Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

28.11.2010 - Biały Krzyż - rozpoczęcie sezonu


Azmadan

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam honor :-D bylem, sprawdzilem, mozna jezdzic.. a do niedzieli przy tym tempie nasniezania plus naturalny opad, bedzie bardzo dobrze :-) az sie wierzyc nie chce ze sezon tuz tuz :)

Potwierdzam Wczoraj przejeżdżałem przez salmopol i faktycznie są już nawet ślady po pierwszych narciarzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon w Polsce rozpoczęty. Zjawiliśmy sie na Białym Krzyżu z 13 letnim synem na 9 godz. Na parkingu wzdłuż drogi było już kilkanaście aut ( niektóre z bardzo odległymi rejestracjami: zachodniopomorskie, opolskie). W ciągu niecałej godziny zjechaliśmy 11 razy. Czynny jest tylko jeden ten talerzykowy wyciąg. Kolejki do wyciągu nie było ani razu. Naturalnego śniegu jest ok 10 cm. Na polance jest trochę naśnieżone, ale przy wyciągu gdzie ludzie hamowali trawa wystawała, kamieni i grudek ziemi nie było. Pogoda rewealcyjna, słoneczko i -3 stopnie. Wyjazd jak najbardziej udany, sezon rozpoczęty.

W Szczyrku na pozostałych stokach prawie nic się nie dzieje. Na Golgocie nic nie śnieżą, orczyków brak na linie. Na Julianach podobnie.No ale GAT zawsze późno budził się do życia przed zimą.

Na Kaimówce stoi armatka, ale nie było widać, aby śnieżyła.

Myślę, że trzeba spokojnie czekać, aż zima zadomowi się na dobre (może to być w nadchodzącym tygodniu), a wtedy pozostali w Szczyrku ruszą łaskawie tyłki i otworzą jakieś trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Białego Krzyża , warunki w miarę dobre , przy dole stoku wychodzi już trawa i glina , ludzi średnio ale na dole przy orczyku masakryczna kolejka trzeba czekać bardzo długo . Jeździłem ok 1 godz. ale wychodziłem z buta do góry trwało to niewiele dłużej niż porusza się orczyk. Brak miejsc parkingowych gość traktorem dopiero o 11 zaczął odśnieżać , może w tygodniu będzie lepiej ale sezon mogę uznać za otwarty .:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Białego Krzyża , warunki w miarę dobre , przy dole stoku wychodzi już trawa i glina , ludzi średnio ale na dole przy orczyku masakryczna kolejka trzeba czekać bardzo długo . Brak miejsc parkingowych gość traktorem dopiero o 11 zaczął odśnieżać , może w tygodniu będzie lepiej

Staszku :eek:

Nie będzie lepiej - wszak to jest SzCyrk.

W cywilizowanym świecie odśnieżają już o 4-tej rano żeby zdążyć przed pierwszymi gośćmi.

Mam inny pogląd na dobre warunki,nawet w miarę dobre.

Jak mogą być dobre skoro wystają kamienie,trawa i glina.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Biały Krzyż wybrałem się pędem wczoraj, ledwo wjechałem pod górę około 18 bo sypało i było -7. Ale udało mi się zaliczyć 15 zjazdów we mgle. Dzisiaj rano około 9 było fajnie i w miarę pusto, jednak koło 11 ludzi tyle że 20 minut w kolejce do talerzyka i pojawiła się trawa na dole. Ogólnie, kto był wczoraj i rano pocieszył się pierwszym polskim śniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc przez Szczyrk i patrząc na te wyciągi to aż mnie ciarki obeszły nic się nie dziejie itd nawet nic nie próbują robić żeby jakoś w miarę rozpocząć sezon

na Białym Krzyżu chaos samochody stoją zaparkowane koło drogi parkingi nie odśnieżone gość o 11 zaczął traktorem jeździć tam gdzie jeszcze nikt nie zdążył zaparkować bardzo długie stanie do orczyka wolałem z buta chodzić i coś mi się zdaję że na 99% do szczyrku nie zawitam na narty w zimie szkoda nerwów i czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc przez Szczyrk i patrząc na te wyciągi to aż mnie ciarki obeszły nic się nie dziejie itd nawet nic nie próbują robić żeby jakoś w miarę rozpocząć sezon

na Białym Krzyżu chaos samochody stoją zaparkowane koło drogi parkingi nie odśnieżone gość o 11 zaczął traktorem jeździć tam gdzie jeszcze nikt nie zdążył zaparkować bardzo długie stanie do orczyka wolałem z buta chodzić i coś mi się zdaję że na 99% do szczyrku nie zawitam na narty w zimie szkoda nerwów i czasu

Ja właśnie o 11 dotarłem na miejsce i jak znalazł gość mi traktorkiem miejsce zrobił :D po wysiadce oczywiście haracz musiałem dać, ale dziś była promocja i 2 zeta mnie skubnął :D było i jeździło się jak już pisali koledzy, ale co się dziwić dzisiaj niedziela wczoraj na TVN trąbili o tym dziś widziałem tam wóz TVP wiec ludzie dopisali, ale na pierwszy raz żeby rozruszać kości było super a kolejki to już dłuższe widziałem i też sie stało:)

Pozdrawiam

Edytowane przez nurek1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc przez Szczyrk i patrząc na te wyciągi to aż mnie ciarki obeszły nic się nie dziejie itd nawet nic nie próbują robić żeby jakoś w miarę rozpocząć sezon

na Białym Krzyżu chaos samochody stoją zaparkowane koło drogi parkingi nie odśnieżone gość o 11 zaczął traktorem jeździć tam gdzie jeszcze nikt nie zdążył zaparkować bardzo długie stanie do orczyka wolałem z buta chodzić i coś mi się zdaję że na 99% do szczyrku nie zawitam na narty w zimie szkoda nerwów i czasu

Już parę ładnych lat temu do takiego właśnie wniosku doszedłem.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...