skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Zakończenie VIII edycji Pure Powder Tour

2022.11.03
Zakończenie VIII edycji Pure Powder Tour
Kliknij, aby powiększyć.
Zakończenie VIII edycji Pure Powder Tour
Za nami już wszystkie przystanki VIII edycji cyklu Pure Powder Tour - serii festiwali dedykowanych entuzjastom jazdy na nartach i snowboardzie poza trasą, które odbyły się w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Warszawie. Na ekranach kin można było zobaczyć narciarskie i snowboardowe filmy, których część była europejskimi i polskimi premierami, a na żywo spotkać i posłuchać gości specjalnych, związanych z narciarstwem – odwiedzili nas Andrzej Bargiel, Zuza Witych oraz Jacob Wester i Sofia Sjoberg. W przerwach pomiędzy filmami można było odwiedzić wielu wystawców, którzy zaprezentowali najnowszy sprzęt freeride’owy i skitour’owy, a także odzież techniczną i akcesoria.
Podczas Pure Powder Tour głównym elementem są filmy, które cechuje wyjątkowy klimat pozatrasowych zjazdów narciarskich i snowboard’owych, ataków szczytowych i wybitnych sportowych umiejętności Riderów. Na ekranach można było zobaczyć rejony Skandynawii, Alaski, Kanady, ale również bliższych nam Alp. Każda z produkcji może być sporą dawką zimowych i życiowych inspiracji.

Wyjątkowi goście specjalni opowiadali m.in. o swoich sportowych wyczynach i pasji do narciarstwa. Podczas przystanków w Katowicach i Krakowie można było posłuchać Andrzeja Bargiela, który opowiadał o wyprawie na Mount Everest, z której niedawno wrócił. Jacob Wester & Sofia Sjöberg – twórcy filmu „A Part Of Us”, przedstawili na ekranie ich unikalne spojrzenie na relację ich łączącą na tle codziennego zmagania się z niebezpiecznymi sytuacjami w górach.

Zakończenie VIII edycji Pure Powder Tour
Zakończenie VIII edycji Pure Powder Tour

We Wrocławiu i Warszawie gościem specjalnym była Zuza Witych – jedyna polska narciarka biorąca udział w cyklu zawodów Freeride World Tour. Wtajemniczyła nas w swoje plany powrotu do czołówki: W nadchodzącym sezonie mam możliwość startowania w najważniejszych i najlepiej punktowanych zawodach serii Freeride World Qualifier, które odbywają się w Europie. Nie będzie więc konieczności realizowania dalekich podróży jak w przypadku rywalizacji we Freeride World Tour. Mam nadzieję uzbierać ponownie punkty niezbędne do powrotu do głównej serii (FWT), ale będę miała też czas na zrealizowanie swojego własnego projektu filmowego. Nie chcę jeszcze zdradzać szczegółów, ale bardzo kusi mnie aby opowiedzieć swoją historię o tym jak dziewczyna z Łodzi wychowująca się z dala od gór mogła trafić do wąskiej grupy najlepszych freeriderów na świecie. Mam nadzieję, że będę mogła zainspirować innych i pokazać, że przy odrobinie szczęścia, pasją i zaangażowaniem można spełniać najbardziej niesamowite marzenia.

Zakończenie VIII edycji Pure Powder Tour
Zakończenie VIII edycji Pure Powder Tour

Nieodłącznym elementem festiwali Pure Powder Tour jest Expo sprzętowe, które towarzyszy pokazom filmowym. Wystawy podczas imprez są prawdopodobnie największym w Polsce zagęszczeniem sprzętu freeride’owego i skitour’owego. Uczestnicy mogli zobaczyć nowości sprzętowe i odzieżowe na ten sezon zimowy, które już niedługo pojawią się w sklepach. Od wystawców zajmujących się organizacją wyjazdów skitour’owych mogli dowiedzieć się o kierunkach wypraw w tym sezonie. Pełną listę wystawców i partnerów można znaleźć na stronie internetowej Pure Powder.

Podczas imprez we wszystkich miastach można było zgarnąć kilka par nart znanych marek, m.in. w konkursie na najlepszy freeridowy edit, a także plecaki skitou’rowe, kurs lawinowy i wyjazd freeride’owy.

Wszystkich gości Pure Powder Tour łączy pasja do gór i sportów śnieżnych, co ma największy wpływ na świetną atmosferę podczas wydarzeń. Wśród uczestników czuć oczekiwanie z niecierpliwością na zimę i śnieg, który pozwoli na górskie akcje. Oglądanie śnieżnych filmów, słuchanie o niesamowitych i odległych zimowych wyprawach, a do tego zapoznanie z nowościami sprzętowymi jeszcze spotęgowały to uczucie.

Zakończenie VIII edycji Pure Powder Tour
Zakończenie VIII edycji Pure Powder Tour

Podczas VIII edycji Pure Powder Tour wszystkich uczestników festiwalu było 1780. Największą frekwencją cieszył się przystanek w Krakowie – Kino Kijów przyjęło tego dnia 800 osób. Już zapraszamy na kolejną edycję Pure Powder Tour w przyszłym roku.
Zachęcamy do śledzenia informacji o wydarzeniu na stronie www.pure.powder.pl oraz w mediach społecznościowych: Facebook & Instagram.
Dobrego sezonu narciarskiego i snowboardowego!

skionline.pl
Tagi: #sprzęt narciarski #narty #pure powder tour #filmy narciarskie

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: