Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Viron czy Progressor


11mpp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z doborem sprzętu. Jeżdżę drugi sezon, dotychczas na nartach z wypożyczalni. Jeżdżę coraz lepiej, planuję też kilkukrotne wykorzystanie instruktorów w tym sezonie.

Wybrałem firmę Fischer i zastanawiam się którą linię wybrać, aktualny plan to:

- Viron 4.4 + buty Viron 95

- Progressor 7 i buty Progressor 100.

Wyższej twardości butów nie chcę, niższej boję się ;) że mi się znudzi. Narty Progressor mają dziwny promień wycięcia z przodu, nie wiem czy jest to łatwe do opanowania. Z drugiej strony czy po 3 sezonach Viron nie będzie nudną nartą?

Planuję pojeździć na tym sprzęcie najchętniej kilka lat.

Rozpiska forumowa:

1.M

2.Wiek: 30lat

3.Waga: 76kg

4Wzrost: 176cm

5.Drugi sezon jazdy

6.poziom oceniam na 4, w przyszłym sezonie zapewne 5

7.Lubię dobrze przygotowane stoki

8.Brak własnego sprzętu

9.Brak własnego sprzętu

10.Chcę wydać tyle, żeby nie żałować

Proszę o pomoc, ferie przed nami :)

Edytowane przez 11mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sezon i buty flex 100?? przy 76kg wagi kolego wyluzuj :D nie jesteś zawodnikiem buty z flexem w granicach 80-90 chyba ze chodzi o lans..

butów nie kupuje się pod nartę tylko pod narciarza mają być komfortowe nigdzie nie gnieść to po 1 po 2 flexa jak juz wczesniej wspomnialem wybraleś sobie za dużego ale no w koncu moze wiesz lepiej:)

co do nart ja polecam tego virona a dlaczego?? bo to dopiero twój 2 sezon więc się uczysz techniki a nie pobierasz nauki opanowania narty na stoku:) viron 4.4 powinien być ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematu z lansem nie rozumiem. Na stoku w sumie nie widać kto jaki ma sprzęt, buty są w spodniach a narty przykryte śniegiem. Chodzi tylko o to, żeby było fajnie zarówno gdy się uczę, jak i za 4 lata, bo nie zamierzam wymieniać sprzętu zbyt często. Stąd flex 95-100, mam wrażenie, że wciąż niezbyt wymagający, a za 3 lata wykorzystam ukryte na razie możliwości bardziej precyzyjnego sterowania. Pytam, bo rzeczywiście nie wiem lepiej i chcę uczyć się techniki, a nie konkretnej narty. Wypożyczalnie zazwyczaj dawały mi buty miękkie i mocno zużyte więc nie mam dobrego porównania.

Miałem dziś okazję przymierzyć kilka butów. Podobno każda marka jest pod trochę inną stopę. Byłem przekonany do Fischerów, flex 100 jednak odpada, po 15 minutach samego chodzenia (w obu butach) miałem dość. 95 to fajny but i czułem się w nim lepiej. Przymierzyłem jeszcze Salomony, Atomic i coś tańszego. Salomony również mi nie leżały. Mam kask Salomona i pasuje znacznie lepiej ;) Atomic Hawx 100 jako jedyne z twardych sprawowały się idealnie przez długi czas. Pomijam fakt, że lewy, jako często przymierzany, był znacznie bardziej "rozchodzony". Wstrzymam się jeszcze i porozmawiam z instruktorem, ale patrząc przyszłościowo być może wybiorę firmę Atomic z nartami z serii Drive i butami z flexem 100. Jeden sezon się przemęczę a potem może będzie tak jak ma być.

Oczywiście proponuję nie sugerować się moimi subiektywnymi odczuciami odnośnie butów, buty trzeba samemu przymierzyć, Fischer czy Salomon wielu osobom mogą bardziej pasować niż Atomic.

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj i tak nadal uważam ze ten flex dobrany przez Ciebie nie jest ok, a dlaczego??

sam mowisz ze sie uczysz ze w ciepłym buty cie uwierają a co dopiero będzie na mrozie?? gdy ten but dodatkowo stanie się twardszy? zakup butów to nie prosta sprawa nie sugeruj sie tym ze masz narty atomica i musisz miec tez buty z tej firmy but po 1 powinien być dopasowany nie wazne jaka firma musisz się w nim czuć jak w bucie sportowym tzn jak juz wspominalem nie moze nic uwierać- buta przymierzaj na skarpetę w ktorej jeździsz zawsze przymierzaj dwa buty i co wazne jak masz mozliwość to użyj choć raz tabelki sprawdzającej rozmiar buta ktore są dostępne w większosci sklepów na zakup butów poświęc pare dni bo to najwazniejsza część sprzętu

co do nart dalej twierdzę ze virony będą odpowiedniejsze dla ciebie nawet w perspektywie paru lat w przód bedzie to narta dzięki której będziesz mogł doskonalić technikę- oczywiscie jeżeli jestes bardziej ambitny i chciał byś nartę na dłużej i nie boisz się stawiać czoła wyzwaniom to nawet poszedł bym o krok dalej i zainteresował się nartą fischer viron lecz 6.6 jest twardsza i jeżeli masz zamiar uzywać jej pare sezonów powinna być naprawde odpowiedniejsza i teraz po chwili zastanowienia taką tj viron 6.6 mogę ci polecić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, zaciekawiłeś mnie tym podejściem - bardziej Viron 6.6 niż buty z wysokim (lub raczej średnim) flexem. Wciąż możliwe, że skończy się na flexie 80-90. Buty Atomic 100 leżały mi bardzo przyjemnie przez ponad 20 minut, niestety na stok mi nie pożyczą :) ale postaram się podejść do sprawy na spokojnie.

Teraz bardziej zagubiony jestem w nartach. Fischer Viron sprawia wrażenie bardzo prostej narty, Atomic Drive (pewnie 7) jest pełen bajerów, choć to chyba ta sama niska klasa. Porównywał je ktoś z Was może? Mam chęć kupić komplet jednego producenta, chyba ze względów estetycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, zaciekawiłeś mnie tym podejściem - bardziej Viron 6.6 niż buty z wysokim (lub raczej średnim) flexem. Wciąż możliwe, że skończy się na flexie 80-90. Buty Atomic 100 leżały mi bardzo przyjemnie przez ponad 20 minut, niestety na stok mi nie pożyczą :) ale postaram się podejść do sprawy na spokojnie.

Teraz bardziej zagubiony jestem w nartach. Fischer Viron sprawia wrażenie bardzo prostej narty, Atomic Drive (pewnie 7) jest pełen bajerów, choć to chyba ta sama niska klasa. Porównywał je ktoś z Was może? Mam chęć kupić komplet jednego producenta, chyba ze względów estetycznych.

nie bądź baba kupuj te ktore są dla Ciebie odpowiednie tj buty :) a narty jak inna firma trudno ja np bym tak nie dobrał bo mam buty z Tecnic-a a oni nart nie robią- więc tym sie nie sugeruj:) tzn jak chcesz to ok ale ja Atomic-a Ci nie polecam bo nie gustuje w produktach tej firmy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się, że fani Atomica nie zajrzą do wątku "Viron czy Progressor", hie. Nie lubię bajerów, ale jeśli przez nie będę miał stabilne narty na muldach, to trudno, chętnie wezmę. Smocze buty Atomica też mnie odstraszają, ale również były wygodne. Zobaczę, decyzja może nawet w weekend. Dzięki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

narty na długie lata

Sprawa jest prosta a zarazem skomplikowana. chce kupic narty, ktore bedą mi sluzyc dluzej niz 2 sezony. z tata zastanawiamy się nad progressorami 8+ lub vironami 6.6. i nie wiem,ktore lepsze dla mnie? czy moze jakas inna propozycja? Oto moje dane:

1. Kobieta

2. Wiek 21

3. Waga 74

4. Wzrost 170

5. Jak długo jeździsz na nartach ? od 5 r.z.

6. Ja się oceniasz wg skali Forum 7(krytycznym okiem)

7. Jakie masz buty 80

8. Jakie masz teraz narty Atomic SX 7,2 ( za miękkie)

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy szybka jazda głównie długim skrętem, ale tez krótki skręt na stromych stokach

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Czerwone i czarne : Dolomity

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć turystycznie,

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku kondycja dobra, ok 2 tyg / rok

13. Możliwości finansowe do 2000zl.

Z góry dzięki za odpowiedzi, bo juz sama nie wiem co zrobic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

tutaj masz moje opinie o nartach po ich testach w masso corto w kwietniu tego roku

Viron 6.6 To model, który adresowany jest do początkujących i średniozaawansowanych narciarzy szukających uniwersalnej narty, która wybacza wiele błędów i niedociągnięć technicznych. Idealne do rekreacyjnej jazdy. Bardzo przewidywalne słuchające się narciarza i reagujące na jego ruchy. Jadąc z większą prędkością mogą być trochę niestabilne i nerwowe. W sposób odpowiedni trzymają krawędź. Przy mocniejszym dociśnięciu stają się bardzo dynamiczne.

a tu progressor 8+

Fischer od kilku sezonów rozwija model Progressor w sposób doskonały likwidując „błędy młodości”, dzięki temu w tym sezonie Progressorowi nic nie brakuje. Jest to perfekcyjna uniwersalna narta do całodziennej jazdy. Jeżeli jesteś średniozaawansowanym narciarzem lub właśnie starasz się przejść na nową technikę jazdy jest to narta dla Ciebie. Progressor 8+w sposób wzorowy łatwo inicjuje skręt dając poczucie komfortu i pewności od samego początku. Świetnie trzyma na krawędzi w średnim a także krótkim skręcie. Bardzo łatwe „w obsłudze”.

jak jest coś nie jasne to pisz i pytaj odpowiem na każde pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Progresor, fajne narty, miałem przyjemność. Poczytaj sobie o takich nartach jak Dynastar Contact Groove, Head Icon TT 60 i zwłaszcza Salomon 24 hours - wszystko uniwersalne do całodniowego ganiania w zmiennych warunkach różnymi rodzajami skrętu, wg. mnie każda ciekawsza od Progerssora 8+ choć i on krowie spod ogona nie wypadł:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

........

a tu progressor 8+

Fischer od kilku sezonów rozwija model Progressor w sposób doskonały likwidując „błędy młodości”, dzięki temu w tym sezonie Progressorowi nic nie brakuje. Jest to perfekcyjna uniwersalna narta do całodziennej jazdy. Jeżeli jesteś średniozaawansowanym narciarzem lub właśnie starasz się przejść na nową technikę jazdy jest to narta dla Ciebie. Progressor 8+w sposób wzorowy łatwo inicjuje skręt dając poczucie komfortu i pewności od samego początku. Świetnie trzyma na krawędzi w średnim a także krótkim skręcie. Bardzo łatwe „w obsłudze”.

Czołem

Jedynie co mogę zrobić to potwierdzić to co powyżej. Sam ujeżdżam +8 model 09/10 i prawdę mówiąc gdybym miał wybierać ponownie ...... wybrałbym ...... Progressor 8+ :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9+ nieco inna geometria tj. mniej pod butem (70 mm) przez to pewnie ciut dynamiczniejsze, ale i bardziej wymagające, bo twardsze od 8+. I są droższe;), bo mają flowlex

w ósemkach jakby więcej gigantki niż slalomki. Ale właściwie "operowane" przez narciarza, krótkim skrętem też dają radę. Przyjemna narta na cały dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narty Fischer z serii Progressor

Jak już rozmawiamy o nartach Fischer Progressor, to chciałbym dodać jedną, bardzo ważną informację, o której nikt nie napisał. Nazwa Progressor wzięła się z progresywnego promienia skrętu jaki "wbudowany" jest w te narty. chodzi o to, że narta ma inny promień na odcinku talia (środek narty) - dziób, a inny na odcinku stopka - talia.

Nazywa się to Dual Radius System, a mówiąc bardziej przystępnie w przodu mamy slalomkę i szeroki dziób, z tyłu gigantkę - węższą stopkę - dokładnie 13/17 m przy długości 170 cm

Taka geometria nart sprawia również, że łatwiej i szybciej inicjują skręt i genialnie radzą sobie na przygotowanych trasach. Wymieniając najważniejsze cechy Progressorów należy zwrócić uwagę na ich uniwersalny charakter - tak samo dobrze poruszają się krótkim, jak i długim skrętem, są agresywne, choć dzięki dość szerokiej, 70-milimetrowej talii potrafią wybaczyć drobne błędy w technice jazdy. Po stokach poruszają się płynnie, są niezwykle zwinne i wiedzą, co znaczy dobrze trzymać krawędź.

Jeździłem dłuższy czas na tych nartach i uważam, że to rewelacyjny wybór dla osób lubiących narty uniwersalne na przygotowane stoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...