skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Premiera Fischera, czyli nowe RC4 CT w akcji

2020.11.25
Premiera Fischera, czyli nowe narty RC4 CT w akcji
Kliknij, aby powiększyć.
Premiera Fischera, czyli nowe narty RC4 CT w akcji
Stosunkowo ciepła jesień dała się we znaki organizatorom alpejskiego Pucharu Świata. Po udanym, acz niecodziennym (bo pozbawionym tłumów kibiców) otwarciu sezonu w Sölden, następnym przystankiem w planie było austriackie Lech i bardzo widowiskowa konkurencja - slalom równoległy. Zawody miały odbyć się w dniach 13-14 listopada br. Brak śniegu sprawił jednak, że wyścigi zostały przeniesione o dwa tygodnie, tj. na 26-27 listopada.
Kibice zacierają już ręce przed telewizorami. Z pewnością cieszą się sami zawodnicy, dla których formuła slalomów równoległych jest ciekawym urozmaiceniem pucharowych rozgrywek. Powody do radości ma też marka Fischer. A to dlatego, że podczas zawodów w Lech zawodnicy Fischer Race Family po raz pierwszy wystartują na nowych nartach z kultowej rodziny RC4. Model RC4 CT nazwą bezpośrednio nawiązuje do określenia "city event" i stworzony został specjalnie do rywalizacji w slalomach równoległych.

Narty RC4 CT łączą w sobie cechy narty slalomowej i gigantowej. Ich geometria stała się inspiracją dla zmian w kultowych RC-czwórkach, które w tym sezonie zyskały nowy wygląd i kilka innowacji. Dzioby nart zostały spłaszczone i poszerzone. Nowy kształt zyskał też charakterystyczny dla kolekcji RC4 otwór. Wszystko to sprawia, że narty są bardzo precyzyjne i świetnie trzymają w skręcie. Fakt, że ich szerokość w talii to jedynie 65 mm czyni je idealnym narzędziem do agresywnej jazdy. Dynamiki dodaje im race’wa konstrukcja oraz nowa płyta M/O. A uniwersalny promień 15.5 m pozwala na szybką jazdę zarówno krótkimi, jaki i długimi łukami.

Premiera Fischera, czyli nowe narty RC4 CT w akcji
Premiera Fischera, czyli nowe narty RC4 CT w akcji

Mimo swojego pucharowego pochodzenia, Fischer RC4 CT to narty nie tylko dla zawodników ze światowej czołówki. Dają bardzo szerokie pole możliwości również dla dobrze jeżdżących amatorów. Swobodnie można wycinać na nich każdy rodzaj skrętów. Nawet przy dużej prędkości dają się prowadzić stabilnie i harmonijnie. Wiele satysfakcji przyniosą narciarzom, którzy szukają sportowych nart o uniwersalnym zastosowaniu. Już w ten czwartek okazja do zobaczenia ich w akcji. A mamy nadzieję, że możliwość sprawdzenia "na żywo" również nadarzy się niebawem. Zimo, przybywaj!

Jacek Ciszak

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #narty #fischer #rc 4 ct #zawody narciarskie

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: