skionline.plsprzęt wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Rossignol 1907-2007: urodzinowa kolekcja

2007.10.15
Firma Rossignol obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia. W związku z okrągłą rocznicą francuski producent stworzył limitowaną serię nart i akcesoriów nawiązujących swoim wzornictwem do stuletniej historii marki. Pierwsze produkty z jubileuszowej linii pojawią się na polskim rynku już w grudniu tego roku.
W jubileuszowej kolekcji Vintage pojawią się dwa modele nart.
Olimpic 41 to narta - legenda, jeden z kamieni milowych w historii marki. Jej opatentowanie w 1941 roku położyło podwaliny pod nowoczesne konstrukcje stosowane w nartach w późniejszym czasie.
Wybuch II wojny światowej sprawił, że aż do 1948 roku trzeba było poczekać na sukces nowej konstrukcji. Na olimpiadzie w St. Moritz francuski alpejczyk Henri Oreiller stanął na najwyższym podium w zjeździe, właśnie na nartach Rossignola.

W jubileuszowej kolekcji Vintage model Olimpic 41 dostępny będzie w dwóch długościach: 158 cm (z wiązaniami Axium 120) i 174 cm (z wiązaniami Axial 2 140 tpi).
Szata graficzna zaczerpnięta została z oryginalnych nart Olimpic 41, natomiast cechy konstrukcyjne - z modelu Bandit B2 (freeride’owego modelu obecnego w ofercie Rossignola od kilku lat i wciąż udoskonalanego).

Do nart Olimpic 41, sprzedawanych z wiązaniami Axial 2 140 tpi lub Axium 120 w rocznicowym pakiecie, dołączany będzie prezent w postaci repliki oryginalnego modelu Olimpic 41 i albumu o historii narciarstwa

Drugi model narty w kolekcji Vintage to Strato 102. Była to pierwsza wykonana z włókien szklanych narta, która weszła do sprzedaży na całym świecie. W Strato 102 rdzeń narty był powtórzeniem konstrukcji rdzenia w modelu Olimpic. Nowością był warstwowy laminat z włókna szklanego na wierzchniej i spodniej stronie narty. Stąd też wzięła się nazwa modelu. Sandwichowa konstrukcja Strato była kamieniem milowym w historii technologii narciarskich i sprawdzała się przez kolejne 20 lat. Na nartach Strato zdobywano medale na mistrzostwach świata w Portillo w 1966 roku i na igrzyskach olimpijskich w Grenoble i Sapporo.

Narty Rossignol Strato 102 i Olimpic 41
Narty Rossignol Strato 102 i Olimpic 41


W kolekcji Vintage model Strato 102 dostępny będzie w dwóch długościach: 158 cm (z wiązaniami Axium 120) i 174 cm (z wiązaniami Axial 2 140 tpi).
Podobnie jak w modelu Olimpic 41, tak i tu projekt szaty graficznej zaczerpnięty został z oryginału, natomiast cechy konstrukcyjne - ze współczesnego freeride’owego modelu Bandit B2.

Do nart Strato 102, sprzedawanych z wiązaniami Axial 2 140 tpi lub Axium 120 w rocznicowym pakiecie, dołączany będzie prezent w postaci repliki oryginalnego modelu Strato 102 i albumu o historii narciarstwa.

W kolekcji Vintage znajdzie się również coś dla fanów snowboardu: freestyle’owa deska Scope 100 Years w dwóch wersjach graficznych.

Uzupełnieniem oferty sprzętowej jest linia odzieży i akcesoriów: męskie i damskie bluzy i t-shirty - wszystkie z rocznicowym logiem, a także plecaki, czapeczki i pokrowce na narty.

Prawdziwego smaczku całej kolekcji nadają jednak akcesoria Century: kask narciarski w stylu retro i takież kije. Kask obciągany jest skórą i posiada odpinane nauszniki, otwory wentylacyjne z przodu głowy i logo rocznicowe umieszczone z przodu i z tyłu kasku.

J.W./skionline.pl

powrót

Zobacz
100 lat Rossignola
100 lat Rossignola
100 lat Rossignola
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


sprzęt narciarski 20/21
Porady
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020