skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

WorldSkitest 2023 w Wiśle!

2023.02.23
WorldSkitest 2023 w Wiśle!
Kliknij, aby powiększyć.
WorldSkitest 2023 w Wiśle!
Istny raj dla miłośników białego szaleństwa na najwyższym poziomie! Już w marcu w Wiśle odbędą się jedne z największych i najbardziej prestiżowych testów nart na świecie. WorldSkitest, bo o nich mowa, od roku 2002 odbywał się w Austrii, a tym razem po raz pierwszy opuści austriackie ośrodki narciarskie i przeniesie się do Wisły! Gospodarzem tego wydarzenia będzie stacja narciarska Skolnity, gdzie w dniach 21-24 marca sprzęt narciarski będą testować narciarze ze światowej czołówki.

Zobacz także:

13 lutego w hotelu Crystal Mountain odbyła się konferencja prasowa poprzedzająca WorldSkitest w Wiśle. Wzięli w niej udział znamienicie goście. Między innymi:
- Gerhard Brüggler – główny organizator WorldSkitestu;
- Jacek Ciszak – koordynator wydarzenia z ramienia austriackiego organizatora; vloger oraz redaktor naczelny portalu skionline.pl, uczestnik wszystkich edycji WorldSkitestu;
- Tomasz Bujok – burmistrz Wisły;
- Janusz Tyszkowski – prezes stacji narciarskiej Skolnity w Wiśle;
- Sławomir Rusinek – właściciel Grupy Pingwina, w ramach której funkcjonuje Skolnity w Wiśle.

Obecni byli także oraz przedstawiciele mediów, samorządu oraz branży narciarskiej.
Konferencję prowadził Tadeusz Papierzyński, kierownik referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu wiślańskiego magistratu. Na samym początku poprosił o zabranie głosu gościa z Austrii, Gerharda Brügglera. Odpowiedział on na najważniejsze pytanie tego spotkania: dlaczego Polska, dlaczego Wisła?
- Decyzja ta została podjęta dzięki wieloletniej współpracy, zaangażowaniu Jacka Ciszaka oraz nawiązaniu współpracy z partnerami w Polsce, czyli przede wszystkim Grupą Pingwina – zaznaczył gość z Austrii.

 Jacek Ciszak / skionline.pl i Gerhard Brüggler / WorldSkitest
Jacek Ciszak / skionline.pl i Gerhard Brüggler / WorldSkitest

W dalszej części głos zabrał Jacek Ciszak, który przybliżył wszystkim ideę i szczegóły WorldSkitestu, w którym, jak opowiada, udział bierze około 300 testerów. Są to m.in. mistrzowie świata czy mistrzowie olimpijscy w narciarstwie alpejskim, mistrzowie olimpijscy i inni czołowi alpejczycy świata.
- Wszystkie narty są neutralizowane przez zaklejenie całej deski z wierzchu czarną folią - teoretycznie nie wiadomo na jakiej narcie się jeździ. Oczywiście, wprawne oko rozpoznać może często producenta po charakterystycznych szczegółach, jednak zaklejenie narty zdecydowanie koncentruje uwagę testujących na samych wrażeniach z jazdy. – tłumaczył Jacek Ciszak

Wiemy już także, że jedną z gwiazd tegorocznej edycji WorldSkitestu będzie Maryna Gąsienica-Daniel.
Z kolei burmistrz Wisły Tomasz Bujok podkreślił swoje zadowolenie z faktu, iż tak prestiżowe wydarzenie odbędzie się w Perle Beskidów, której jest gospodarzem.

- Tutaj z tego miejsca muszę podziękować za podjęcie tak odważnej decyzji, ponieważ z tego co wiem już dwukrotnie były podejmowane próby zorganizowania tego wydarzenia poza granicami Austrii, po raz pierwszy udało się to i mam nadzieję, że nie będziecie Państwo żałowali tej decyzji. Warto pamiętać, że w Beskidach mamy na naprawdę wysokim poziomie zarówno ośrodki narciarskie, jak również bazę hotelową.

Gerhard Brüggler organizator WorldSkitestu
Gerhard Brüggler organizator WorldSkitestu

Organizacja wydarzenia na światowym poziomie może okazać się nie małym wyzwaniem dla gospodarzy – stacji narciarskiej Skolnity.
- Mamy poczucie, że zostaliśmy docenieni i wybrani jako gospodarze WorldSkitestu. Nasz Obiekt położony w centrum miasta posiada wspaniałą logistykę, 4-osobową kolej linową o długości 800 m i dwie trasy: niebieską o długości 1100 metrów i czerwoną o długości 1000 metrów. Właśnie na trasie czerwonej będzie rozgrywany test. Robimy wszystko żeby odpowiednio dośnieżyć tę trasę i żeby ci wspaniali zawodnicy mogli potestować sprzęt – zapewniał prezes stacji Janusz Tyszkowski

Jako ostatni głos zabrał Sławomir Rusinek, właściciel Grupy Pingwina.
- To wydarzenie po prostu musi się udać! Stacja Skolnity posiada znakomity sprzęt, ale również zgraną załogę pracowników, która czyni wszystko, by WorldSkitest w Wiśle odbył się na wysokim poziomie – zaznaczył. Dodał także, że po zakończonym oficjalnym, „zawodowym” teście, planowana jest wersja open dla wszystkich, którzy będą chętni na przetestowanie najnowszego sprzętu narciarskiego.
Podczas swobodnej rozmowy dziennikarze mieli okazję poznać jeszcze kilka szczegółów organizacji wydarzenia w Polsce.

Zatem z niecierpliwością wyczekujemy tego historycznego momentu, w którym WorldSkitest po raz pierwszy odbędzie się nie w Austrii, a w Polsce, w Beskidach, w Wiśle.

Wyniki WorldSkitestu możecie sprawdzić tutaj >>>

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #skitest #worldskitest #testy nart #skolnity #wisła #rupa pingwina

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: