skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Reusch: co nowego w rękawicach?

2006.10.20
Rękawica Reusch X-Calibur Giant Slalom
Rękawica Reusch X-Calibur Giant Slalom
Wydawać by się mogło, że w dziedzinie rękawic narciarskich ciężko wymyślić coś nowego. Kolejny rok z rzędu, Reusch rozwiewa obawy, tworząc produkty jedyne w swoim rodzaju.
X-Calibur Giant Slalom to tegoroczna, najnowsza rękawica z grupy race. Zastosowano w niej keprotec®, innowacyjny materiał firmy Schoeller. To wyjątkowo twarde tworzywo kewlarowe, powstałe na bazie włókien aramidowych, jest niezwykle wytrzymałe na tarcie i temperaturę.
Na pierwszy rzut oka, zastosowanie takiego materiału w rękawicach zimowych może wydawać dziwne, ale to naprawdę ma sens!

Podczas zjazdu, rękawice są narażone na uszkodzenia, zwłaszcza przy kontakcie z tyczkami, śniegiem i lodem. Tarcie występujące przez krótki czas, ale wytworzone ciepło może uszkodzić konwencjonalne materiały. Oprócz tego, rękawice mają wszystko to, do czego Reusch przyzwyczaił nas w latach poprzednich, czyli ochraniacze kostek i palców, wzmocnienia dłoni, ergonomiczny kształt ułatwiający trzymanie kijów, ocieplenie z Thinsulate i Fiberfill. Innymi słowy, doskonała rękawica dla profesjonalistów.skionline.pl

skionline.pl

powrót

Zobacz
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 20/21
Porady
WorldSkitest 19/20