Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga oblodzenie masakryczne !!!

Szczerze odradzam i uczciwie ostrzegam!!! Trasa wzdłuż kolei gondolowej na Stogu Izerskim w Świeradowie-Zdroju nie ma nic wspólnego z narciarstwem zjazdowym. Tam trzeba mieć łyżwy na nogach!!! Na nartach da się zjechać może ze 3 razy, licząc od początku dnia lub początku jazdy nocnej. Potem tylko lód, grudy i coraz większe muldy.Szkoda zdrowia i sprzętu. Musiałem iść do serwisu już po pierwszym dniu i straciłem 100zl.Gdybym wiedział ze tak tu jest, nie przyjechałbym na ferie w to miejsce.:(

Na domiar złego tylko jedna trasa i to w połowie plaska, a informacje na stronie kolei gondolowej całkowicie nieprawdziwe.Warunki nie są bardzo dobre, widoczność słaba, a ceny zdecydowanie za mocne. W Szklarskiej na Szrenicy tez warunki dobre tylko przez godzinę od rana.:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz.

A wystarczyło spytać i byłbyś dużo mądrzejszy przed wyjazdem :)

Najlepszej jazdy jaka i gdzie Ci wyjdzie.

Ale jeżeli jesteś choć trochę mobilny to szybciutko ruszaj co rano na czeska stronę.

Masz kilkanaście, góra 20 parę kilometrów.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale dziękuję za życzliwe porady. Nartostrady w Rokitnicach (Horni domky) odkryłem dwa lata temu. Teraz tylko tam sie wybieram. Szkoda, że ze Świeradowa jest trochę daleko, a Droga Sudecka w strasznym stanie. Oby temperatury ujemne były tam jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieńków/Malinka

Moje Twin Tipy nie radziły sobie wczoraj na wieczornym śmiganiu po Cieńkowie (17-21).

Pierwszy raz byłem na tej kanapie i powiem, że jest o wiele lepiej niż rok, dwa temu.

Ale muld u góry nie potrafią uniknąć.

Między 16:00 a 17:00 powinien tam ratrak rozrabiać, a ten sobie odpoczywał w najlepsze.

Tak więc górna część muldziska nieprzeciętne oraz wyszlifowany śnieg.

Środkowa oraz wypłaszczenie oczywiście niezłe.

Armatki zaczęły dośnieżać dopiero po 2h od naszego wejścia na stok.

Ogólnie stok na plus ale warunki średnie - głównie przez to, że ratrak odpoczywa zamiast robić swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj na 2 godz byłem w nowej osadzie, warunki bardzo fajne, kolejki do wyciągu niby nie ma ale na trasie momentami robiło się gęsto.... w beskidach kanapy 4 osobowe to chyba troche na wyrost robione, ludzie się cieszą że kolejek nie ma, ale nie zauważają że jest niebezpiecznie przez to zagęszczenie na trasach..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w beskidach kanapy 4 osobowe to chyba troche na wyrost robione, ludzie się cieszą że kolejek nie ma, ale nie zauważają że jest niebezpiecznie przez to zagęszczenie na trasach..

Niestety zauważyłem to samo na Nowej Osadzie.

Kolejka mała nagromadzenie luda jak ruskiego truchła w operacji dukielsko-preszowskiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano na TVN24 słyszałem raport narciarski dla Polski i ta czarna mówiła że najlepsze warunki na stokach w Polsce panują w Wiśle, gdzie jest 180 cm śniegu... 180 cm śniegu... 180 cm śniegu, tak mam N-TV więc sonie 3 razy cofnąłem żeby się upewnić czy się nie przesłyszałem:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano na TVN24 słyszałem raport narciarski dla Polski i ta czarna mówiła że najlepsze warunki na stokach w Polsce panują w Wiśle, gdzie jest 180 cm śniegu... 180 cm śniegu... 180 cm śniegu, tak mam N-TV więc sonie 3 razy cofnąłem żeby się upewnić czy się nie przesłyszałem:rolleyes:

Dlatego też nie oglądam TV.

Czytałem ostatnio tekst, w którym porównywano jakie jest zaufanie do TV w PL i "na Zachodzie". W Polsce było w okolicach 60%-75%... a tam hen daleko na poziomie zaufania do sprzedawców używanych samochodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio o nartach

Słucham prawie codziennie na radiu Katowice przy śniadaniu prognozy pogody dla Śląska (godz. 7.15) i zaraz potem jest informacja o warunkach narciarskich. Dzisiaj wg radia w Rzykach jest nastrzelane do 2 m śniegu (!!??). ".

Mimo wszystko dobrze,że jest wogóle jakaś audycja o nartach.

W Trójce też niekiedy coś redaktor Sytner o nartach mówi.

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham prawie codziennie na radiu Katowice przy śniadaniu prognozy pogody dla Śląska (godz. 7.15) i zaraz potem jest informacja o warunkach narciarskich. Dzisiaj wg radia w Rzykach jest nastrzelane do 2 m śniegu (!!??). ".

Mimo wszystko dobrze,że jest wogóle jakaś audycja o nartach.

W Trójce też niekiedy coś redaktor Sytner o nartach mówi.

Bo tak pisze na stronie :P, a poza tym to w Rzykach z reguły sporo śniegu :Phttp://www.czarnygron.pl/skicentrum.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano na TVN24 słyszałem raport narciarski dla Polski i ta czarna mówiła że najlepsze warunki na stokach w Polsce panują w Wiśle, gdzie jest 180 cm śniegu... 180 cm śniegu... 180 cm śniegu, tak mam N-TV więc sonie 3 razy cofnąłem żeby się upewnić czy się nie przesłyszałem:rolleyes:

No ale o co Ci chodzi, jak powiedziała że Wiśle na stokach jest 180cm śniegu to ma racje. Jak pozbierasz wszystkie stoki w Wiśle to się nazbiera 180cm :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...