Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłem dziś z rana w Szczyrku i warunki bardzo fajne.

Nie było na co narzekać. No może na ciągle działające armatki i trochę więcej ludzi w granicach 11.

Ale do Czyrnej to chyba tylko Bieńkulą można zjechać ? pozostałe trasy pewnie zmineralizowane i zatrawione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko:

Temperatury utrzymują się poniżej zera, na trasach pracują armatki śnieżne. Z uwagi na poprawiające się warunki śnieżne w rejonie Hali Miziowej, od czwartku (27.01.2011 r.) planowane jest otwarcie całego Ośrodka dla ruchu narciarskiego!

Informacja z strony GAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzCyrkByłem dzisiaj, do Czyrnej można zjechać tylko Bieńkulą. Warunki na Bieńkuli dobre, pracowały armatki, czyba na łącznej długości trasy czyba ze cztery. Dobre warunki też na trasie z Małego Skrzycznego do Hali Skrzyczeńskiej, w newralgicznym momencie na samym początku trasy pracowały dwie armatki. Bardzo fajnie też na czerwonej trasie nr 7 oraz Golgocie, i Julianach.Myślę, że jak pogoda pozwoli to w następnym tygodniu będzie super, na dziś jest dobrze ale może być jeszcze lepiej:DPozdrawiam

DSC00212.jpg

DSC00215a.jpg

DSC00220.jpg

DSC00222.jpg

DSC00223.jpg

DSC00212.jpg.d04d23d753041621b420955173032c0b.jpg

DSC00215a.jpg.eeb4d26d8a7ca4566f070f4226c7d143.jpg

DSC00220.jpg.ea4db20e1683d343d8556ac8eea7e48a.jpg

DSC00222.jpg.73def57450219a57517478f885c9c130.jpg

DSC00223.jpg.f3f62d742ca6c74ab5f4454e1e5d220c.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do Czyrnej to chyba tylko Bieńkulą można zjechać ? pozostałe trasy pewnie zmineralizowane i zatrawione ?

Tak.

Czy pozostałe zmineralizowane i zatrawione nie mam pojęcia bo nie próbowałem :D

Widać, że cisną na Golgotę i od Małego Skrzycznego po sam dół. Bo armaty nonstop chodzą.

Właśnie jak warunki na czyrnej solisko w szczyrku bo planuje jechać na cały dzień w piątek. I czy w piątek jest tam dużo ludzi bo chce od 8.00 gdzieś do 16 jeździć ?

Warunki dobre. Przed południem robiło się ciaśniej, ale to norma szczególnie w ferie.

Pytanie o piątek pozostawiam bez odpowiedzi bo jest głupie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana Istebna do 11tej trasa ok jazda bez kolejki ,,:)

od godziny 12tej czas oczekiwania do wyciągu około 7do 10min i pokazujace sie muldy ludzi sporo:(

około 15tej pojechaliśmy na Nowa Osade i tu ciekawostka

na stoku tłoczno ale to co nas zaskoczyło to ratrak który przygotowywał trase do wieczornej jazdy

normalnie zawsze jak widziałem to zamykali stacje na 30min do godziny a tu nie :eek:facet szalał ratrakiem pomiedzy ludkami aż mi ciary poszły jak przejechał obok malenstwa które sie ledwie na nartkach trzymało jestem pełen podziwu dla prezesa Osady za odwage,a może to głupota lub robienie kasy za wszelką cene

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę Ci powiedzieć andre że to był największy błąd jaki miogłeś popełnić. Byłem w Istebnej w poniedziałek(13-17) i wtorek(9-13). W poniedziałek na początku ludzi było tyle że zwątpiłem... kolejka bardzo sporo jak na mój gust, ale właśnie po 15 wiekszość chyba stwierdziła że nie m sensu stac i pojechali sobie stamtd:) od 16 nie było prawie w ogóle kolejki, na stoku dużo więcej miejsca i można się było wyszaleć:) we wtorek popełniliśmy błąd ze pojechaliśmy na ranną jazdę. Pierwsze pół godziny ekstra! W miarę pusto, super stok ale potem sie już zrobiło tłoczno, ciasno i tak aż do końca, mam domek w milówce i stamtąd musiałem dojeżdżać, ale gdyby noclegował gdzieś blisko to chyba bym przyjeżdzał tylko na 14:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę Ci powiedzieć andre że to był największy błąd jaki miogłeś popełnić.

Dzien wcześniej nabazgrałem posta w temacie zapytanie o info, na temat tych stacji czyli Istebna i Osada i

nikt nic niepodpowiedział więc wyszło jak wyszło i skonczyło sie na staniu w kolejce

generalnie starm sie omijać szerokim łukiem w/w osrodki preferuje dodac godzinke jazdy autem na (SK) i zastać w ośrodku cywilizowane warunki może odrobine wiecej kasy ale ?czy na osadzie jest tanio 60zeta za 4h jazdy moim zdaniem to przesada narciarstwo wbrew pozorom nie jest tanim hobby ale jak juz płacimy to chcemy wiedzieć za co ,a napewno nie za stanie w kolejce

Ja od paru lat widze ogromny wzrost liczby ludzi którzy chcą na narty w weekend sie udac ale liczba ośrodków jest nadal taka sama jak przed laty i jest jak jest że są tłumy na stokach

ALE! niema co biadolić i narzekać jak sie komuś niepodoba to nikt kogoś łancuchami tam niezaciagnie na Osade lub Gronia

ja tym ośrodkom +sCyrk odpowiadam głosno Nie wole kase Słowakom zostawić choć też boli gdyż gdzieś sie patryiotyzm odzywa w człowieku

ale z drugiej strony czy w alpy nie udaja sie turyści z całego świata nie ogladjąc sie na rodzime osrodki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę Ci powiedzieć andre że to był największy błąd jaki miogłeś popełnić. Byłem w Istebnej w poniedziałek(13-17) i wtorek(9-13). W poniedziałek na początku ludzi było tyle że zwątpiłem... kolejka bardzo sporo jak na mój gust, ale właśnie po 15 wiekszość chyba stwierdziła że nie m sensu stac i pojechali sobie stamtd:) od 16 nie było prawie w ogóle kolejki, na stoku dużo więcej miejsca i można się było wyszaleć:) we wtorek popełniliśmy błąd ze pojechaliśmy na ranną jazdę. Pierwsze pół godziny ekstra! W miarę pusto, super stok ale potem sie już zrobiło tłoczno, ciasno i tak aż do końca, mam domek w milówce i stamtąd musiałem dojeżdżać, ale gdyby noclegował gdzieś blisko to chyba bym przyjeżdzał tylko na 14:)

Dzien wcześniej nabazgrałem posta w temacie zapytanie o info, na temat tych stacji czyli Istebna i Osada i

nikt nic niepodpowiedział więc wyszło jak wyszło i skonczyło sie na staniu w kolejce

generalnie starm sie omijać szerokim łukiem w/w osrodki preferuje dodac godzinke jazdy autem na (SK) i zastać w ośrodku cywilizowane warunki może odrobine wiecej kasy ale ?czy na osadzie jest tanio 60zeta za 4h jazdy moim zdaniem to przesada narciarstwo wbrew pozorom nie jest tanim hobby ale jak juz płacimy to chcemy wiedzieć za co ,a napewno nie za stanie w kolejce

Ja od paru lat widze ogromny wzrost liczby ludzi którzy chcą na narty w weekend sie udac ale liczba ośrodków jest nadal taka sama jak przed laty i jest jak jest że są tłumy na stokach

ALE! niema co biadolić i narzekać jak sie komuś niepodoba to nikt kogoś łancuchami tam niezaciagnie na Osade lub Gronia

ja tym ośrodkom +sCyrk odpowiadam głosno Nie wole kase Słowakom zostawić choć też boli gdyż gdzieś sie patryiotyzm odzywa w człowieku

ale z drugiej strony czy w alpy nie udaja sie turyści z całego świata nie ogladjąc sie na rodzime osrodki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzCyrkDzisiaj ponownie zawitałem do Szczyrku. Warunki podobne do tych wczorajszych, czyli dobre. Przestali śnieżyć Bieńkulę więc tam było bardzo dobrze, ale co ciekawe ekipa Gat zebrała armatki z trasy, została może jedna. Uznali, że jest już wystarczająca pokrywa sniegu??? Jeździłem non stop od godziny 9:00 do 13:00, dodatkowo dziś towarzyszyło słonko, więc pięknie było zwłaszcza na Małym Skrzycznym. Jazda bez większych kolejek, ale obawiam się, że w weekend mogą być tłumy.Więcej zdjeć http://www.skionline.pl/forum/album.php?albumid=192

DSC00237.jpg

DSC00245.jpg

DSC00250.jpg

DSC00253.jpg

DSC00255.jpg

DSC00237.jpg.c0ffb85d5a6d02cbe6822e54fc9d9bd0.jpg

DSC00245.jpg.dcadf18e10b92df6893a0d334fcc6e09.jpg

DSC00250.jpg.2a36f18565bbfc10311def0d8e019f43.jpg

DSC00253.jpg.bfce2a5995edcb147fcde0e28035a857.jpg

DSC00255.jpg.2b467709e545aaa404efc70567aea97d.jpg

Edytowane przez Mati1981
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stożek, kiczera, czantoria

właśnie wróciłem z czantorii - na początku myślałem, że będzie super -twardo, ale bez lodu, ludzi nie za dużo...ale..po kilku zjazdach przybyło ludzi, pojawił się też miejscami dobry znajomy z czantorii czyli lód, ewakuowałem się, bo momentami to wyglądało niebezpiecznie - w newralgicznych miejscach kupa ludzi, z czego połowa dopiero uczy się jeździć...do plusów można na pewno zaliczyć szybki wyciąg - 5 razy w godzinę zjechać można bez szaleństw, z dopinaniem butów, postojem na trasie itp.

wczoraj byłem w wiśle jaworniku na stoku kiczera - całkiem fajnie się jeździło, ludzi bardzo mało (do 10:30 może z 20-30 osób jeździło), chyba te 4 krzesełka w wiśle robią swoje,

byłem jeszcze na stożku, też bardzo fajnie się jeździło, głównie ze względu na małą ilość ludzi (w porównaniu z czantorią to dwa różne światy), jak na śląskie ferie można nieźle pojeździć, jak ktoś przeboleje gorszy dojazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tc 1985 dzięki za info. Odwiedzam te same stoki ,ale jestem słabym narciarzem ,na razie. Na Czantorii radziłem sobie we wtorek nieźle. Też było sporo lodu ,ale prawie bez kolejek. Dałbym radę dzisiaj na ściance na Stożku? Dokładnie to chce pojechać dopiero w lutym bo odnowiła mi sie kontuzja prawego kolana (lekko naderwane wiązadlo strzałkowe). Lekarz radził zakończyć sezon narciarski.W końcówce stycznia!!!

Edytowane przez janek57
poprawa blędów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmiki z wczoraj

[YOUTUBE]KZlbZPi9eis[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]boZ51H6nVc0[/YOUTUBE]

Jeżeli o Istebną/Zagroń z dnia 27.01.2011 chodzi to...

...w ten sam dzień od godziny 17-tej trasa była już wymuldowana dość solidnie.

Na udach mogłem usmażyć jajka sadzone.

Zaczyna się z tego robić Cieńków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZF na Stożku.

Ferie to czas mojej "hibernacji narciarskiej" i zazwyczaj nie jeżdżę,lub z rzadka.Ale kiedy Marboru dał znać,że będzie w okolicy,oczywistą oczywistością był koniec snu zimowego.Niestety pierwsze wieści nie zachęcały,w "topowych" ośrodkach we Wiśle sporo ludzi,kolejki i szybko rosnące muldy.Po konsultacjach wybór padł na Stożek.

Chciałem być jednym z pierwszych na stoku,więc wstałem bardzo wcześniej.Drogi czarne aż do samej Wisły i w niej samej,później po skręcie na Stożek coraz więcej śniegu,a ostatni kilometr to już jazda po śniegu i lodzie,ale bez problemu docieram na najwyższy parking dostępny dla wszystkich.Samochodów może 5...

Ponieważ nie było sań ani żadnego busika czy jeepa,poszedłem pieszo ostatnie kilkaset metrów,taka rozgrzewka,kiedy jest -14st.,się przydaje. :cool:

Kiedy docieram na miejsce,krzesełko jeszcze stoi,więc robię kilka fotek,bo aura przepiękna!Zakupuję karnet do 13-ej i jazda na krzesełko!Wypatrzyłem Marboru,ale właśnie siadał na krzesełko i mi zwiał. ;) A widoczki były takie:

sto_ek_3.jpeg

sto_ek_4.jpeg

sto_ek_5.jpeg

Po pierwszym zjeździe postanawiam zaczekać na górze i tu bez trudu się poznajemy.Stopniowo poznaję też resztę ekipy.

Jeździmy po wszystkich trasach,również tej... zamkniętej!Strasznie mało ludzi,może ze 20 by do 10-ej naliczył!

Na pierwszy ogień czerwona - przygotowana zupełnie przyzwoicie,z czasem tylko gródek lodowych przybywa i oblodzeń,które psują nieco obraz.Ale widać,że ośrodki jeszcze "leczą rany" po niedawnej odwilży.Następnie czarna - jak dla mnie zdecydowanie lepiej,więc tu kieruję się najczęściej.Co ciekawe,mimo upływu czasu,ciągle nie ma muld czy nadmiernych oblodzeń,ciągle jeździ się fajnie i bez kolejek,tylko na wypłaszczeniu zbierają się niewielkie minerały i robi się brązowo:

sto_ek_12.jpeg

W końcu postanawiamy przetestować niebieską,która jest... zamknięta.Mimo to jeździ tam nie mało wiela luda.O dziwo jest nieźle!Jest parę gorszych miejsc,ale bez problemów.Dopiero ostatni jej odcinek jest bardziej zmineralizowany i tu zdecydowanie odradzam!A wygląda to tak:

sto_ek_7.jpeg

sto_ek_10.jpeg

sto_ek_11.jpeg

Więcej jednak tam nie jedziemy,nadal puczymy czarną i czerwoną,z przewagą na tą pierwszą.Jest godzina ok. 12.30,ciągle jazda bez kolejek ale mamy dość,po ok 20 zjazdach nogi siadają!Razem z Marboru chcemy do baru!

Pojawia się najstarszy uczestnik wyprawy(celowo nie zdradzam imienia) i... "przecież jest dopiero wpół do trzynastej,jeździmy!"

Mimo wszystko ruszamy do szklanego baru.Zamówiłem gulasz,był na prawdę smaczny!Jak najbardziej mogę polecić!

Tak przy okazji nie wyobrażam sobie lepszego napoju na rozgrzanie jak grzane wino!!!To tak w temacie alkoholu na stoku.

Ogólnie było fajnie,chyba polubiłem to miejsce.Jazda do ostatniej chwili,jak piszą na swojej stronie,bez kolejek!!!

Na koniec tradycyjna zagadka;kto jest kto * :

sto_ek_15.jpeg

* - nie dotyczy Marboru

Marboru,dzięki za miłe towarzystwo!!!

Pozdrówka dla całej ekipy!!!

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...