Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś na Hali Pośredniej widziałem takie różne do skakania (dwa dokładnie - coś w rodzaju ławeczki i rura wpita w śnieg skierowana do góry), ale żeby od razu snowpark, to wydaje mi się, że to byłby to już kosmiczne wydarzenie - wyciągi orczykowe z l. 60 tych, pękające czasami i wypasiony snowpark. Może po tym proteście go zrobią. Chociaż ostatnio na Hali Pośredniej nie byłem zbyt długo i może takie coś tam jest. Szczerze jednak wątpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Soszów

Dzisiaj odwiedziłem Wisłę Soszów, karnet od 8:00 do 12:00 55 zł plus kaucja 10zł w porównaniu z zeszłym rokiem taniej, warunki na trasie czerwonej do godziny 11 bardzo dobre później miejscami wyszedł lód ale to nie przeszkadzało w jeździe, na trasie niebieskiej zjeżdżałem tylko dwa razy troszkę tłoczno, warunki również bardzo dobre. Do godziny 10 jeździło się prawie bez kolejek do kanapy ale później to się zaczęło w co drugiej kanapie po trzy osoby a przez to kolejka się wydłużała.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnny a powiedz mi jak to tam wygląda z tym wagonikiem-czeka on az sie zapełni "człowiekami". Nie byłem tam jeszcze ja nie było tłumów a jutro na to licze i mam nadzieje ze jak kupie 4 godziny to bede smigał hmmm non-stop.

Teraz,jak są ferie,wagonik powinien jeździć bez zwłoki.Czekanie zdarza się,ale na wiosnę,kiedy łącznie jeździ nie więcej jak 15 - 20 narciarzy. :rolleyes: Teraz na pewno frekwencja będzie wystarczająca,żeby jeździć na bieżąco,ale też nie jak sardynki. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki johnny wiec postanowione jutro jazda na żarze.

Z tym wagonikiem poza sezonem to znam temat(mam działke w międzybrodziu bialskim) wiec odwiedzam góre pare razy w sezonie letnim.Wtedy sie czeka pare minut a dla mnie jak byłem tylko 2 razy w tym sezonie na nartach to zwłoka nawet minute dzwignie cisnienie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Górze Żar, śniegu jest dużo, narciarzy też, nie ma przetarć, natomiast pokazuje się lód. Średnia częstotliwość zjazdów to dwa razy na godzinę.

ho ho ho 2 razy na godzine to ja dziękuje.ale jutro tzn w tygodniu napewno bedzie luźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki johnny wiec postanowione jutro jazda na żarze.

Z tym wagonikiem poza sezonem to znam temat(mam działke w międzybrodziu bialskim) wiec odwiedzam góre pare razy w sezonie letnim.Wtedy sie czeka pare minut a dla mnie jak byłem tylko 2 razy w tym sezonie na nartach to zwłoka nawet minute dzwignie cisnienie.

Pozdrawiam.

Ja też się mocno niecierpliwię,kiedy stoi ta kolejka kilka minut ;) ,teraz jednak powinieneś jeździć na bieżąco. :rolleyes:

Czasem bywam tam na zakończenie sezonu,wtedy niestety się czeka,ale karnety są tylko punktowe,a dokładnie za 3 dychy 10 zjazdów.Nie jest źle,bo i poopalać się można. ;):cool:

Pozdrawiam i życzę miłej jazdy! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litwinka-Grapa

dzisiaj odwiedziłem "nowy stok" Litwninka-Grapa(Czarna Góra) twardo, równo zero muld, chodź ludzi spora ale naszczęście bez kolejek,trasa raczej łagodna nowa kanapa czteroosobowa super naprawdę szybka (podaj 3min 900m), muszą jeszcze popracować nad infrastruktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekanie zdarza się,ale na wiosnę,kiedy łącznie jeździ nie więcej jak 15 - 20 narciarzy. :rolleyes:

No nie wiem, ja tam byłem pod koniec sezonu w zeszłym roku przez tydzień wieczór. Byłem ja i mniej niż 10 kolesi w wagoniku i ten pojechał bez opóźnienia. Czekanie raczej w ogole nie ma miejsca jeśli jeżdżą narciarze. W lecie czasami też sporo ludzi bo z rowerami śmigają, ale oczywiście zimie nie dorównają:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czorsztyn-Ski Kluszkowce

Witam

Byłem w sobote 19.02 w Kluszkowcach na nartach. Ogólnie warunki w porządku. Ludzi na trasie niebieskiej masa - tak że sobie darowałem a pozatym dużo sztucznego śniegi, i muld. Czerwona trasa odrobine zmrożona ale mniej ludzi. Nowa czerwona trasa jak dla mnie fajna w połowie lekkie wypłaszczenie. Jak przyjechałem śnieg był tylko na stoku wyjeżdżałem to już tak sypało że było wszędzie biało.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny Groń - Praciaki

Jako że mam w miarę blisko, a wieczorną Golgota już prawie wymiotuję, wybrałem się wczoraj na wieczorną jazdę do Rzyków. Dojazd z Bielska zajął mi 50minut. Czas od momentu wyjścia z samochodu, do ustawienia się w kolejce do wyciągu - 30minut! W tym szybkie założenie butów, dojście do przystanku skibussa, oczekiwanie na niego, przejazd pod wyciąg i zakup karnetu. Wszystko zorganizowane jak dla mnie jest dobrze, jednak zajmuje trochę czasu. Wspomniana kolejka do wyciągu o godzinie 1830 była długa na 10minut stanie, na górze do krótkiego 5minut. Jestem niecierpliwy z natury, więc pod tym względem to dla mnie nieporozumienie. Jazda tylko na górnym odcinku gdzie kolejka była mniejsza nie wchodzi w grę, ze względu na niewielką długość stoku.

Ogólnie miejsce się podoba, a jak uruchomią krzesło, będzie całkiem fajnie. Żal pupkę ściska kiedy patrzy się na te zamarznięte kanapy, które stoją nieużywane. Ktoś z obsługi powiedział że w przyszłym roku krzesło ruszy.. ale jak będzie któż to wie..

Reasumując, przy niewielkiej ilości ludzi można się wyśmigać, przy niedzielnej wieczornej kolejce, w 2 godziny udało mi się zjechać 5 razy całość. Po 20 ludzi ubyło, ale akurat skończył się karnet.

Jeszcze słowo o warunkach :-) Śniegu pod dostatkiem, lodu praktycznie brak, ale twardo, kto dociska - ten jedzie. Zero minerałów, równo, szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mroźno, zwłaszcza w nocy,ma być do końca lutego. Opady śniegu raczej symboliczne. Drugi sezon narciarski ,,odbywa się" w znacznej mierze dzięki sztucznemu naśnieżaniu.

Długoterminowe ,bardzo wstępne prognozy (Modele GFS) pokazują ,że w dniach 05-10.03 nastąpi bardzo duże ocieplenie ,nawet do plus 12-16 stopni. Koniec sezonu w połowie marca?:mad:

http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12625&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x6559&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mroźno, zwłaszcza w nocy,ma być do końca lutego. Opady śniegu raczej symboliczne. Drugi sezon narciarski ,,odbywa się" w znacznej mierze dzięki sztucznemu naśnieżaniu.

Długoterminowe ,bardzo wstępne prognozy (Modele GFS) pokazują ,że w dniach 05-10.03 nastąpi bardzo duże ocieplenie ,nawet do plus 12-16 stopni. Koniec sezonu w połowie marca?:mad:

http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12625&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?PLZ=_____&PLZN=_____&LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x6559&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

W końcu ciepło :)

A tak poważnie: jak co roku powtarzam: w połwie marca przyjdzie ostatnie duży opad i jazda jak zwykle do co najmniej kwietnia :)

Patrząc na dzisiejsze fotki z Miziowej to już jest trochę marcowo - choć jeszcze zimno :)

http://www.gat.pl/pogoda/korbielow.php

Edytowane przez mysiauek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy jechać jakoś w tygodniu wtorek środa na deskę gdzieś w góry tak do 150km od katowic.

Szukamy ośrodka gdzie są dobre warunki.

Zależy nam aby były fajne trasy do jazdy dla mnie a także czynny snowpark w którym chce pojeździć znajomy.

Które ośrodki możecie polecić ?

Ja bym chciał pojechać do czyrnej solisko w szczyrku bo bardzo dużo tras i za 68zeta jeżdżę od rana do wieczora. Ale czy tam jest snowpark ?

najlepszy snowpark jaki widziałem ostatnio to Witów / Zakopanego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jak warunki w korbielowie ?

Czy skipass ten za 65zł obowiązuje na wszystkie wyciągi i trasy zawarte w linku ? Czy tylko na jeden konkrtny wyciag ?

http://korbielow.net/pilsko_trasy_wyciagi/

Wie ktos czy czynny jest snowpark ?

http://www.gat.pl/pogoda/korbielow.php

nie wiem nic o snowparku...szczerze to malo mnie to interesowało, ale warunki sa dobre. na sama góre spokojnie mozna jechać.

nie wiem co to za strona, ta jest mimo wszytko lepsza.

no na kamarekach nic nie zobaczysz teraz:) bo noc, ale dzis bylo na Miziowej słońce i mało ludzi

Edytowane przez Ewa78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...