skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

W jakim celu stosujemy materace nawierzchniowe?

2021.02.04
W jakim celu stosujemy materace nawierzchniowe?
Kliknij, aby powiększyć.
W jakim celu stosujemy materace nawierzchniowe?
Materac nawierzchniowy to uniwersalne rozwiązanie, po które możemy sięgnąć z dwóch powodów: Nasz obecny materac jest zbyt twardy lub miękki, ale nie chcemy do wymieniać lub też, materac na którym śpimy posiada już pewne wgłębienia, ale wciąż może nam posłużyć przez kolejne kilka, kilkanaście miesięcy.
Materace nawierzchniowe to swoista nakładka, którą umieszczamy na materacu głównym, dostosowując podłoże do swoich potrzeb.

Jak poradzić sobie ze zbyt twardym lub miękkim materacem?
Prawidłowo dobrany materac zapewnia stabilizację kręgosłupa, zapobiegając jego wyginaniu, ale jednocześnie, nie wywiera zbyt dużego nacisku. Jak sprawdzić, czy nasz materac jest odpowiedni? To proste, wystarczy położyć się na wznak, a następnie spróbować wsunąć dłoń pod odcinek lędźwiowy. Jeśli przychodzi nam to z dużym trudem, materac jest prawdopodobnie zbyt miękki. Jeśli natomiast uda nam się to zrobić bez większego problemu, twardość jest zbyt duża.
Skutecznym rozwiązaniem takiego problemu mogą być materace nawierzchniowe, które nakłada się na materac główny. Mogą one utwardzić powierzchnię spania lub uczynić ją bardziej miękką. Pamiętajmy, że twardość zawsze dobieramy pod kątem wagi naszego ciała. Producenci materaców często udostępniają tabelę podglądową, na której możemy sprawdzić, jaki materac będzie właściwy dla naszej wagi ciała.

Materace nawierzchniowe zapewnią komfort naszym gościom
Czasami zachodzi konieczność przenocowania znajomych. Spanie na kanapie zazwyczaj nie należy do najprzyjemniejszych, ze względu na bardzo twarde podłoże. Także w tej sytuacji, materace nawierzchniowe mogą być niezwykle pomocne. Możemy je położyć na kanapę lub narożnik, gwarantując tym samym większą wygodę naszym gościom. Na takie rozwiązanie decydują się także osoby, które na co dzień śpią na kanapie lub narożniku z funkcją spania. Zobacz duży wybór materacy nawierzchniowych jeśli chodzi o ich rozmiar i budowę na godre.pl/materace-nawierzchniowe

Jakie korzyści mogą zapewnić materace nawierzchniowe?
Jak już mówiliśmy, jest to prosty sposób na dostosowanie podłoża do naszych indywidualnych potrzeb. Co więcej, materac nawierzchniowy może wydłużyć żywotność głównego materaca, dzięki czemu, posłuży nam on przez dłuższy okres czasu. Kolejnym plusem jest dodatkowa ochrona przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Wybierając materace nawierzchniowe nie musimy się obawiać, że zaburzą one właściwości oddychające głównego materaca. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić należytą cyrkulację powietrza, także w sytuacji, gdy są położone na kanapie lub narożniki. Materac nawierzchniowy zwykle bazuje na elastycznym wypełnieniu piankowym.

skionline.pl
Tagi: #materace nawirzchniowe

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 20/21
Porady
WorldSkitest 19/20