skionline.plsprzęt wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Zegarek dla sportowców Garmin Fenix 7 Pro - nowa odsłona

2023.07.21
Zegarek dla sportowców Garmin Fenix 7 Pro - nowa odsłona
Kliknij, aby powiększyć.
Zegarek dla sportowców Garmin Fenix 7 Pro - nowa odsłona
Producent światowej klasy elektroniki dla sportowców, firma Garmin, uzupełnił portfolio zegarków w serii Fenix 7 o model Pro. W smartwatchu pojawiło się kilka nowych funkcji, a komputer treningowy stał się jeszcze bardziej wszechstronny. Czym wyróżnia się nowy Garmin Fenix 7 Pro?

Funkcje sportowe w Garmin Fenix 7 Pro


Garmin Fenix 7 Pro kontynuuje trend znany z poprzednich przedstawicieli serii. To nadal kompleksowy i rozbudowany zegarek dla sportowców, który oferuje pełną funkcjonalność znaną z Fenix 7. Do nowych opcji należy zaliczyć przede wszystkim ocenę formy na podbiegach Hill Score – zarówno tych krótkich, jak i długich. To opcja szczególnie istotna z punktu widzenia biegaczy trailowych i górskich.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest Endurance Score, wyliczający zdolność do wykonywania długich wysiłków na podstawie wszystkich aktywności zarejestrowanych przez zegarek. Wśród nowych funkcji warto wymienić m.in.:
  • technologię PacePro, ClimbPro oraz Real Time Stamina;
  • metrykę Grade Adjusted Pace, która pomaga dopasować intensywność wysiłku do profilu trasy;
  • parametr Training Readiness, który ogólne przygotowanie organizmu do wysiłku;
  • szereg statystyk wydolności, jak obciążenie treningowe, pułap tlenowy czy stan wytrenowania.
Oprócz kilku nowych pomiarów wśród nowości znalazły się też kolejne dyscypliny sportowe, jak piłka nożna czy sporty rakietowe.

Jakie wersje modelu trafiły do sprzedaży?


Seria Garmin Fenix 7 Pro obejmuje dwa modele – Solar oraz Sapphire Solar. Każdy z nich występuje w trzech gabarytach, podobnie jak podstawowa wersja Fenix 7:
  • średnica 42 mm z wyświetlaczem 1,2 cala;
  • średnica 47 mm z wyświetlaczem 1,3 cala;
  • średnica 51 mm z wyświetlaczem 1,4 cala.


Różnice między dwoma modelami dotyczą przede wszystkim komponentów z jakich został wykonany zegarek. W wersji Solar materiał ramki i pokrywy tylnej to stal, a wyświetlacz chroni szkło Power Glass. Z kolei Sapphire Solar otrzymał szkielet z lekkiego i wytrzymałego tytanu oraz szkło Solar Sapphire o zwiększonej twardości.

Wszystkie zegarki Garmin Fenix 7 Pro są wyposażone w funkcję ładowania solarnego, które znacząco wydłuża czas działania baterii. Wystarczy przebywać przez 3 godziny dziennie na świetle dziennym o natężeniu 50 tysięcy luksów, aby w pełni skorzystać z fotowoltaiki. Każdy z zegarków sportowych otrzymał też latarkę LED. Podobnie jak poprzednicy, Fenix 7 Pro jest wodoszczelny do głębokości 100 metrów i wyróżnia się certyfikatem wytrzymałości wojskowej MIL-STD-810G.

Monitorowanie zdrowia z Garmin Fenix 7 Pro


Smartwatch Fenix 7 Pro pomaga w monitorowaniu podstawowych parametrów zdrowia, jak tętno, natlenowanie krwi czy poziom stresu. Zaawansowane algorytmy Firstbeat monitorują też zmienność rytmu zatokowego podczas snu, aby należycie ocenić poziom zmęczenia.

Wśród innych elementów warto wskazać na zaawansowane śledzenie snu, które wyodrębnia poszczególne fazy odpoczynku i generuje wskazówki, które mają za zadanie poprawić jakość regeneracji. Aktywne kobiety docenią znane z poprzednich modeli monitorowanie cyklu menstruacyjnego i ciąży.

Garmin Fenix 7 Pro jako smartwatch do nawigacji


Garmin Fenix 7 Pro doskonale sprawdzi się zarówno na tych utartych szlakach, jak i poza nimi. Jest wyposażony w rozbudowane funkcje nawigacyjne, w tym mapy terenowe, planowanie trasy powrotnej, wyszukiwanie szczególnie atrakcyjnych szlaków w otoczeniu użytkownika czy technologię SATIQ, która optymalizuje czas działania modułu GNSS.

Planowanie trasy jest jeszcze łatwiejsze z UpAhead. Wystarczy ustawić na trasie kolejne waypointy, aby zegarek automatycznie odmierzał dystans do nich i właściwy kierunek.

Nowością jest funkcja Outdoor Maps+. Obejmuje szczegółowe odwzorowanie terenu Stanów Zjednoczonych, a dla pozostałych krajów, zdjęcia satelitarne pobierane bezpośrednio do pamięci urządzenia.

Nowy Garmin Fenix 7 Pro sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, które ćwiczą regularnie i oczekują wiarygodnego feedbacku, który pomoże im wejść na jeszcze wyższy poziom sportowy.

skionline.pl
Tagi: #sprzęt #zegarek #smartwatch #garmin #fenix7pro

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Sprzęt narciarski 23/24
Porady
WorldSkitest 23/24
  • Test nart 22/23
  • Snowstyle 22/23
  • WorldSkitest: