Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra zgaduje i lece od lewej....KOŃ , PAN w oddali i WY (4 OS) :) zgadłem?

:D:D:D Brawo!!! :P

Może tak mnie zidentyfikujesz? ;)

PS.Dziś na Stożku były jakieś zawody,startowała w nich jakaś dziewczyna... była jedyną.Po pierwszym przejeździe prowadziła!!!Po drugim poprawiła jeszcze swój czas! :P

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Góra 24-28 styczniaWróciłem.Niektórzy pytają po co pojechałem skoro to prawie jak Beskidy.Pojechałem tam przez czystą ciekawość i dlatego, że miałem kwaterę agroturystyczną z pysznym jedzeniem. Poniedziałek - słońce, piękna jazda bez kolejek do wyciągów.Wtorek, środa, czwartek - silne opady śniegu i warunki do południa dobre, później czyli do 16 znośne. Przed jazdami wieczornymi trasy oświetlone (te łatwe) były ratrakowane, ale ja wieczorem nie jeździłem więc nie mogę o tym napisać.Piątek - słońce, jazda i widoki bajkowe, bez kolejek do wyciągów (w szczycie 1-2 minuty stania). Po trzydniowych opadach śniegu trasy były przygotowane bardzo dobrze. Sztruks można było znaleźć jeszcze w południe. Dodatkowo otwarli ostatni wyciąg, szybki talerzyk (duża frajda dla dzieciaków) i naturalnie ośnieżoną i wyratrakowaną trasę. Jazda po niej to była czysta przyjemność.Generalnie wyjazd bardzo udany i chyba tam wrócę w następnej zimie.

28012011351.jpg

28012011339.jpg

28012011387.jpg

28012011367.jpg

28012011394.jpg

28012011351.jpg.2bf1aee88a8326d6d97eae42d4acfaaa.jpg

28012011339.jpg.2909fe602b905f342bf196de8f24a39f.jpg

28012011387.jpg.166a967a8d316f23c5a55c657415b9fc.jpg

28012011367.jpg.59811fa7db2a2c196f96aa6297eb8faf.jpg

28012011394.jpg.4a7c048b0fde3834b62d01a3ba6ff1d0.jpg

Edytowane przez andy-w
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą sobie nie poradze,będę musiał sie pojawic na jako\ims spotkaniu i ponac osobiscie.Może mi to ułatwi rozwiązanie jakże trudnej zagadki:)

Będzie okazja na Nosalu. ;)

A może wcześniej,chłopaki ostro nartują! :rolleyes::cool:

Najlepsze jest jednak podsumowanie Marboru - "to się nie opłaca,wczoraj wydałem 200zł!" :eek: "Lepiej do Austrii jechać".I tu jestem ciekaw,co na to gestorzy...? :P Dwie stówy za dzień jazdy w Wiśle?Trochę dużo!Czas na wspólny karnet,bo wybudowanie nowego krzesła to tylko krok,który na dłuższą metę może nie wystarczyć!No ale skoro mimo wszystko jest przeludnienie,to zmian się nie spodziewam... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białka Tatrzańska - Kotelnica

Witam

Byłem wczoraj 28.01 w Białce na Kotelnicy i powiem jedno - SUPER!. Warunki rewela, jeden z najlepiej przygotowanych ośrodków w Polsce. Jazda od 9:00-22:00. Nie wiedziałem że w polce można tak dobrze przygotować stok. Ogólnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie okazja na Nosalu. ;)

A może wcześniej,chłopaki ostro nartują! :rolleyes::cool:

Najlepsze jest jednak podsumowanie Marboru - "to się nie opłaca,wczoraj wydałem 200zł!" :eek: "Lepiej do Austrii jechać".I tu jestem ciekaw,co na to gestorzy...? :P Dwie stówy za dzień jazdy w Wiśle?Trochę dużo!

Mnie na takie nartowanie niestety nie stać. :(

I dlatego wolę do Austri czy Włoch albo jakiejś tam Andory.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam sobie uważnie zdjęcia johny_narciarza i uderzyło mnie przede wszystkim jedno: na wjeździe na niebieską wszyscy pługiem i ani jednego kasku. A ogólnie to zachęcająco wyglądają te ostatnie migawki z Polski, aż żal że tak daleko i drogo i jeszcze 2 tygodnie do wyjazdu do Skicirusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na takie nartowanie niestety nie stać. :(

I dlatego wolę do Austri czy Włoch albo jakiejś tam Andory.:P

Obejrzałam sobie uważnie zdjęcia johny_narciarza i uderzyło mnie przede wszystkim jedno: na wjeździe na niebieską wszyscy pługiem i ani jednego kasku. A ogólnie to zachęcająco wyglądają te ostatnie migawki z Polski, aż żal że tak daleko i drogo i jeszcze 2 tygodnie do wyjazdu do Skicirusa.

Jest drożyzna,jest... :(

Gdyby zostać cały dzień na Stożku,to kosztowałoby to 58zł,ale jak chcemy zaliczyć coś więcej to... :eek:

W tym roku się żenię,więc nici z wielkich nart,ale chyba w przyszłym roku też pojadę gdzieś tam. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

podsumowanie Marboru - "to się nie opłaca,wczoraj wydałem 200zł!" :eek: "Lepiej do Austrii jechać".

(...)

Za tyle masz dwa a na upartego trzy dni całodziennej jazdy na Słowacja chociażby w Oravskiej Lesnej. Z żarciem na stoku. Oczywiście nie liczę paliwa i noclegu (ale nocleg chyba można tam znaleźć w uczciwej cenie).

No ale cóż - witamy w Polsce:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Soszów-wieczorna darmowa jazdaWczoraj od 18.00-21.00 na Soszowie można było pośmigać za darmoszke co nie ukrywam, że skusiło nas(mnie,żonke i kilku amatorów białego szaleństwa z rodziny) po mimo okresu ferii i zatrzęsienia ludzi(czyt.głównie dzieci) postanowiliśmy mimo wszystko skorzystać z tej jakby nie było rzadkiej przypadłości na naszych stokach.Tutaj słowa uznania dla radia planeta za sponsoring wczorajszej wieczornej jazdy.Jazda z ok. 2 minutowymi kolejkami do krzesła, na stoku w miarę luźno,podłoże naprawdę solidnie przygotowane, twardo ale i równo bez kocich łbów ,przetarć, żwirowych niespodzianek .Jak do tej pory najlepsze warunki jakie zdarzało mi się zastać na Soszowie.Z czystym sumieniem polecam tamtejszą wieczorną jazdę.

IMG_0002.jpg

IMG_0004.jpg

IMG_0006.jpg

IMG_0002.jpg.d71ee7f92d3e809c2ed59dd9bb6dcdbf.jpg

IMG_0004.jpg.cf3a76c878047a419fccf6e706f9b986.jpg

IMG_0006.jpg.89a769ed57d1a1b17f6b89fb4983aa9f.jpg

Edytowane przez Ghoost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisła- narty

Moje trzy grosze.Dopiero krótko jeżdżę .Trzeci sezon,ale z prawdziwego zdarzenia to pierwszy. Sześć dni nartowania we Włoszech w dniach 10-19. 12. 2010 to najatrakcyjniejszy wyjazd w moim przydługawym już życiu. W Beskidach byłem trzy razy w tym sezonie: Nowa Osada, Soszów i Czantoria. Muszę stwierdzić ,ze ośrodki są przygotowane lepiej niż w zeszłym roku (bylem tylko 5 razy). Mimo małych opadów dobrze naśnieżone, mniej lodu i cały czas jak pozwala temperatura śnieżą. Do południa sobie fajnie pojeździłem nawet na Czantorii. Oczywiście nie chcę porównywać do tego co zastałem np. w Cervinii (dolina Aosty) . Mogę tylko stwierdzić,że w Wiśle i Ustroniu jest coraz lepiej. Nie byłem na Cieńkowie bo mi odradzono. Tam podobno zaniedbali naśnieżanie i jest kiepsko:lód i muldy.

Drożyzna wszędzie jest straszna i dlatego ograniczam ilość zjazdów a w plecaku wożę kanapki, termos z kawa,czekoladę , no i buty zimowe . Taki wielbłąd na stoku.Nic tam nie kupuję a na zjazdy przeznaczam 50-60 zł.No i tak mi się podoba ten sport . Niestety kolana już nie te co młodszych narciarzy . Teraz mam szlaban a może już przymusowy koniec sezonu.Nie ma poprawy w sprawnym chodzeniu od czterech dni:mad:Oglądałem prognozy pogody dla południowej Polski na stronie brytyjskiej. Niezbyt dobre bo do 02 lutego mroźne noce (do -17)potem cieplej a od 06 luty to już w dzień plus 5-9 stopni. Bez opadów lub bardzo słabe:mad:To może być koniec sezonu 2010/2011 a dla mnie pocieszenie ,że niewiele straciłem:)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustroń Palenica ?? Ktoś dziś tam szalał ?

Witam, i od razu mam pytanie czy ktoś z forumowiczów jeżdził na Palenicy (np.: dzisiaj) ?? Zastanawiam się czy będąc tam na 8.00 można spokojnie pojeżdzić z 2-3 godzinki ?? Czy może jechać od razu np.: na Sihelne i mieć 100% warunki do pouprawiania "aeorobiku"...... szczerze powiem że byłem właśnie w piątek pojedziliśmy 3 godziny i do zadowolony do domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło dziś na Korbielów konkretnie Pilsko.Jeździłem od 8 do 13.Co tu dużo pisać. Tak jak napisane na stronie tak na miejscu. Odcinek 5 od Hali Miziowej do Szczwiny kiepski, bo lodu sporo miejscami i kamieni (jest ostrzeżenie u góry), jednak jak ktoś ma "umiejętności" to sobie mógł pojeździć. Trasy wyratrakowane pięknie. Ludzi? Mało, jak na weekend i ferie. Z rana bez kolejek, potem od czasu do czasu stanie na max 2 minuty:rolleyes:Pogoda? Alpejska dosłownie :)Fotki z telefonu robione na szybko.Aparat został w aucie na dole. Nikomu się nie chciało po niego zjechać :D

IMAG0056.jpg

IMAG0057.jpg

IMAG0054.jpg

IMAG0056.jpg.066b610d7f81300b2cf4efffbf0a8710.jpg

IMAG0057.jpg.9cb8080c1957ac7edc453c3577f47bd6.jpg

IMAG0054.jpg.358df00f1e40245fdd5277ef6833eead.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk GAT

Po wczorajszym obfitym narciarsko i wysilkowo dniu na WielkiejRaczy, dzis nie mialem zamiaru jakos szczegolnie sie zmeczyc, chodzilo po prostu o kilka zjazdow i do domciu. Idealnym miejscem pomyslalem ze bedzie sCyrk, no bo przeciez weekend, czyli kolejki na maxa, tlok na stokach, pewnie kiepskie warunki.. w sam raz, zjechac 2,3 razy i do domciu.

Nadal jestem w szoku, z planu nici. Do 10:00 Brak kolejek, warunki dobre, na trasach w zasadzie pusto :) Do tego przepieeekna pogoda :-)

Slowo o wspomnianych dobrych warunkach. Do godziny 10:00 twardo ale bez lodu, brak minerałów. Ostre krawedzie i ich mocne dociskanie byly dzisiaj jedynym sposobem na dobra jazde. Kto sie nie stosowal nie mial przyczepnosci.

Kilka fotek z telefonu:

IMAG0053.jpg

IMAG0054.jpg

IMAG0057.jpg

IMAG0059.jpg

IMAG0061.jpg

IMAG0063.jpg

IMAG0065.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kemyR wczoraj byłem na tych samych traskach w Szczyrku i mój opis sytuacji jest identyczny. Ludzie mają już tak złą opinię o Szczyrku, że na stokach nawet w najładniejszą pogodę w weekend jest pustawo. Np. do wyciągu na Golgotę to niekiedy wczoraj (sobota)j przez dłuższe chwile nie było ani jednego narciarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralem sie na popoludniowke do Szczyrku 30.01.2011, skuszony podgladem z kamerek. Pogoda była wysmienita.

Start od 13 do 15.30, warunki na trasach szkoda slów, lód, lód , lód, nawet naostrzone krawedzie nie pozwalaly na swobodną jazde. DO karnetu na popoludniówke powinni dodawac łyżwy. Trasy przetarte, an srodku, na bokach na całej rozciągłosci, pod warstwa sztucznego sniegu zywy lód. Zacznę od prawej strony, na Pośrednim czerwona trasa lód i zwały sztucznego śniegu - nie do jazdy. Niebieska i zielona można było jezdzic zmrozony snieg. Golgota - lód w większosci, z 30% dodatkiem zmrozonego sniegu, nie do jazdy. W solisku pdoobnie lód zmrozony sniego pół na pół. Z małego skrzycznego to samo lod zmrozony snieg. W czyrnej połowa tras nieczynna tylko otwarta Binkula, o 15 nie było mozliwosci zjazdu cala trasa pokryta warstwa lodu - tragedia.

Byc moze na rannej jezdzie warunki byly lepsze.

Kolejek do wyciągow nie było, tylko tłumy na Solisku i pośrednim.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstydzę się, byłem w Szczyrku.

Naprawdę mi wstyd, byłem w sobotę (!) na trasach GATu.Dałem się namówić koledze - wyjazd z domu 7:20, pod Golgotą o 7:40, pogoda "żyleta", inwersja (u góry ok. -3 C), Tatry, Babia G., Pilsko z M.Skrzycznego, jak na dłoni.Byłem zdumiony ilością ludzi - najdłużej "stałem" w Czyrnej - 3 minuty, trasy przejezdne przygotowane bardzo dobrze, najlepiej było z M.Skrzycznego do Soliska i Bieńkula, gorzej po 12-tej na Golgocie (kasza i płaty lodu), ale o tej godzinie i po wiośnie tydzień temu nie ma się czego czepiać.Zastanawiałem się z kolegą co się stało, że było mało ludzi i doszliśmy do wniosku, że sporo ludzi wyjechało w piątek, inni jeszcze nie przyjechali, część pomyślała, że ładna pogoda i ferie, to nie ma sensu, bo będzie dużo ludzi :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada

Małe info ze stoku.

Wybrałem sie na szybkie nartowanie.Myśle: dzis niedziela to co najwyzej karnet na 2 godz od 8 rano i to wszystko.Strzał w dziesiatke.Zjechałem 10 razy a jak opuszczałem osrodek o 10 to kolejka spora juz była a mnóstwo ludzi próbowało parkowac gdzies swoje samochody i kupowali karnety,takze potem mysle ze tylko gorzej.Pogoda lampa,stok niezły ale miejscami były nierównosci i troszke lodu ale sloneczko świeciło i szybko pusciło tam gdzie było troche lodu.Tak na koniec:Widac było jak na dłoni ze nie cały stok był przygotowany ratrakiem.Dlaczego???Ale ogólnie spoko jak na polskie warunki.

20110130025.jpg

Edytowane przez damiantychy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...