skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

W pogoni za puchem, w butach Dynafit Tigard 130 i 110

2023.09.22
Buty freetouringowe Dynafit Tigard 130
Kliknij, aby powiększyć.
Buty freetouringowe Dynafit Tigard 130
Na podejściach będziesz szybki jak pantera śnieżna (schneeleopard), a podczas zjazdów silny niczym tygrys (tiger)… Oczywiście dzięki nowym butom DYNAFIT Tigard, które łączą cechy wymagane zarówno w freetouringu, jak i narciarstwie alpejskim. To właśnie skiturowej marce DYNAFIT jako pierwszej udało się połączył obie te dziedziny, a model Tigard 130 (lub 110) stanowi przykład wysokiej klasy butów typu Alpine-Tech, które spełniają oczekiwania wszystkich tych sportowo nastawionych narciarzy, którzy najszybciej wchodzą na szczyty, nie chcąc przy tym rezygnować z dynamicznych zjazdów w świeżym puchu – działając zgodnie z powiedzeniem: pierwszy pod górę, najszybszy w dół. Przy tak mocno agresywnej charakterystyce TIGARD 130 (lub 110) są najlżejszą w swojej kategorii ofertą na rynku, gwarantują też niezwykle dużą swobodę poruszania, jak na tej kasy obuwie narciarskie.
Maksymalna swoboda ruchów, elastyczność i komfort – Tigard 130 (lub 110) to agresywne, wysokiej klasy buty typu Alpine-Tech, zapewniające najwyższą wydajność na stoku i poza trasą. Marka DYNAFIT łączy w jednym modelu wiedzę, doświadczenie i innowacyjne rozwiązania z dziedziny freetouringu i narciarstwa alpejskiego, zapewniając w ten sposób doskonałe narzędzie wszystkim tym riderom, którzy chcą sprawnie wejść na szczyt, by następnie odebrać nagrodę za ten wysiłek w postaci wspaniałego zjazdu w nieprzetartym puchu.
Przy wadze 1590 gramów (w rozmiarze 26,5 MP) Tigard jest najlżejszym w swojej kategorii butem na rynku. Specjaliści od skituringu z marki DYNAFIT zastosowali kilka wartych uwagi innowacji – but Tigard dostępny jest w dwóch wersjach (130 i 110), dzięki czemu może lepiej odpowiadać indywidualnym oczekiwaniom sportowo nastawionych entuzjastów dynamicznej jazdy.
Za sprawą innowacyjnego materiału Grilamid połączonego z włóknem węglowym i progresywnego flexu 130, buty Tigard 130 gwarantują bardzo dużą sztywność, wymaganą przez profesjonalistów i cięższych narciarzy. Właściwości te zapewniają też maksymalnie precyzyjne przenoszenie energii na narty, co sprawia, że buty te są idealnym partnerem zarówno na wyciskających pot podejściach, jak i dynamicznych zjazdach w głębokim puchu. Natomiast dla osób preferujących nieco bardziej miękkie obuwie, właściwszym wyborem będzie wersja Tigard 110, w której połączenie Grilamidu i włókna szklanego również zapewnia odpowiednią sztywność, jednak optymalnie dopasowaną do potrzeb ambitnych pasjonatów freetouringu, którzy szukają progresywnego, a jednocześnie wybaczającego błędy buta z flexem 110.

Buty freetouringowe Dynafit Tigard 130
Buty freetouringowe Dynafit Tigard 130

Bazując na swym doświadczeniu marka DYNAFIT przywiązuje dużą wagę do niezawodności. Nowe buty Tigard wyposażone są w opatentowany system DYNAFIT Hoji-Lock, który stabilnie łączy cholewkę ze skorupą tworząc solidną całość, co gwarantuje optymalną stabilność i pełną kontrolę podczas zjazdu. Konstrukcja Overlap – rozwiązanie znane z butów zjazdowych, które marka DYNAFIT zastosowała w obuwiu tourowym – pozwala na dokładne opięcie stopy, zapewniając bezpośrednie przeniesienie energii i precyzję prowadzenia nart w zjeździe. Dodatkowo efekt doskonałego dopasowania wspomagany jest przez odpowiednią szerokość butów w śródstopiu (101 mm), cztery precyzyjnie regulowane klamry oraz power strap – pasek z zapięciem velcro. W trybie zjazdowym cholewka butów Tigard 130 zablokowana jest w 13-stopniowym pochyleniu, gwarantując wygodną, a zarazem sportową pozycję na nartach, która pozwala na pełną kontrolę w trakcie jazdy.

Na podejściach buty odsłaniają prawdziwą naturę Tigarda. Dzięki wychylającej się w zakresie 70 stopni cholewce oferują zauważalnie większą – niż inne modele w tej kategorii obuwia – swobodę ruchów i zwinność, co umożliwia naturalny ruch i oszczędzanie energii podczas podchodzenia nawet po stromych stokach. Buty Tigard wyposażone są w nową podeszwę Gripwalk, dzięki której można bezpiecznie przemieszczać w skalnym i oblodzonym terenie. To gwarancja trwałości i niezawodnej przyczepności do podłoża, ponadto podeszwa Gripwalk sprawia też, że buty Tigard są kompatybilne zarówno z wiązaniami skiturowymi – szynowymi lub pinowymi – jak i z alpejskimi. Można również przypiąć do nich raki automatyczne, by zapewnić sobie większe bezpieczeństwo w trudnych warunkach.

Buty freetouringowe Dynafit Tigard 130
Buty freetouringowe Dynafit Tigard 130

Duży zakres wychylenia cholewki przy otwartym systemie Hoji-Lock, w połączeniu z konstrukcją botka, umożliwia łatwe wkładanie i zdejmowanie butów, co w marce DYNAFIT trafnie nazwano Easy Entry. Kolejną szczególną cechą butów TIGARD jest nowy, termoformowalny but wewnętrzny Dynafitter 15, który dzięki zastosowaniu izolacji Primaloft zapewnia stopom doskonały komfort termiczny. But wewnętrzny zwraca też uwagę bardzo dobrym dopasowaniem i dużą wszechstronnością, sprawdzając się na długich trasach i w wyższych górach – zapewnia komfort i niezbędną sztywność, a wszystko to przy grubości 15 milimetrów i wadze zaledwie 350 gramów. Dynafitter 15 Unisex to standardowy but wewnętrzny zarówno dla wersji Tigard 130, jak i 110, jest też kompatybilny ze wszystkimi modelami marki DYNAFIT z kolekcji Speed, Tour i Free Boot.

Podobnie jak wszystkie skiturowe modele butów marki DYNAFIT, również Tigard produkowany jest ręcznie we włoskiej miejscowości Montebelluna i objęty Lifetime Guarantee. Od października 2023 roku okres ten będzie przedłużony z 5 do 10 lat dla całej gamy produktów*, jeśli zakup zostanie zarejestrowany online w okresie 12 miesięcy. W ten sposób marka DYNAFIT realizuje swoje zobowiązanie dotyczące produkcji najwyższej jakości sprzętu i odzieży, a jednocześnie robi kolejny krok w zakresie odpowiedzialności ekologicznej… Ponieważ najbardziej zrównoważonym środowiskowo produktem jest zawsze ten, który już masz i będziesz używał jak najdłużej.

*Nie obejmuje bielizny termoaktywnej, botków, akcesoriów, butów z kolekcji trail running i mountaineering.

Szczegóły techniczne konstrukcja Overlap, system Hoji Lock, podeszwa Gripwalk, Easy Entry, but wewnętrzny Dynafitter 15
Materiał Grilamid
Zakres wychylenia cholewki 70 stopni
Szerokość śródstopia 101 mm
Rozmiary Tigard 130: 25–31,5 MP / Tigard 110: 23–31,5 Mondo Point
Waga 1590 g (rozmiar 26,5 MP)
Sugerowana cena Tigard 110: 700 EUR / 3359,90 PLN, Tigard 130: 800 EUR / 3839,90 PLN

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #buty narciarskie #dynafit #freetouring #tigard #skitury

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: