Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

no sprawdze..rano, mimo tego deszczu:rolleyes:ale ze tam az tak drogo...:confused: no bez przesady

Upss, nie zrozumiałaś mojego przesłania:rolleyes:, chodzi mi o rewelacje ostatnich dni w sprawie inwestycji na Pilsku, której to oczywiście jak tylko ruszy to gorąco kibicuję, a jak się ukończy to jestem na pierwsze(wolnorynkowe) krzesło/gondolę(to 2 chętniej bym widział w tamtym miejscu):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss, nie zrozumiałaś mojego przesłania:rolleyes:, chodzi mi o rewelacje ostatnich dni w sprawie inwestycji na Pilsku, której to oczywiście jak tylko ruszy to gorąco kibicuję, a jak się ukończy to jestem na pierwsze(wolnorynkowe) krzesło/gondolę(to 2 chętniej bym widział w tamtym miejscu):)

upss piękna metafora;) takie przesłanie rozumiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss, nie zrozumiałaś mojego przesłania:rolleyes:, chodzi mi o rewelacje ostatnich dni w sprawie inwestycji na Pilsku, której to oczywiście jak tylko ruszy to gorąco kibicuję, a jak się ukończy to jestem na pierwsze(wolnorynkowe) krzesło/gondolę(to 2 chętniej bym widział w tamtym miejscu):)

Telemix chyba by się sprawdził.

Dla narciarzy wygodniejsze jest krzesło.

O przepraszam myślę o sobie,wolę wjeżdżać z nartami na nogach niż je odpinać przed każdy wjazdem.

A dla pseudo piechurów górskich którzy na nogach nigdy kasy na Halę Miziową nie wniosą kabinki byłyby w sam raz.

Zarówno latem jak i zimą,kasa płynnie wjeżdżałby na Pilsko.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzyki PraciakiByłem tam dzisiaj pierwszy raz. Jestem pod wrażeniem. Śniegu mają bardzo dużo. W niektórych miejscach rzeczywiście może dochodzić do 2 m (takie info jest na ich stronie). Trasy były przygotowane bardzo dobrze. Niestety temp. dodatnia bardzo zmiękczyła śnieg. Dzisiejszym minusem były zorganizowane na jednym fragmencie tras zawody, które w jeździe nie przeszkadzały, ale ilość ludzi do wyciągów w niektórych momentach była spora (kolejka na 5-10 min). Żal patrzeć jak gotowa kanapa marnuje się i czeka na zezwolenie na użytkowanie. Oby nie musieli jej rozebrać.

05022011472.jpg

05022011475.jpg

05022011477.jpg

05022011479.jpg

05022011480.jpg

05022011472.jpg.aae2c9611c4bbf1bb2ad81d9cad055b4.jpg

05022011475.jpg.55e40bd02eb557789ea787708e475ac6.jpg

05022011477.jpg.0aba5ae7c21350afe5a8c7c3a229acea.jpg

05022011479.jpg.52eef330e260a6a2775c0b773ce6eda0.jpg

05022011480.jpg.021f6749a0d6ebdfd0006c2d2c9a839b.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam dzisiaj pierwszy raz. Jestem pod wrażeniem. Śniegu mają bardzo dużo. W niektórych miejscach rzeczywiście może dochodzić do 2 m (takie info jest na ich stronie). Trasy były przygotowane bardzo dobrze. Niestety temp. dodatnia bardzo zmiękczyła śnieg. Dzisiejszym minusem były zorganizowane na jednym fragmencie tras zawody, które w jeździe nie przeszkadzały, ale ilość ludzi do wyciągów w niektórych momentach była spora (kolejka na 5-10 min).

Żal patrzeć jak gotowa kanapa marnuje się i czeka na zezwolenie na użytkowanie. Oby nie musieli jej rozebrać.

Byłem juz kilka razy na Pracicy. Kompleks bardzo fajny i godny polecenia.Tej Kanapy szkoda jak cholera :( Super duża restauracyjka na stoku z miłą obsługą i smacznym jedzeniem. Na barku lezy petycja w sprawie uruchomienia kanapy można składać podpisy (mają problem z Misiem :-) tak jak w szczyrku z Nietoperzem)

Aktualnie te malutkie talerzyki Tatrypomy są baaaardzo wolne i dużo czasu traci się na wyjazd wyciągiem. Troszkę denerwuje dojazd busikami kiedy jest ogrom ludzi człowiek w środku czuje się jak sardynka w konserwie.

Ogólnie warto się przejechać zobaczyć jakie fajne centrum narciarskie można zrobić w polskich górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Szczyrku.

Przygotowanie ok bez większych zaskoczeń. Śnieg mokry, wolny. Bardzo silny wiatr momentami nie dało się jechać.

Objechałem wszystkie trasy i wszystkie były fajne. Szybko się muldują przy takim śniegu, ale to normalne. Golgota szybko zorana bo z rana była awaria na wyciągu 8.

Przedostatni kawałek trasy nr 4 ten po łuku nieprzejezdny. Trasa powinna być już dawno zagrodzona.

Zimo wracaj....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na barku lezy petycja w sprawie uruchomienia kanapy można składać podpisy (mają problem z Misiem :-) tak jak w szczyrku z Nietoperzem)

Przy kasach też, i dziewczęta z kasy promiennym uśmiechem dziękują za każdy autograf:).

A ja bym tym eko...(wiem co napisać ale system wygwiazdkuje) zapowiedział że lepiej będzie żeby kolej ruszyła, bo jak nie to misa brzusio rozboli, ale to bardzo rozboli:eek:;)

Troszkę denerwuje dojazd busikami kiedy jest ogrom ludzi człowiek w środku czuje się jak sardynka w konserwie.

W środku jak się jest to już pół biedy, można sobie wyobrazić że się jedzie taką dupną klatą jak na Ahorna, albo Margheritę, najbardziej irytujące t jest to czekanie na tą kołowo/terenową kolej:mad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skionline.pl/forum/attachment.php?attachmentid=1787&d=1296906951

Co to za armatki koło wieży po lewej:eek: Jakieś nowe? Nigdy ich nie widziałem. Może zwiezione z górnego stoku?

Jestem skończonym kretynem. I dzięki SB, że wczoraj studziłeś trochę mój zapał na Korbielów. Dzięki. A miałem jechać na Rzyki dzisiaj!!!!!! Żałuję jak c***. A co się działo w Korbielowie opiszę potem...

Hehe, prognozy nie najgorsze. Także za tydzień już wiem co robię :) Wieczorna jazda w Rzykach:)

Muszę wam powiedzieć, że w stu procentach zgadzam się z tym, że obsługa jest niezwykle miła. Panie w kasach z promienistym uśmiechem wydają karnety i życzą miłej jazdy. A kiedy coś stało się na górnym orczyku pan z budki szybko wybiegł i miło powiedział, że bardzo przeprasza i zaleca jazdę drugim wyciągiem, po czym zapewnił, że naprawa potrwa maksymalnie 15 minut. I rzeczywiście, po 10 minutach orczyk śmigał.

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc Korbielów. Pierwszy raz byłem w ośrodku gatu i więcej już nie pojadę. Jak pisałem miałem dziś być w Rzykach no ale ciekawość zwyciężyła. Ogólnie warunki fatalne, pod orczykami gałęzie i kamienie, trzeba omijać. Trasy nie najlepsze nawet te naśnieżane. Opiszę więc krótko:

  • Trasa 3 znośne warunki, ale co najwyżej średnie. Baaardzo miękki śnieg, ale brak przetarć:eek:
  • 1 (dolna część) i 2 mimo ściemy na stronie są nieczynne bo nie ma śniegu, no ale jakiś desperat na upartego przejedzie. Pamiątki po tym będą jednak spore:rolleyes:
  • 1 (z Buczynki na Solisko). Warunki dobre na górze (nawet można było pozycję bardziej zjazdową przyjąć:eek:) na dole masakra, początkowo lód mieszany z gałązkami potem, przed zakrętem miękko jak cholera.
  • KL Szczawiny to pierwsza kolejka krzesełkowa, na której miałem trochę stracha:D Wydawało się że nie wiadomo jakim cudem to stoi i jeszcze jedzie (cholernie wolno):eek: No cóż na szczęście dotarłem na górę. Piątka obok kolejki nie przejezdna.
  • Orczyki V i VI. Co za idiota je załączył bez przeratrakowania torów!! Na torach lód i dziury ciężko była się utrzymać i upadek mógłby być baardzo niebezpieczny. Czarna nie czynna jak zawsze.
    Zsiadanie z wyciągu i pierwszy zonk. ARMATKA!!!:eek: Ale co z tego skoro obok niej ogromne pole z kamieni i oczywiście znak "uwaga kamienie na trasie" Nie da się tam jechać trzeba albo zdjąć narty albo robić slalom. A samo pole kamienne jest spore bo obejmuje prawie całą halę.
  • 5 wzdłuż wspomnianych orczyków. Początek kamienie i przetarcia ale da się jechać nie ma fatalnie. Tak od 1/3 już dość dobrze, ale trzeba uważać na przetarcia. Trasa piątka trochę mnie rozśmieszyła. Płasko - ściana - płasko - ściana. Powinni to troszkę wyrównać, no ale roboty ziemne kosztują:rolleyes: I tu kolejna armata, tylko że ta była tak maleńka, że ledwo ją było widać. Wzdłuż trasy rozwinięty jakiś wąż, pewnie do armatek:eek:
  • Trasa 5a z Pilska do połowy miód. Pod koniec przetarcia, no ale już było blisko do Miziowej... Tak właściwie to się przyznam, że w górnych partiach nie wiem którymi trasami jeździłem bo widoczność to 10 metrów. Dawałem na czuja:D
  • Patelnia. Wyglądała dobrze, jednak na dole trzeba się cisnąć 3 metrowym paskiem, bo bokach wywiane. Kilka przetarć z powodu wspomnianego wywiania również u góry.
  • Trasa 6 przy wyciągu Kopiec. Zdecydowanie najlepsza na całym Pilsku. Warunki świetne trochę luźny śnieg przez co nie jechało mi się przyjemnie, ale na pewno jest tutaj najlepiej w całym ośrodku. Może 1 małe przetarcie. Niestety krótka.
  • Nie jechałem z Bartka na Buczynke, ale z tego co widziałem z tej drugiej, to warunki fatalne.

Ogólnie warunki złe. U góry śniegu niewiele, na dole roztopy i słabe warunki. Nie polecam. Ja już się tam nie pojawię, dopóki tego PKL nie przejmie. Nie wiało zbyt mocno nawet u góry, ale śniegiem rzucało bo słabo przeratrakowany. U mnie wieje 3 razy mocniej niż na Pilsku.

Powiedzcie coś więcej o tyj petycji na Pracicy.

Edytowane przez Slash0r
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie warunki złe. U góry śniegu niewiele, na dole roztopy i słabe warunki. Nie polecam. Ja już się tam nie pojawię, dopóki tego PKL nie przejmie. Nie wiało zbyt mocno nawet u góry, ale śniegiem rzucało bo słabo przeratrakowany. U mnie wieje 3 razy mocniej niż na Pilsku.

A czego się spodziewałeś po ostatnich dniach?:rolleyes:

śniegiem rzucało bo słabo przeratrakowany

Co to znaczy bo nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śniegiem rzucało bo słabo przeratrakowany

W sensie słabo ubity:rolleyes: w ogóle w gorne partie miał chyba ratrak jakieś problemy z dotarciem:rolleyes:

@SB

Sorry telefon zamarzł na górze i potem miał problemy z działaniem:D

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mokry śnieg trzyma tylko przez chwilę. Jak się go trochę rozjeździ to zaczyna być coraz gorzej.

Ale na górze był minus:eek: Ale pewnie masz rację, bo ja tak naprawdę na naturalnym to pierwszy raz w życiu jeździłem.

A na dole to wiem, to normalne, że przy takiej pogodzie jest miękko.

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...