Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Przy kasach też, i dziewczęta z kasy promiennym uśmiechem dziękują za każdy autograf:).

A ja bym tym eko...(wiem co napisać ale system wygwiazdkuje) zapowiedział że lepiej będzie żeby kolej ruszyła, bo jak nie to misa brzusio rozboli, ale to bardzo rozboli:eek:;)

W środku jak się jest to już pół biedy, można sobie wyobrazić że się jedzie taką dupną klatą jak na Ahorna, albo Margheritę, najbardziej irytujące t jest to czekanie na tą kołowo/terenową kolej:mad:.

ha a tego zapomniałem dopisać ze jak oddawałem kartę pani w kasie podziękowała i życzyła miłego wieczoru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha a tego zapomniałem dopisać ze jak oddawałem kartę pani w kasie podziękowała i życzyła miłego wieczoru :)

Z reguły tak tam jest. Żeby ten facet nie szedł siedzieć. Stoki z reguły świetnie przygotowane, może krótkie ale o fajnym nachyleniu. Na górze można ćwiczyć krawędzie natomiast na dole można się wyszaleć. Wiedzą, że tym najlepiej ściągnąć klienta a nie tak jak w Gacie... "Poproszę karnet poranny" -JEB- 75 się należy." daję kasę i zamyka tuż przed moim nosem okienko bo zimnooooo...

Poda ktoś wreszcie o co dokładniej chodzi z tą petycją?:rolleyes: Bo się pytałem o szersze info a tu cisza.

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc Korbielów. Pierwszy raz byłem w ośrodku gatu i więcej już nie pojadę.

Slash0r

niema, co się aż tak zarzekać Pilsko jak najbardziej tylko musi dosypać i to dużo, wspominam go bardzo dobrze z zeszłego roku dwa wypady i to bardzo udane a co do GATu to się tam nasłuchałem od stałych bywalców aż uszy bolały, co nie zmienia faktu, że jak tylko tam będzie śnieg to pierwszy się melduje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły tak tam jest. Żeby ten facet nie szedł siedzieć. Stoki z reguły świetnie przygotowane, może krótkie ale o fajnym nachyleniu. Na górze można ćwiczyć krawędzie natomiast na dole można się wyszaleć. Wiedzą, że tym najlepiej ściągnąć klienta a nie tak jak w Gacie... "Poproszę karnet poranny" -JEB- 75 się należy." daję kasę i zamyka tuż przed moim nosem okienko bo zimnooooo...

Poda ktoś wreszcie o co dokładniej chodzi z tą petycją?:rolleyes: Bo się pytałem o szersze info a tu cisza.

Zbierają podpisy od narciarzy w w sprawie odblokowania i uruchomienia krzesła wstrzymanego przez EcoTerro pewnie chcą wysłać pisemko z podpisami gdzieś wyżej może tu im się już możliwości skończyły. Listę maja przy bufecie. O SB MNie ubiegł :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slash0r

niema, co się aż tak zarzekać Pilsko jak najbardziej tylko musi dosypać i to dużo, wspominam go bardzo dobrze z zeszłego roku dwa wypady i to bardzo udane a co do GATu to się tam nasłuchałem od stałych bywalców aż uszy bolały, co nie zmienia faktu, że jak tylko tam będzie śnieg to pierwszy się melduje :)

Zgadzam się. Jednak nie pojawię się tam jeśli nie będę w stu procentach pewien warunków. Tam trzeba jechać kiedy nawaliło w dolinach pół metra śniegu, to będzie cudnie. Moi znajomi też mówią, że ten ośrodek jest niesamowity, tylko trzeba jechać po intensywnych opadach i najlepiej przy pięknej pogodzie i lekkim mrozie, bo wtedy nie dość że szusowanie przyjemne, to jeszcze piękne widoki.

Tutaj też chodzi o to, że obsłudze wszystko wisi, przy starcie orczyka na miziową długie przetarcie trzeba manewrować... A sam stan trasy fatalny. Obok sporo śniegu, przecież to dwa kroki od stacji. Wystarczy podejść i łopatą sypnąć! Tutaj chodzi o to, żeby pracownicy też się przyłożyli, bo niewiele trzeba, żeby było dużo lepiej. Mówi o tym właśnie wspomniany przykład.

Kolejny idealny przykład. GOPRowiec jedzie z saniami orczykiem, a po trasie śmiga skuter wiozący na sankach... skrzynki z piwem... A starszy już ratownik musi kombinować, aby się do łorcyka wpiąć.

A co do listy w rzykach. Nie omieszkam się wpisać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skionline.pl/forum/attachment.php?attachmentid=1787&d=1296906951

Co to za armatki koło wieży po lewej:eek: Jakieś nowe? Nigdy ich nie widziałem. Może zwiezione z górnego stoku?

Na stronie producenta można przeczytać, że w roku 2009 Czarny Groń zaopatrzył się w 15 sztuk takich armat oraz 7 wysięgników.

http://supersnow.pl/index.php?link=40

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta można przeczytać, że w roku 2009 Czarny Groń zaopatrzył się w 15 sztuk takich armat oraz 7 wysięgników.

http://supersnow.pl/index.php?link=40

Tak, wiem wiem:D jestem stałym bywalcem tej strony:D

Ale nie widziałem jeszcze tych armat tam i dlatego pytam. Pewnie po prostu były składowane w innym miejscu, a teraz zaszła potrzeba większej ilości oręża do szybkiego śnieżenia, to potwory wyszły z jamy:D

A tak na serio to jeśli te armaty są tutaj, to być może właśnie te 4 maszyny były przeznaczone na zamkniętą obecnie trasę wzdłuż krzesła poniżej orczyka.

Dla tych którzy się zastanawiają po co wysięgniki, to powiem, że ich użycie znacznie zwiększa jakość produkowanego śniegu, poprzez dłuższy czas opadania kropel wody i ich marznięcia. Właśnie dlatego m.in. w Rzykach często można znaleźć warunki lepsze niż na innych stokach w czasie odwilży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano na TVN24 słyszałem raport narciarski dla Polski i ta czarna mówiła że najlepsze warunki na stokach w Polsce panują w Wiśle, gdzie jest 180 cm śniegu... 180 cm śniegu... 180 cm śniegu, tak mam N-TV więc sonie 3 razy cofnąłem żeby się upewnić czy się nie przesłyszałem:rolleyes:

ciekawe czy w pionie czy w poziomie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Dla tych którzy się zastanawiają po co wysięgniki, to powiem, że ich użycie znacznie zwiększa jakość produkowanego śniegu, poprzez dłuższy czas opadania kropel wody i ich marznięcia. Właśnie dlatego m.in. w Rzykach często można znaleźć warunki lepsze niż na innych stokach w czasie odwilży.

a ja powiem tak - co za "mądrala" (chyba nie narciarz:rolleyes:) wymyślił ,że te armatki na wysięgnikach są akurat tak usytuowane ,że skutecznie zawężają i tak nie najszersze trasy na Pracicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GÓRA ŻAT - tylko dla wytrwałych

witam,

Wczoraj z żoną wybraliśmy się (pierwszy raz z historii) na górkę żar. Od podjechania pod wyciąg było kiepsko, parking oblodzony nie posypany tak że w butach narciarskich ciężko było chodzić a co dopiero z nartami. Ale to nic kolejka do tej pseudo kolejki była na ok 10-15min o godzinie 9 30, później jak śledzie w tramwaju wjazd ok 6 min. Może zrobiłem się wygodny ale dla mnie to jakaś masakra.

Sama trasa przygotowana w miarę, miękko ale wszędzie jest miękko, śnieg ciężki i wolny. Ludków na stoku dużo szczególnie w górnej części orczykowej.

Ogólnie nie polecam. Od 9 10 do 12 zjechaliśmy 5 razy. Porównując na raczy byłby nokaut i do dom:D

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GÓRA ŻAR - tylko dla wytrwałych

witam,

Wczoraj z żoną wybraliśmy się (pierwszy raz z historii) na górkę żar. Od podjechania pod wyciąg było kiepsko, parking oblodzony nie posypany tak że w butach narciarskich ciężko było chodzić a co dopiero z nartami. Ale to nic kolejka do tej pseudo kolejki była na ok 10-15min o godzinie 9 30, później jak śledzie w tramwaju wjazd ok 6 min. Może zrobiłem się wygodny ale dla mnie to jakaś masakra.

Sama trasa przygotowana w miarę, miękko ale wszędzie jest miękko, śnieg ciężki i wolny. Ludków na stoku dużo szczególnie w górnej części orczykowej.

Ogólnie nie polecam. Od 9 10 do 12 zjechaliśmy 5 razy. Porównując na raczy byłby nokaut i do domu:D

Pozdrawiam

Przemek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak - co za "mądrala" (chyba nie narciarz:rolleyes:) wymyślił ,że te armatki na wysięgnikach są akurat tak usytuowane ,że skutecznie zawężają i tak nie najszersze trasy na Pracicy

Trzeba ci przyznać rację, że ktoś kto to robił nie za bardzo myślał:D no i często przy tej armacie na dole robi się lód, bo ludzie ostro skręcają na prawo i lewo, no a jak pojedzie za szybko a narty mu puszczą na tym lodzie to bliskie spotkanie z armatką będzie:eek::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazdowi z Leżajska na Magure towarzyszył bardzo silny wiatr i temp. na + średnio to wyglądało, po przyjeździe na miejsce serce sie uradowało :) temp w okolicach -1 do 0, bezwietrznie, a do tego malutko ludzi od 9 do 16, podejrzewam że pogoda zrobiła swoje i przestraszyła ludzi przed przyjazdem, stok przygotowany rewelacyjnie ale od godziny 13 na dole stoku zrobiły się muldy i lodzik, cały wyjazd ogólnie bardzo udany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień wizyta na Zagroniu mimo nie sprzyjającej aury .Stok wyratrakowany ale niestety dużo przetarć do tego od 9 przez około godzinę deszczyk przechodzący w deszcz.Wielkie brawo naturalnie w cudzysłowiu dla obsługi nikomu nie chciało się wyjść aby przetrzeć albo też podnieść kanapy.Generalnie pierwsze dwie godziny prawie pustki na stoku ,niestety później nadrobiły to dzieciaki 4 autokary pełne SMS.Około 11 robiło się gęściej i brutalniej z racji przetarć nartujący i snow przejeżdżali przez łączkę dla początkujących a i na stoku było parę pięknych dzwonów.Niestety niektórzy snow nie przestrzegali ani reguł ani kultury (nie chcę być źle zrozumiany nie jestem przeciw młodym ani deskarzom ) jeżeli spowoduję się kolizję a tym bardziej uszkodzi się sprzęt innej osobie należy się przepraszam przynajmniej a nie pyskówki i ucieczka .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limanowa Ski – Łysa GóraDzisiaj postanowiłem odwiedzić tę właśnie stacje narciarską z racji, że to miał być wypad rodzinny zależało mi na w miarę łatwym stoku dla dzieciaka.Przybyliśmy na miejsce 10: 30 parking pusty ludzi jak na lekarstwo kanapa chodzi orczyk też, choć jadąc tam miałem obawy czy oby na pewno będą działać, ponieważ okoliczne górki są bez śniegu.Można powiedzieć, że wybór był trafny pogoda za chmurą, ale deszczu nie było, więc do kasy po bilety jedyne 120 zeta dla trzech osób na 4 godziny niema tragedii.Zapinamy buciki i wio na orczyk podjazd orczykiem to jakiś metrowy pas śniegu po bokach trawa, ale znośnie syn dawał rade, pierwszy zjazd spokojny śnieg ciężki mokry, ale równo fajnie młodemu się śmigało i ta przestrzeń na stoku muszę powiedzieć, że szerokość w dolnej części bardzo mi się podobała fajna lajtowa górka dla początkujących.Po kilku zjazdach orczykiem przyszedł czas na kanapę w końcu na mapach jest oznaczenie niebieska myślę syn da radę żona też jedziemy tą kanapą a żona panika, że ona mi tu nie zjedzie oczywiście patrzyła na czerwoną strach udzielił się też synowi wiec żonce wytłumaczyłem żeby sobie w myślach klęła i że pojedziemy inną trasą niż tą, co widzi. Oki wysiadamy i jazda na dół trawersem na około górki fajnie idzie myślę pojeździmy, uśmiech na twarzy żonki i dzieciaka aż tu dojeżdżamy do głównej trasy i zonk żonka stanęła jak wryta i coś krzyczy dzieciak w bek, że nie pojedzie masakra, kto ten odcinek oznaczył na niebiesko myślę mam pozamiatane trzeba ściągać narty i ich sprowadzić ten kawałek do orczyka. Jeszcze jedno podejście do zapłakanego dzieciaka tłumacze pokazuje i się okazało, że pomogło ruszyliśmy w duł dał rade zjechaliśmy iiiii nagle sobie przypomniałem, że żonka została na górze no fuck już się mam po nią brać, ale widzę z dołu, że się ruszyła i jedzie parę wywrotek jest na dole oczywiście ochrzan i taaaaka gęba. Później już tylko orczyk było miło i uśmiech powrócił na twarze, mnie też jak usłyszałem, że się zmęczyli i idą coś zjeść, nareszcie czerwona czeka myślę, no i jazda mnie też banan powrócił na usta.Podsumowując wypad udany nawet bardzo poza tym epizodem stok w miarę w dobrym stanie, bardzo mi się podobały zabezpieczenia tego stoku rewelka, nawet sam byłem świadkiem jak kobieta ucząca się jeździć nie wyhamowała na dole, siatki zadziałały inaczej poharatałby pupcie na parkingu.Poniżej kilka fotek jak to wyglądało dzisiajPozdrawiam

IMAG0026.jpg

IMAG0029.jpg

IMAG0032.jpg

IMAG0033.jpg

IMAG0035.jpg

IMAG0026.jpg.9e517a27d664d7875b092b00b1c1dbf7.jpg

IMAG0029.jpg.9fcdccd184d75ce919d04d99ef4e091b.jpg

IMAG0032.jpg.86199f0ee4b810118131e2efe70ae9bd.jpg

IMAG0033.jpg.a00a76c4740cef7e6bb5fa9e9134de41.jpg

IMAG0035.jpg.59c81df9f17537232b1353cbaaf33fc5.jpg

Edytowane przez nurek1974
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że niedzielny wyjazd ekipa też nie zawodowców:D decyzja Czarna-Góra Koziniec.Myślę w tamtym roku było spoko, górka nieduża spoko popracuje może nad techniką, żeby tylko nie padało i nie wiało bo się kijkami co poniektórzy będę musieli odpychać:rolleyes::rolleyes:

Warunki

Śnieg mokry i ciężki, na stoku przetarcia w paru miejscach, gdzie nie gdzie kałuże z lodem pod spodem ,przy z siadaniu z krzesła parę osób zaliczyło glebę właśnie z tego względu, sam podest do z siadania już prześwitywał ale oczywiście nikomu nie chciało się rzucić paru łopatek:mad: stok zryty dość mocno, obsługa w karczmie w porządku. gorzej z panem w kasie, który był tam za kare chyba :cool: dobrze że chociaż podawał kwoty ile się należy za karnet. Nie oczekuję nadmiernego nadskakiwania bo tego nie lubię ale odrobina dobrej chęci i trochę innego podejścia do obowiązków byłaby wskazana u tego pana(jak pokazują wcześniejsze wpisy gdzie indziej się da)

Generalnie na chwilę obecną nie polecam, głównie ze względu na warunki.

PS

Mam nadzieję że zima wróci jeszcze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że niedzielny wyjazd ekipa też nie zawodowców:D decyzja Czarna-Góra Koziniec.Myślę w tamtym roku było spoko, górka nieduża spoko popracuje może nad techniką, żeby tylko nie padało i nie wiało bo się kijkami co poniektórzy będę musieli odpychać:rolleyes::rolleyes:

Warunki

Śnieg mokry i ciężki, na stoku przetarcia w paru miejscach, gdzie nie gdzie kałuże z lodem pod spodem ,przy z siadaniu z krzesła parę osób zaliczyło glebę właśnie z tego względu, sam podest do z siadania już prześwitywał ale oczywiście nikomu nie chciało się rzucić paru łopatek:mad: stok zryty dość mocno, obsługa w karczmie w porządku. gorzej z panem w kasie, który był tam za kare chyba :cool: dobrze że chociaż podawał kwoty ile się należy za karnet. Nie oczekuję nadmiernego nadskakiwania . bo tego nie lubię ale odrobina dobrej chęci i trochę innego podejścia do obowiązków byłaby wskazana u tego pana(jak pokazują wcześniejsze wpisy gdzie indziej się da)

Generalnie na chwilę obecną nie polecam, głównie ze względu na warunki.

PS

Mam nadzieję że zima wróci jeszcze:)

Widzę że czy Czarna-Góra Sienna czy Czarna-Góra Koziniec to te same problemy .

Obsługa to buraki , wysiadanie z krzesła to dla nowicjuszy horror .

Ceny kosmiczne .

Dobrze że przynajmniej jest śnieg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że czy Czarna-Góra Sienna czy Czarna-Góra Koziniec to te same problemy .

Obsługa to buraki , wysiadanie z krzesła to dla nowicjuszy horror .

Ceny kosmiczne .

Dobrze że przynajmniej jest śnieg .

W centrum Szczyrku zaczął aktualnie padać deszcz patrze na kamerki Skrzyczne i Hala Skrzyczeńska i tam sypie śnieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...