowej. Katalog jest dostępny w formie elektronicznej na oficjalnej stronie internetowej marki - www.viking.pl w zakładce katalogi.

Bezpośredni link do katalogu dostępny tutaj.

Tagi: #viking #rękawice narciarskie #czapki

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 18/19
Porady
WorldSkitest 17/18
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019