Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

GAT: Szczyrk i Korbielów prawie ...


hupon

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko skąd wezmą śnieg... :P

No jak to?:rolleyes:

Śnieg nie manna, z nieba nie leci...

Normalnie zrobią śnieg, zrobią....heiss.gif

To muszą zacząć szukać, bo za dwa tygodnie otwierają.

Tam z tego co wiem jest bardziej zakrojona akcja na poszukiwanie płotów, bo im przez 2 lata nie były potrzebne, a orczyki to się raczej nie przydadzą :D

Edytowane przez SB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to?:rolleyes:

Śnieg nie manna, z nieba nie leci...

Normalnie zrobią śnieg, zrobią....heiss.gif

Pozostaje się przygotować na ten weekend i... zrobić duuuużo zanęty i utuczyć karasie. :P

Tam z tego co wiem jest bardziej zakrojona akcja na poszukiwanie płotów, bo im przez 2 lata nie były potrzebne, a orczyki to się raczej nie przydadzą :D

Orczyki się przydadzą do... załorania płola... :P

Ewentualnie żeglarzom,na kotwicę. :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na soszowie też już jest cennik :mad:http://www.soszow.pl/index_cen.htm

Podobnie albo nawet tak samo było w ubiegłym sezonie. Zresztą tam zawsze było i będzie drogo.

Jeśli już mowa o cennikach to Jaworzyna Krynicka też podała swój cennik.

P.S Turysta69 z tego co pamiętam w tamtym sezonie karnet do 13 w Szczyrku też kosztował 48zł więc jest tak samo.

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe cenniki to są wystarczające powody do takich działań::)

-udać się do sklepu z narzędziami i za kilka dosłownie złotych nabyć młotek gumowy

- jak tylko przyjdzie do głowy pomysł wyjazdu typu choćby Soszów to puknąć się tym młoteczkiem w główkę

- zaraz potem kasiurkę którą w ten dzień miałoby się wydać na paliwo,jedzenie picie i karnet na dowolnym stoku,wrzucić do świnki

-po dziesięciu takich puknięciach w główkę ,kolejne puknięcie niech będzie w świnkę

-usiąść i przeliczyć kasę ,jak trochę tej kasy mało to tak na zapas puknąć się jeszcze jedenasty raz i dołożyć do tej kupki ,za kolejny pomysł wyjazdu

Z pewnością okaże się ,że mamy dość nazbierane kasy na piękny prawdziwy wyjazd na narty.:D

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od tematu kosmicznych cenników...W ostatni dzień długiego weekendu tj.niedzielę rozpieszczała nas piękna pogoda,niespełna 20* C sprawiło,że grzechem było by nie pojechać w góry.Wybraliśmy się z małżonką i 5 letnim synkiem do Szczyrku celem "zaliczenia" Skrzycznego jeszcze przed sezonem zimowym zanim pojawimy się tam na stoku.Jakież było nasze zdziwienie ,że kolej linowa na Skrzyczne już od 01.11.2010 przechodzi przegląd, który potrwa aż do 04.12.2010...czyżby śnieg miał spaść nie wcześniej niż owego czwartego grudnia?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od tematu kosmicznych cenników...W ostatni dzień długiego weekendu tj.niedzielę rozpieszczała nas piękna pogoda,niespełna 20* C sprawiło,że grzechem było by nie pojechać w góry.Wybraliśmy się z małżonką i 5 letnim synkiem do Szczyrku celem "zaliczenia" Skrzycznego jeszcze przed sezonem zimowym zanim pojawimy się tam na stoku.Jakież było nasze zdziwienie ,że kolej linowa na Skrzyczne już od 01.11.2010 przechodzi przegląd, który potrwa aż do 04.12.2010...czyżby śnieg miał spaść nie wcześniej niż owego czwartego grudnia?!

O ile droga przejezdna to kawałek dalej i jesteś we Vratnej - a tam to dopiero masz wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile droga przejezdna to kawałek dalej i jesteś we Vratnej - a tam to dopiero masz wybór.

Co do tych wyjazdów,hmmm.:rolleyes:

Wystarczy osiem ,max dziewięć razy się puknąć w główkę.

I jesteś na 7-mio dniowym pięknym wyjeździe.

A jak przeliczysz kilometry które pokonasz tam na nartach w tym czasie to tak jakbyś ze trzydzieści razy się wybrał tutaj czy na Słowację.:D

Wiem,że ktoś musi tutaj jeździć,tak jak np. :

-Mysiek który nie dostanie urlopu w pożądanym terminie

-jak Bończa który ma bardzo blisko na Słowację

-i wielu wielu innych.

Tylko spotykam się też z teoriami,że mnie nie stać na wyjazd w Alpy a ich głosiciele co tydzień masakrują sprzęt i swoje nerwy na rodzimych stokach.

Niestety ośrodki słowackie choć trochę może lepsze od naszych to i tak namiastka prawdziwego nartowania.

Jakież było nasze zdziwienie ,że kolej linowa na Skrzyczne już od 01.11.2010 przechodzi przegląd, który potrwa aż do 04.12.2010...czyżby śnieg miał spaść nie wcześniej niż owego czwartego grudnia?!

A co też ma kolej linowa do opadów śniegu , czy rozpoczęcia sezonu?;););)

Mój ojciec zjeżdżał na nartach ze Skrzycznego kiedy był śnieg a kolej nie chodziła.:)

Nie chodziła bo jej tam jeszcze nie było.:D

A na nartach jeździli.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych wyjazdów,hmmm.:rolleyes:

Wystarczy osiem ,max dziewięć razy się puknąć w główkę.

I jesteś na 7-mio dniowym pięknym wyjeździe.

A jak przeliczysz kilometry które pokonasz tam na nartach w tym czasie to tak jakbyś ze trzydzieści razy się wybrał tutaj czy na Słowację.:D

Tylko spotykam się też z teoriami,że mnie nie stać na wyjazd w Alpy a ich głosiciele co tydzień masakrują sprzęt i swoje nerwy na rodzimych stokach.

Witam

Nie stać mnie na wyjazdy w Alpy:o

Biorę sobie jednodniowy urlop w środku tygodnia i jadę np. na Jaworzynę.

6 -cio godzinny karnet + paliwo + gulaszowa = ok. 100zł (w zeszłym sezonie). Tłoku nie ma, kolejek też nie. Jeżdżę sobie góra-dół z małą przerwą na odpoczynek. Więcej i tak na slalomce nie wytrzymam.

Wychodzi mi, że musiałbym się przynajmniej ze dwadzieścia razy puknąć w głowę, żeby mieć 5 dni jazdy w Alpach. To by bolało:D. Poza tym i tak nie jestem w stanie wytrzymać pięciu dni jazdy na 100%, więc wyliczenia wychodzą jeszcze mniej korzystnie.

Pomimo tego, pewnie kiedyś wybiorę się w Alpy - takiego wyjazdu pewnie nie można porównać z niczym tutaj, na miejscu - jakość oferty i ,,wrażenia artystyczne'' - śnieg i sama jazda pewnie niewiele się różnią.

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie stać mnie na wyjazdy w Alpy:o

Biorę sobie jednodniowy urlop w środku tygodnia i jadę np. na Jaworzynę.

6 -cio godzinny karnet + paliwo + gulaszowa = ok. 100zł (w zeszłym sezonie). Tłoku nie ma, kolejek też nie. Jeżdżę sobie góra-dół z małą przerwą na odpoczynek. Więcej i tak na slalomce nie wytrzymam.

Wychodzi mi, że musiałbym się przynajmniej ze dwadzieścia razy puknąć w głowę, żeby mieć 5 dni jazdy w Alpach. To by bolało:D. Poza tym i tak nie jestem w stanie wytrzymać pięciu dni jazdy na 100%, więc wyliczenia wychodzą jeszcze mniej korzystnie.

Pomimo tego, pewnie kiedyś wybiorę się w Alpy - takiego wyjazdu pewnie nie można porównać z niczym tutaj, na miejscu - jakość oferty i ,,wrażenia artystyczne'' - śnieg i sama jazda pewnie niewiele się różnią.

Pozdrawiam

Mirek

Nie znam Twojego wieku ani stanu zdrowia.

Jednak mimo tego nie chce mi się wierzyć abyś dał rady 6 godzin śmigać a 8 nie dał rady.

Mój ojciec ma 74 lata i co roku raz albo dwa razy jeździ w Alpy i śmiga cały dzień.

Całe osiem godzin z mała przerwą.

Jest pewien szkopuł.

Tutaj większość tych choćby 6-ciu godzin jeździsz niestety na wyciągu a tam jednak większość czasu spędza się jeżdżąc na nartach.

Bo u nas generalnie trasy zjazdowe są identycznej długości jak trasy wyciągów ponieważ są wytyczone pod nimi lub tuż obok.

Zaś czas wyjazdu jest o wiele dłuższy niż czas zjazdu.

Tam wygląda to zupełnie inaczej,co podyktowane jest ukształtowaniem terenu.

Wyciągi są wytyczone jakby na skróty a trasy maksymalnie wydłużone.

Pozdrawiam

Mirek :D

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to klikając myślałem że po "..." będzie napisane "...prawie ... sprzedany":) A wy tu o jakiś karnetach.

Faktycznie w Polsce dzieje się coś niedobrego z właścicielami wyciągów, no ale niestety "równowaga rynkowa" skoro w zeszłym sezonie były drogie skipassy i było mnóstwo ludzi w tym mogą spokojnie podnieść ceny. Popyt, czyli ilość narciarzy cały czas w Polsce wzrasta, a podaż pozostaje na podobnym poziomie, i to jest raj dla właścicieli.

-------------------------------------------------------------

Macie rację że nie opłaca się jeździć w Polsce, ale nie zgodzę się że parę puknięć w głowę wystarczy żeby pojechać w alpy na ten tydzień (może gdzieś tam na koniec sezonu).

Chciałbym nartować w Alpach ale narazie mam inne priorytety, więc zadowolę się słowackim super skipassem.

I TO JEST NAJTAŃSZA OPCJA NA TEN SEZON bez żadnych dyskusji pod warunkiem minimum 15 dni nartowania w sezonie.

Skipass jak dla mnie 230E ok 30dni które spędzam na nartach w sezonie daje 7,66E na dzień skipass + koszty dodatkowe.

Edytowane przez przemo_narciarz
błąd:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie przemo słuszne i mogłoby się sprawdzić, gdyby nie ostatni sezon pod względem śniegowym, który w Tatrach był bardzo "płony".

W tym sezonie na razie opady śniegu kończą się w Alpach, a do Tatr nie docierają w ogóle, albo w postaci słabego deszczu. Ciepły wiatr wieje już ze trzy tygodnie, co jest ewenementem.

Tutaj przykład aktualnej mapy radarowej opadów:

Pozostaje pomyśleć nad przeprowadzką do Innsbruck :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to klikając myślałem że po "..." będzie napisane "...prawie ... sprzedany":) A wy tu o jakiś karnetach.

Faktycznie w Polsce dzieje się coś niedobrego z właścicielami wyciągów, no ale niestety "równowaga rynkowa" skoro w zeszłym sezonie były drogie skipassy i było mnóstwo ludzi w tym mogą spokojnie podnieść ceny. Popyt, czyli ilość narciarzy cały czas w Polsce wzrasta, a podaż pozostaje na podobnym poziomie, i to jest raj dla właścicieli.

-------------------------------------------------------------

Macie rację że nie opłaca się jeździć w Polsce, ale nie zgodzę się że parę puknięć w głowę wystarczy żeby pojechać w alpy na ten tydzień (może gdzieś tam na koniec sezonu).

Chciałbym nartować w Alpach ale narazie mam inne priorytety, więc zadowolę się słowackim super skipassem.

I TO JEST NAJTAŃSZA OPCJA NA TEN SEZON bez żadnych dyskusji pod warunkiem minimum 15 dni nartowania w sezonie.

Skipass jak dla mnie 230E ok 30dni które spędzam na nartach w sezonie daje 7,66E na dzień skipass + koszty dodatkowe.

To ja 15 dni nartowania na Słowacji zamienię na 5 dni w Alpach.

Amen.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie przemo słuszne i mogłoby się sprawdzić, gdyby nie ostatni sezon pod względem śniegowym, który w Tatrach był bardzo "płony".

W tym sezonie na razie opady śniegu kończą się w Alpach, a do Tatr nie docierają w ogóle, albo w postaci słabego deszczu. Ciepły wiatr wieje już ze trzy tygodnie, co jest ewenementem.

Tutaj przykład aktualnej mapy radarowej opadów:

Pozostaje pomyśleć nad przeprowadzką do Innsbruck :)

W zeszłym roku dało się pojeździć na chopoku do maja:) Skipassy w przedsprzedaży są do świąt więc zobaczymy co nam grudzień przyniesie:) Oprócz mikołaja of coure:)

U mnie przeprowadzka raczej nie wchodzi w grę bo właśnie się z polską "scalam" na dobre:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Twojego wieku ani stanu zdrowia.

Za chwilę stuknie mi 40, zdrowie mi dopisuje:) Chodzi o to, że u mnie każdy zjazd musi być na 100% możliwości - niekoniecznie chodzi o prędkość, ale o dynamikę - taka jazda przy brakach w technice daje w d...

Ale to temat o GAT-cie. Po co mają się przejmować Szczyrkiem i Korbielowem - przecież mają prawdziwą ,,perłę w koronie'' - Lesko-Huzele:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku dało się pojeździć na chopoku do maja:) Skipassy w przedsprzedaży są do świąt więc zobaczymy co nam grudzień przyniesie:) Oprócz mikołaja of coure:)

W profilu oczywiście piszesz enigmatycznie że jesteś z południa, tak jak by to była jakaś tajemnica co to za miejscowość:rolleyes:, no ale nie ważne...

Nawet jak byś był z samiuśkigo południa to na Chopok masz stówkę w jedną stronę, czyli w dwie 200 razy 30 wyjazdów 6000 km:eek::D

No na takie nartowanie to mnie nie stać:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...