Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dwulatek na nartach


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Dwuletni Kacper na nartach :eek:

Śmiga niczego sobie...

...ale z tego co pamiętam kiedyś odbyła się dyskusja na forum - to dla dziecka chyba trochę za wcześnie :rolleyes::

[video=vimeo;150919023]https://vimeo.com/150919023

https://vimeo.com/150919023

Z YT chyba szybciej się buforuje...

[video=youtube;opWC7bOS5xg]

Edytowane przez marboru
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwuletni Kacper na nartach Śmiga niczego sobie ale z tego co pamiętam kiedyś odbyła się dyskusja na forum - to dla dziecka chyba trochę za wcześnie
Ciut za wcześnie:eek: haha:wink: chociaż to indywidualne podejście dziecko dziecku nierówne:smile:ps. mojego młodego postawiłem na deskach jak miał 2 lata i 6 miesięcy

P1018445.jpg

:wink:

P1018445.jpg.1340fb4121fc86ea530f3e74fe134632.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszukali Kacperka, związali mu narty! :biggrin:

W Europie tego nie widziałem w USA bardzo popularny sposób na uczenie maluchów jeżdżenia na deskach. Jest kilka produktów tego typu, ten który ma Kacper to akurat to:

http://www.amazon.com/Wedgease-Childrens-Ski-Tip-Connector/dp/B00AZMBOCG

Dziecko dziecku nierówne, ale jak widzę jak młody śmigał blisko drzew na tym filmie, to ja wiem, że na pewno bym się nie odważył 5-letniej córki tak puścić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

ewidentnie rok za późno zaczął jazdę na nartach.... Okropni Ci rodzice, że tak późno się za to zabrali..

poważniej: chore ambicje rodziców nie znają granic...

Bzdura!!Jakie pojęcie o jeździe na nartach ma autor?

Spięcie dziobów jak każda sztuczność - naganne.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem o wiek pana dr Marką Paliwa zAwf. ...dziecko powinno być świadome. Celowości ruchu. Musi być sprawne ruchowo więc lat 4 ...może 5 W piątek był chłopczyk lat 8 drugą klasa Sp ale bał się i często płakał.... Fajne dziecko lat 5 szybko się uczy ale musi być samodzielne a nie mamusi cycus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bzdura!!Jakie pojęcie o jeździe na nartach ma autor?

Spięcie dziobów jak każda sztuczność - naganne.

Pozdro

I tak i nie. Jeżeli maluch się ma zniechęcić, bo mu nie idzie, to być może warto mu najpierw trochę ułatwić życie. Tak jak pisałem w USA rozwiązanie to jest często stosowane i chwalone także przez instruktorów. Polecam przeczytać opinie o produkcie wedgease jak i edgy wedgy na amazon.com.

Tutaj jedna z opinii instruktora z Wyoming:

As a Ski School Director in Wisconsin I was curious about this product. We cater to students age 2 and older. After testing one, I turned around and bought them for all of my instructors. Everyone carries one in their jacket now. The ease of clipping these on and removing is amazing. The quality of the "clamp" is far beyond the old style thumb screw designs. Out of several dozen units used in hundreds of lessons, we only had one clamp break and it was still useable as it broke very high up on the surface.

As instructors we embrace any tool that helps a student have a breakthrough. While we remove the clips as soon as the student is ready, they definately come in handy. It may be a one run experience or an entire season... it is up to each individual.

The toughest part of the Wedgeease is keeping the parents of the young children from stealing them from the instructors. They always want to have one for themselves. My only suggestion is that they produce them on different colors. Pink, Green, Orange, Yellow.... Great Job... this is one of the best new products I have seen in years.

Sam uczę dziecko jeżdżenia bez takich urozmaiceń, ale myślę że dziś bylibyśmy dalej i doszlibyśmy do tego co póki co mamy w mniejszych bólach, gdybyśmy zaczynami z czymś takim. Moja córka bardzo źle znosi niepowodzenia i gdy jej nie idzie nie namówisz jej na powrót na stok.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A znasz się na tym czy znowu tak dla zabawy sobie piszesz?;)

Sam widzisz, nie odważyłeś się bo...

Pozdrowienia

Tu właśnie tkwi problem. Większość uważa że za wcześnie i poprostu robi jak każdy bo mówią że minimum 4 lata.

Jak widać na filmie każde dziecko jest inne i ma inne predyspozycje.

A połączenie nart za pomocą tego sznureczka uważam za fantastyczny pomysł. Za parę tygodni odpinany go

a dzieciak nawet tego nie zauważa i ma zakodowane że wytracanie prędkości odbywa się właśnie w ten sposób .

Nie można być zablokowanym na nowe metody nauczania. Czasem warto je docenić a nie krytykować.

Każda dziedzina na świecie się rozwija a gdy tak nie jest skazana jest n porażkę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia jednego z chirurgów - wiek 2.5 latka to jeszcze nie wykształcona dokladnie panewka kosci biodrowych i troche za wczesnie na taki uklad pluzny. NA stoku góry ZAR kolega uzywa klamry do spinania dziobów u dzieci lat 3-4 takich bardzo wątlych i ten sposob powoduje że dziecko nie krzyzuje dziobów i robi postepy.. Każdy sposób który daje efekty w nauczaniu jest dobry. Do nauki dziecko musi być przygotowane fizycznie i psychicznie,,,u jednego to będzie lat 4 a inne lat 6.....Pracuje w szkole i widze ze czesto 6 latki pragna zabawy a tu musza siedziec w lawce i przerabiać program.Kazde dziecko ma inne predyspozycje do przyswajania wiedzy czy pisania literek. Na szczęscie co do nart to rodzic widzi czy dziecko czerpie przyjemność czy narzeka na wszystko , tęskni i płacze.czesto dziecko ma 7 - 8 lat i wtedy wchodzac w złoty wiek ruchowy - bardzo szybko opanowuje jazdę .Dziecko 7 letnie jest świadome danego ruchu. zna rowniez poczucie prędkości i wie czym grozi upadek. Tutaj na 1 z filmików fajne dziecko o maly włos nie uderzyło w auto mimo czujnego oka mamusi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do MITKA - kiedys była dyskusja o dlugosci nart dla dziecka lat 6 -KOLEGA MITEK wskazywał dlugość prawie równa wzrostowi. Na filmie od marboru - dziecko lat 2 ma narty do wysokości pępka i jeszcze spięte sznureczkiem dzioby nart. To dziecko lat 2 spedzilo wiele godzin na stoku i stad taki efekt. ale czy każdy Kowalski zabierze swe maleństwo na mróz i trudne stoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że moja starsza córka niedawno skończyła 5 lat, na początku zeszłego sezonu dowiadywałem się u kilku lekarzy jak to w końcu jest - kiedy zacząć uczyć dziecko jeździć. Interesowały mnie względy zdrowotne. Każdy lekarz odradzał mi wsadzania dziecka na narty przed 4 rokiem życia.

A to właśnie ze względu na niewykształcone jeszcze i nietrwale elementy kostne kręgosłupa oraz bioder.

Przez głupie ambicje można zrobić z dziecka kalekę. Nawet w przypadku urazu u takiego małego dziecka i wyleczenia go, organizm sobie przypomni o tym po 20, 30 40 latach. I możemy się zdziwić, że nasze dziecko w wieku dorosłym zacznie mieć problemu np. z biodrem czy kręgosłupem.

Dlatego ja wsadziłem swoją córkę pierwszy raz w zeszłym sezonie na 3 godziny, a dopiero w tym sezonie zamierzam ją zacząć uczyć. Nie spieszy mi się.

Oczywiście, to tylko moje prywatne zdanie ale wsadzać dziecko dwuletnie na narty, to trzeba mieć nie po kolei w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...