Ej Panowie NzŚ i MX5, chyba nie bardzo przykładaliście się do czytania tego co Pisał Mostostal i Leitner.
Przecież Oni nie chcą, żeby nie budować nowych kolejek. Oni pragną, żeby także zachować te stare.
Przypomina to trochę problem niektórych bardzo starych i szczególnie wartościowych wiejskich chat. Trudno wymagać, żeby w nich ludzie mieszkali, ale zniszczyć też nie wolno, co dla w miarę rozgarniętych ludzi jest też oczywiste. Dało się to rozwiązać przez skanseny.
Podobnie jak Matei jestem za wykorzystaniem zapomnianych przez narciarzy stoków i wyciągów jako swojego rodzaju "skansenów" ale działających mini ośrodków narciarskich!!! Przecież pomijając kwestie nostalgii, takie stare wyciągi są świadectwem naszej kultury technicznej. A świadomość, że powinny gdzieś pozostać, to świadectwo naszej kultury jako takiej...
Tadek
PS.
Pisałem nie znając postu Leitnera, więc nieco zdublowałem jego wypowiedź...