Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Testy Nart Forumowiczów


wojtus81

Rekomendowane odpowiedzi

A będą tyczki w niedzielę rozstawione? Tak mi coś świta, że ktoś mówił ze ma byc szkolenie... Zna ktoś szczegóły?

Skoro się taka oficjalna informacja nie pojawiła na forum to znaczy że nie będą. Zresztą Grzegorz mówił że w niedzielę z powodu dużej ilości innych narciarzy na stoku nie ma możliwości ustawienia tyczek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro się taka oficjalna informacja nie pojawiła na forum to znaczy że nie będą. Zresztą Grzegorz mówił że w niedzielę z powodu dużej ilości innych narciarzy na stoku nie ma możliwości ustawienia tyczek.

Grzegorz obecnie zwiedza ten lepszy świat pod względem narciarskim :D chyba że jeszcze nie doleciał :D ale i tak go pewnie nie będzie przez najbliższy czas, na miejscu jest Zbyszek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera sprawdzałem wczoraj wieczorem pogodę na icku i temperatura wydawała się być w porządku, niestety deszcz robi swoje :mad:

poniżej aktualne meteo dla okolicy:

http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=865

wynika z niego, że źle nie będzie. deszcz przestaje siąpić, spada nieznacznie temperatura, no i mamy później opad śniegu.:)

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera sprawdzałem wczoraj wieczorem pogodę na icku i temperatura wydawała się być w porządku, niestety deszcz robi swoje :mad:

poniżej aktualne meteo dla okolicy:

http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=865

wynika z niego, że źle nie będzie. deszcz przestaje siąpić, spada nieznacznie temperatura, no i mamy później opad śniegu.:)

W tej chwili w B-B jest opad atmosferyczny -śnieg z deszczem.

Może więc na wysokości Korbielów-Sihelne pada śnieg,bez deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili w B-B jest opad atmosferyczny -śnieg z deszczem.

Może więc na wysokości Korbielów-Sihelne pada śnieg,bez deszczu.

Z tego co wiem to właśnie narazie nie bardzo ...

Popołudniu/wieczorem ma się delikatnie ochłodzić i padać ma śnieg.

http://pogoda.korbielow.info/

Popatrzcie skąd chmurki idą - prosto z południa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po testach :D oprócz slalomek były też gigantki :D a nie było sparwców całego zamieszania :)

sl, omeglass, omeglass comp, omeglass wc, elan slx dwie sztuki, stockli laser sl, rossi 9s radical, fischer wcsl, duel g-force

gs, blizzard gs, head igs, salomon lab

i dynastar kurdebele :D allround :D, opisy będą później

byli: wojtuś, racecarver i raceman, ja, aklim, ravick,

Edytowane przez 1973marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, może okrzykniemy jakąś dechę "Nartą TESTU"?

Tyle tego było że nawet nie pamiętam na czym jeździłem :o,

A tak poważnie wbrew oczekiwaniom fajną i skrętną nartą okazał się Blizzard GS serwisowa 09/10 (przy sprawdzaniu twardości podłużnej niesamowite twarde sztachety) oraz bardzo przyjacielskie Stockli SL od Wojtusia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych oficjalnych testach forumowiczów jak dla mnie

THE WINER IS DYNASTAR OMEGLASS WC

Wielkie dzięki wszystkim przybyłym dzis na testy, fajnie było sie z wami spotkać i wspólnie pojeździc oby więcej takich spotkań

Edytowane przez wojtus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze do testów poszły :

DUEL G-FORCE : narta stabilna w skrętach, łatwo przechodząca z krawędzi na krawędź, niezbyt wymagająca jako opcja na cały dzień całkiem fajna, ciekawi mnie jak się zachowuje w bardziej stworzonych do niej warunków czyli na twardym stoku, dzisiejszy był raczej miękki

HEAD gigant : narta na której trzeba się przyłożyć :D i nieźle ją rozpędzić żeby na niej pohasać, jak to wszystko połączymy to daje w zamian dużo pewności w skrętach lecz trzeba pamiętać o ciągłym dociskaniu w przeciwnym razie :eek:

jak dla mnie najbardziej wymagająca narta gigantowa dzisiejszych testów

BLIZZARD GS WORLDCUP : opinia podobna jak w poprzedniej chodź wg. mnie troszkę bardziej nerwowa w skrętach

SALOMON gigant : najbardziej zwrotna gigantka na testach, troszkę mniej wymagająca, lecz dająca dużo pewności w skrętach

ELAN SLX RACeCARVER : narta intuicyjnie przechodząca ze skrętu w skręt, dobrze trzymająca i nieźle męcząca :D

MÓJ ZWYCIĘZCA DYNASTAR OMEGLASS WC RACEMANA : narta niesamowicie trzymająca mimo mocno rozjeżdżonego i zmuldzonego stoku, łatwo przechodząca z krawędzi na krawędź dając dużo frajdy, robiąca dokładnie to czego się oczekuje dajaca niesamowite poczucie pewności

DYNASTAR KURDEBELLE:D : ciężko ja dziś opisać, ostatnia narta w moim teście i już byłem mocno skatowany poprzednimi modelami, fajna opcja na cały dzień, łatwo wchodząca w skręt

powyższe opinie są tylko i wyłącznie moimi osobistymi odczuciami jakie dziś miałem

Edytowane przez wojtus81
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak zaczynamy:

Head iGS - kilkuletnia decha komórkowa ale trzymająca na twardym nie chcąca sama skręcać z ślizgami które byle czym posmarujesz a one jadą, jednym słowem trudne!

Blizzard GS- tegoroczna komóra z miękkimi krawędziami (wiem bo sam je ostrzyłem i jeszcze tak miękkich krawędzi nie spotkałem) zadziwiająco dobrze kręci i zaskoczenie na plus za ogólne odczucia z jazdy.

Duel G-FORCE - skrętna , bardzo spokojna na tym "zchopkowanym" stoku, 15m promień skrętu kwalifikuje je do całodziennej zabawy na stoku.

Dynastar Curchevell - też ok 15m promień ale za to 172cm co przez to chyba bardziej stabilny od DUELa(165) na rozpieprzonym stoku jaki dziś mieliśmy, dość przyjacielskie.

Elan SLX (165) od Ravicka jak dla mnie trudne potrzebujące dobrego jeźdźca, nieznoszące wożenia się nerwowe,są stworzone do walki między tykami i tam by pewnie były wyborne!

Rossignol 9S (165) sklepowa namiastka komórkowych SL niesamowicie skręca, kolega Aklim obiecał je dać do serwisu i pewnie po nim by otrzymały lepsze noty...

Na całej kupie Omeglassów nie jeździłem i nie miałem porównania do reszty dech ale koledzy 1973Marcin, Wojtuś81, Ravick97, chłopcy Marcina (może się zalogują) jeździli i swoje spostrzeżenia napiszą ....

PS. Wojtuś81 SLX są od Racecarverka.

PS1. zapomniałem jeszcze o Stockli SL Wojtusia81, a więc wydawała się najbardziej pewna z wszystkich slalomek które dziś miałem na nogach.

Edytowane przez Raceman
PS1
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he,he :)

mnie osobiście najbardziej do gustu przypadły Omeglasy WC Marcina ( starsze) i Racemana ( nowsze) , niesamowita dynamika i pewne trzymanie krawędzi.

* Duel w sumie OK , ale raczej nadaje się do spokojniejszej jazdy na krawędzi .

* Dynastar Curchevell - kawał łopaty:) , bardziej lajtowa niż Omeglasy , do całodziennej jazdy , nieźle trzyma na lodzie z tym,że na rozjeżdżonym stoku dla mnie trochę nerwowa

* Elan SLX WaveFlex (Ravicka) - dla mnie fajna przyjazna slalomka , porównywalna z moimi Rossi 9s ( czyli opinia zupełnie inna niż Racemana:) )

gigantek niestety juz nie miałem okazji przetestować:( , no ale co sie odwlecze to......

Rossignol 9S (165) sklepowa namiastka komórkowych SL niesamowicie skręca, kolega Aklim obiecał je dać do serwisu i pewnie po nim by otrzymały lepsze noty..

no tak - ślizgi + struktura , w końcu trzeba będzie je zawieźć do serwisu:rolleyes:

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo załuje ze nie mogłem sie pojawic wraz z Bode bo musialo byc naprawde fajnie, duzo nart do testowania do tego:( niestety Bodego rozlozyla choroba i jedzie na antybiotyku, w dodatku nie ma dostepu do neta.. a mi piatkowo-sobotnia odwilz pokrzyzowala plany, mialem caly dzien lekcji ustawiony i musialem je przelozyc na niedziele.. nie bylo wyboru niestety.. eh, coz.. slinka mi tylko cienkie na opisy nart jakie byly i na jakich mieliscie okazje chlopaki pojezdzic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duel G-FORCE - począte na duelach był nieciekawy, nastawienie że to fajna slalomka która sama skręca i trzenba dużo siły żeby ja utrzymać - więc pierwszy zjazd na minus, nastepne zjazdy z innym nastawieniem i od razu narta się zmienia :D dechy bardzo przyjazne dla jeźdźca i dla otoczenia fajnie trzymają i dobrze wchodzą i wychodzą podczas skrętów jak najbardziej na cały dzień - nogi tak nie bolą jak na slalomce :D

Dynastar Curchevell - fajna narta na cały dzień :) to moje narty więc mam je lepiej objeżdżone od kolegów, poza tym że da się na nich cały dzień pośmigać to udało mi się na nich kilka gigantów przejechać :cool: a i opinie innych jak najbardziej pozytywne - jak ktoś nie ma sl i gs a chce narte uniwersalną to jak najbardziej te się nadają

Elan SLX (165) jeździłem na obu i od racecarvera i od ravicka - obie super twarde skrętne i wymagające, trzeba je cały czas pilnować :) i ciągle walczyć w pozytywnym znaczeniu - rasowe slalomki

Rossignol 9S (165) nie zdążyłem :(

Stockli - bardzo fajne i przyjemne ale ja dla mnie brakuje im tego co jest w elanach czyli tego elementu walki :cool:

Omeglassy - :D:D:D:, jak to raceman powiedział dobrze że je mam bo po takich testach mozna by się wku... porównując je z innymi

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Head iGS - jak dla mnie fajna narta, szybka twarda i wymagająca :D

Blizzard GS- jazda bardzo przyjemna, narta dobrze i stabilnie się prowadziła nawet na "hopkach",

Salomon gs Lab - fajne i przyjemne narty, dosyć łatwe w inicjacji skrętu i dobrz trzymające, fajny promień prz długości :D

ps. dzisiaj było dosyć miękko i nie było tyczek :( wiec z porównania nart gigantowych - komórkowych to tak nie do końca jestem zadowolony, poprostu to narty do innej jazdy niż całodzienne tułanie się po stoku między ludzimi, to narty potrzebujące miejsca i szybkości :D a poza tym jak nie ma tyczek to jakoś nie chce się do końca przykładać do jazdy na takiej narcie i trochę się dziwnie wygląda próbując jechać max tego co narta daje na stoku między ludźmi :eek:

ps. na cały dzień to raczej sklepowe gigantki w długości wzrost lub wzrost -5cm, jak ktoś nie jeździł na gsach to zanim kupi niech lepiej porówna je z dobrym allroundem i potem zdecyduje czego mu naprawdę trzeba,

ps. albo niech kupuje ale potem niech da znać jak będzie chciał zmienić :D:D albo się pozbyć w dobrej cenie :cool:

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...