Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Michas222k

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    512
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    9

Zawartość dodana przez Michas222k

  1. Nie wiem, nie sprawdzałem. Trasa oficjalnie zamknięta. Warunki dziś bdb na jedynej czerwonej otwartej trasie, aż szkoda było czasu na robienie zdjęć 🤪. Przez pierwszą godzinę pustki w ośrodku. Dzięki @grimson i @RTS za wspólną jazdę oraz @grimson za podwózkę do Czarnej.
  2. Dzień dobry, Czarna Gora
  3. Michas222k

    Czarna Góra - czy warto?

    Jakby ktoś się wybierał z Wrocławia w sobotę i chciał mnie zabrać to ja bardzo chętnie😁
  4. To prawda, że czarne trasy otwiera się zwykle jako ostatnie w ośrodkach. Zaczyna się od tych bardziej popularnych dla narciarzy. Czesi jednak czarne otwierają, a w Polsce to różnie bywa...
  5. Harrachov: oficjalnie cały ośrodek czynny, ale strona Ryzoviste wygląda już bardzo słabo - braki śniegu na końcówce trasy czerwonej, niebieska strasznie wolna na wypłaszczeniach a na czarnej końcówka trasy z dojazdem do krzesła ledwo zipie. Za to czerwona do centrum w niezłym stanie. Ogólnie udany dzień na nartach.
  6. Parkowanie darmowe w Szpindlu. Kartę gopass odbierzesz w automacie. Kolejki mogą być w weekend bo to ich najpopularniejszy ośrodek.
  7. Jedzie ktoś może w sobotę z Wrocławia na jeden dzień i ma wolne miejsce w aucie? Kierunek obojętny. Może być też Polska.
  8. Puchar Świata w snowbord w Szpindlu. Słonecznie i wiosenne na stokach.
  9. @koliber a ja się zgadzam z opinią o ile dobrze pamiętam @Narciarz ze Śląska, że Czesi dbają o swoje czarne trasy i starają się je zawsze otworzyć. Patrz Dolni Morava, Szpindl, Harrachov, Pec i pewnie wiele innych. Te zamknięcie czarnej w Sedlo to chyba jednak wyjątek....
  10. Frekwencja niższa niż wcześniej, w szczycie trzeba było jednak postać 10-15 min do niebieskiej kanapy. Ok. 11-12 godz. zmniejszyło się do 5 min. czyli jak na Szpindel bardzo dobrze. O 8 rano podawali 2 stopnie na plusie. W nocy chyba jednak był lekki mróz bo trasy dosyć twarde na start. Trzymały do ok. 11, później jeździłem głównie czerwoną 5 i 1 -były chyba w najlepszym stanie. Rano było częściowo słonecznie, ok. 11 zrobiło się pochmurne, a jak kończyłem jazdę o 14 zaczął padać deszcz.
  11. Dobre rano Spindl!
  12. W Czechach jest chyba inaczej niż u nas - największe kolejki są w ferie czeskie a u nas w przerwie świątecznej do 6 stycznia. @maxi69king największe kolejki jakie widziałem dotychczas w Libercu to w niedzielę 4 stycznia ale to i tak max 5 min. czekania. 5-6 stycznia to brak kolejek. Zauważyłem, że na nocnej jeździe było w tygodniu nieco więcej ludzi niż w dzień co potwierdza Twoje przypuszczenia, że jest to ośrodek nastawiony na jazdy nocne. Przy dobrych warunkach pogodowych widziałem niewiele więcej ośrodka niż Ty- fragment równoległej trasy do głównej. Ostatnio jak byłem to było więcej otwartych tras, ale słaba widoczność plus wiosenny śnieg utrudnia ocenę otwartych tras. Zalety: cena karnetów i mniejsze kolejki niż w innych bardziej popularnych ośrodkach w Czechach. Wady: ośrodek nisko położony przez co problemy ze śniegiem i późne otwieranie dodatkowy tras lub ich brak (część ośrodka nie ma sztucznego naśnieżania).
  13. Szpindl strona św. Piotra - twardo, równo, ale też lodowo (chodź nie aż tak jak w Jasnej w grudniu). Rano zimno i pochmurno. Ok. 13 zrobiło się słonecznie. Kolejki na 10-15 czekania do niebieskiej kanapy.
  14. Dziś strona Medvedin, Horni Misecky i Labska. Warunki śniegowe chyba najlepsze jakie w tym sezonie trafiłem w ośrodkach TMR - równo i twardo. Po raz pierwszy udało się dotrzeć na Labska. Pojechaliśmy z żoną lasem z Horni. Tam ciekawa trasa z zakrętami niezbyt szeroka i wolne 3 osobowe krzesło. Naturalnie frekwencja w tej części ośrodka niska. Powrót do Medvedin częściowo pod górę po trasie dla narciarzy biegowych.
  15. Dobre rano że Szpindla😀
  16. Ponownie Liberec, w porównaniu do ostatniej wizyty z początkiem stycznia uruchomili 3 dodatkowe trasy- 2 czerwone i czarną. W ośrodku nie ma żadnej czynnej trasy niebieskiej. Poza trasami widać wyraźnie, że śniegu mają mniej niż wcześniej. Śnieg miękki wiosenny, w niektórych miejscach na trasach wychodzi roślinność. Warunki trudne - mgła plus odsypy miękkiego śniegu.
  17. Dzień dobry z Liberca 😀
  18. W sobotę źle jeździło się tylko po niebieskiej trasie bo tłoczno, na reszcie tras przy św. Piotrze zagęszczenia ludzi nie było. No może króciutki łącznik przez las z końca trasy 1 do 2. Tam jest wąsko i płasko. Nie wiem czemu ludzie pługiem jechali, bokiem dało się ich wyminąć. Nie wiem czy to prawda - czytałem w SKI Magazyn, że jak sprzedadzą dużo karnetów dziennych to zamykają sprzedaż. Obliczyli sobie górny limit osób na trasach. Link do magazynu jakby ktoś chciał sobie poczytać. https://publuu.com/flip-book/398/2305655?ref_type=bookshelf&ref_id=13244
  19. Michas222k

    Góra Kamieńsk

    To nasze relacje z tych troszkę mniejszych, ale lokalnych gdzie można wyskoczyć na jeden dzień gorsze???
  20. Zrzut ekranu z kamery dla wszystkich tych co twierdzą że nie ma żadnych kolejek i ludzie nie pojechali na narty. Zastanawiam się tylko gdzie byliby ci ludzie dziś jakby jednak Lole i wyciag Karkonosz nie otworzyli? Pewnie większość osób rezerwacje noclegu zrobiła dużo wcześniej...
  21. Ja mam inny problem - zapłaciłem raz na wiosnę za seznonowkę TMR i jestem "uwiązany" na ich osrodki. Przez to innych ośrodków niż TMR w tym sezonie jeszcze nie odwiedziłem. Oczywiście mogę sobie kupić pojedynczy karnet na dowolny ośrodek, ale przecież mam karnet to wyjeżdżania.🤪 Cena jest absurdalnie wysoka i ciężko mi namówić znajomych na wyjazd do Szpindla. Na szczęście jest jeszcze o połowę tańszy Liberec i nawet jakieś trasy dodatkowe otworzyli. Może tam się uda... A co do czasu stania w kolejkach, też nie mierzyłem stoperem. Mamy z żoną strategię stania w kolejkach i jak trzeba to nie jedziemy razem kanapą, aby puste miejsca do góry nie jeździły jak wszyscy stoją i czekają.
  22. -2 na termometrze przy dolnej stacji kanapy. Coś dawno nikt tu nie pisał. Czyżby koledzy i koleżanki nie jeździli na narty do Czech? Dziś w Szpindlu na niebieskiej trasie dosyć tłoczno. Na pozostałych trasach można było fajnie pojeździć. Kolejki do głównej kanapy na ok. 10-12 min. do Hromovki o połowę krócej. Brak kolejek do starego krzesła wzdłuż czarnej trasy.
  23. Dzień dobry ze Szpindla 😉
  24. Jakbym chciał przejechać całą Lolę bez orczyka świąteczny kamień to tylko i wyłącznie w ten sposób: wjazd karkonoszem a później zjazd Śnieżynką do II sekcji. Za żadne skarby nikt mnie nie namówi na wjazd I sekcją. Czasowo to wyjdzie pewnie podobnie lub nawet szybciej i dostaje się jeden zjazd Śnieżynką w gratisie😉
  25. Odpalenie tego orczyka nawet jak jest sprawny raczej nie ma sensu. Przy oficjalnie czynnej trasie Fis brak kolejek do drugiej sekcji, orczyk woziłby powietrze. Tam deskarzy nie wpuszczali przez zbyt wielkie nachylenie trasy.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...