Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2010/2011


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

z Krakowa na narty

Był ktoś może ostatnio z Was w którejś z małopolskich stacji nieodległych od Krk (Kasina, Laskowa, Maciejowa itp. ) najlepiej w godzinach mocno popołudniowych - wieczornych?

Wybieram się dzisiaj wieczorem i nie jestem jeszcze przekonany gdzie uderzyć. Założenia:do 1,5h od Krk, stok co najmniej do 21, w miarę równo i luźno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłam na Podhalu... Nie ma znaczenia czy to sobota, niedziela czy środek tygodnia - odradzam wyjazdy ze względu na wszechobecną Warszawę. Po prostu zgroza, nie radzę nikomu. Względnie było na Litwince, reszta stoków przeżywa oblężenie. Podjechałam na Rusin-ski...druga białka. P:Podjechałam na Jurgów...nie było gdzie zaparkować. Podjechałam z czystej ciekawości na Małe Ciche (górna stacja)...ludzie schodzący z wyciągu już nie mieli gdzie parkować, co skutkowało notorycznymi upadkami, zderzeniami itd. Obsługa nie była w stanie zapanować nad cyrkiem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranking w ilości śniegu na stokach Polski, Czech i Słowacji - Nr 1 Rzeczka "Na stoku"

Czy wiecie, że najwięcej śniegu w ośrodkach narciarskich Polski, Czech i Słowacji jest obecnie w ośrodku "Na stoku" w Rzeczce w Górach Sowich, na wysokości ~630 m n.p.m., nieopodal Wałbrzycha?

Średnia grubość pokrywy śnieżnej, jak podają, jest tam 150 cm. Jest to więcej niż w wielu ośrodkach alpejskich. Wynik ten osiągnęli dzięki sztucznemu naśnieżaniu. 2-gie miejsce zajmuje Stacja Narciarska Jurgów (135 cm), 3-cie Szczyrk/Czyrna-Solisko i Białka Tatrzańska (po 130 cm), 4-te dopiero czeski "prawie lodowiec" Praded w Jesenikach (120 cm).

Wiadomosc z:

http://www.skiinfo.pl/Raport-Sniegowy-Wszystkie-Osrodki-Narciarskie/Polska-EPL-233-pl.jhtml?orderBy=LIST_REPORTS_SLOPES_DEPTH

Edytowane przez kowalczuk
Poprawka w tytule
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikaty śniegowe podawane są rzetelnie. Ale nie wszyscy wiedzą ,że każda stacja narciarska posiada własny wzorzec metra, który jest przechowywany w siedzibie stacji i pokazywany niedowiarkom na życzenie.

Edytowane przez zaruski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na nocną jazdę pierwszy raz postanowiłem odwiedzić stok w Myślenicach Zarabie to, co zastałem woła o pomstę do nieba stok to jeden wielki snowpark na lodzie trudno to inaczej porównać, nie będę się rozpisywał, bo zjechałem 4 razy i stwierdziłem, że dalsza jazda niema sensu dodatkowo na górze pojawiła się gęsta mgła.

Przez tak przygotowany stok i 5 zeta za parking już mnie tam więcej nie zobaczą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie, że najwięcej śniegu w ośrodkach narciarskich Polski, Czech i Słowacji jest obecnie w ośrodku "Na stoku" w Rzeczce w Górach Sowich, na wysokości ~630 m n.p.m., nieopodal Wałbrzycha?

Średnia grubość pokrywy śnieżnej, jak podają, jest tam 150 cm. Jest to więcej niż w wielu ośrodkach alpejskich. Wynik ten osiągnęli dzięki sztucznemu naśnieżaniu. 2-gie miejsce zajmuje Stacja Narciarska Jurgów (135 cm), 3-cie Szczyrk/Czyrna-Solisko i Białka Tatrzańska (po 130 cm), 4-te dopiero czeski "prawie lodowiec" Praded w Jesenikach (120 cm).

]

Co to jest 150 cm ? W Lądku to dopiero mają śniegu - 180 cm :eek:

Cytuję ze strony Lądek Zdrój :

Dziś jest sobota , 19 lutego , 2011

Aktualności

Witajcie! W nocy przymrozek, temperatura spadła do -5! Zapowiada się piękny weekend:) Pokrywa śnieżna na stokach wynosi od 50 do 180cm. Wszystkie wyciągi i trasy narciarskie przygotowane do pracy czekają na was!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moge sie wtrącić do dyskusji sprzed paru dni nt. Jaworzyny. Wg.mnie tak kolorowo to tam nie jest. Ludzi w sezonie od groma, w ten weekend w sobote z i piatek były bardzo trudne warunki, jedynie trasa V jako - tako :) Dla porównania w niedziele wybralismy sie z rodzinką do Szczawnika, małą miejscowość parę km od Krynicy i Muszyny, łączy sie bezpośrednio z Wierchomlą, jak dla mnie trasa o wiele ciekawsza niż te na Jaworzynie. Ludzi malutko, 4-osobowa kanapa. Jedyny minus to to że wyłączyli prąd na niecałe godzinke bo wiatr im tam co bla bla. Żeby nie było, że atakuje Jaworzyne, pochodze z małej miejscowości oddalonej od Krynicy o 15 km, i to właśnie na jaworzynie stawiałem swoje pierwsze kroki, chodzi mi o to, iż w regionie jest IMO wiele ciekawszych tras: Wierchomla, Szczawnik, Magura, Ryterski Raj, nawet Azoty gdzie za 30 zł można zjechać 18 razy. Podsumowując JK dla mnie szał nie robi.

PS. A z tym nowym wyciągiem to niezłą chałe dali, nie ma to jak puścic krzesełko środkiem trasy równolegle do gondoli i upchać tych ludzi na stoku jak sardynki.

Byłem od 30.01.do 6.02. I niestety do godz. 10-11 było ok. Później kaszana. Ludzi full, stoki zryte. Praktycznie tylko IV i V w dobrym stanie. Jedynka to masakra. A po południu nie było sensu jeździć. Spotkałem na stoku miłą Panią z Muszyny. Powiedziała, że przygotowanie stoków w JK i na Wierchomli oraz Szczawniku to dzień do nocy. Tzn. wydaje mi się, że stoki ok. tylko ilość ludzi powodowała, że szybko traciły na jakości te w JK. Ogólnie jestem średnio zadowolony, tym bardziej, że trzeciego dnia jakiś specjalista zaparkował na moich plecach i trochę się potłukłem. Teraz szukam jakiegoś małego ośrodka, w ostateczności Spindlerowy Młyn. Znajomi byli w tym samym czasie i są zafascynowani, stoki ekstra przygotowane, ludzi mniej, ceny porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie totalna ściema - raporty ze stron... Według tego to w Rzykach jest najwięcej w całej Polsce... http://www.czarnygron.pl/skicentrum.htm

Nie sadzę by skiinfo.com buszowało po wszystkich stronach pojedynczych ośrodków całego świata. Jest to organizacja, która podaje dane z całego świata. Myślę, że w inny sposób zbierają dane od ośrodków, które tu rzeczywiście mogłyby naciągać. Oszukiwanie na dłuższą metę się tu raczej nie opłaca, bo jak raz stracą wiarygodność to ciężko będzie im ją odzyskać.

Tutaj więcej o tym skąd tyle śniegu "Na stoku" w Rzeczce: http://www.skiforum.pl/showthread.php?t=20846&p=339753#post339753

Jeśli chodzi o Czarny Groń to chyba się nie zarejestrowali na skiinfo.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie totalna ściema - raporty ze stron... Według tego to w Rzykach jest najwięcej w całej Polsce... http://www.czarnygron.pl/skicentrum.htm

może 180 cm na ich stronie to lekka przesada , ale 100cm ubitego na trasach mają na bank:)

aha , dzisiaj byłem tam rano i okazało się ,że dolny stok w 3/4 jest zamknięty , bo jakieś zawody tam się odbywają:eek: .Trochę , moim zdaniem, to przegięcie , bo, nie mając nic przeciwko zawodom , zostawienie na stoku praktycznie tylko dojazdówki do wyciągu to lekka przesada:cool: .Tym sposobem ,żeby zjechać na sam dół trzeba było wdrapać się na samą górę , drugim, stosunkowo wolnym orczykiem , do którego z upływem czasu zaczął się robić coraz dłuższy ogonek . Na szczęście kupiłem karnet tylko na 2 godziny i zdążyłem się zmęczyć zanim przed bramkami zrobiły się tradycyjne na Pracicy weekendowe mega (jak dla mnie ) kolejki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może 180 cm na ich stronie to lekka przesada , ale 100cm ubitego na trasach mają na bank:)

aha , dzisiaj byłem tam rano i okazało się ,że dolny stok w 3/4 jest zamknięty , bo jakieś zawody tam się odbywają:eek: (..)

A na stronie wszystko pisze:) I jeszcze kamerka jest (na żywo od wczoraj nie działa, ale zdjęcie jest) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy jechać jakoś w tygodniu wtorek środa na deskę gdzieś w góry tak do 150km od katowic.

Szukamy ośrodka gdzie są dobre warunki.

Zależy nam aby były fajne trasy do jazdy dla mnie a także czynny snowpark w którym chce pojeździć znajomy.

Które ośrodki możecie polecić ?

Ja bym chciał pojechać do czyrnej solisko w szczyrku bo bardzo dużo tras i za 68zeta jeżdżę od rana do wieczora. Ale czy tam jest snowpark ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...