Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja, Czechy - warunki narciarskie 2010/2011


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując oficjalnie rozpoczęcie sezonu na słowacji:

03.12.2010

Tatranska Lomica skipass 1E www.vt.sk

Chopok skipass 1E www.jasna.sk

Ski Bachledova 1E

Donovaly 1E

Ski Bachledova 1E

04.12.2010

Vratna www.vratna.sk

Czy ma ktoś info dot. otwarcia Wielkiej raczy????

Edytowane przez przemo_narciarz
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosty u Jablunkova

Czechy - Mosty u Jablunkova

Czynne od dzisiaj, co prawda nie jeździłem, ale przejeżdżałem. Główna trasa czynna. a boczne wyratrakowane, ale wyciągi przy nich jeszcze nie działały. Ludzi w normie, bez ekstremy;).

Tak ze wieczorem jak wracałem to widziałem że świecą, czyli jazda wieczorna też czynna:).

Ogólnie jeśli chodzi o warunki śniegowe wygląd to dość dobrze:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu przyszedł ten dzień... niestety trzeba było wstać o 5:/, później było już tylko lepiej:)

Wybraliśmy się na wielką raczę dojazd od strony ustronia bardzo dobry, jedyne co przeszkadzało to miejscami bardzo gęsta mgła na "wiślance" no i mały szczegół temperatura w momencie podjechania pod stok to tylko -20 !!! Godzina 8.30.

Szybkie wypakowanie sprzętu, pierwszy wjazd i od razu pozytyw na trasie czerwonej (obok) chodzą wszystkie armatki więc nie marnują czasu.

Warunki na trasie bardzo dobre przez cały dzień 4 w skali 5. Śnieg naturalny + sztuczny, ale bez oblodzeń, przetarć i kamieni. Kolejek brak do godziny 12, od godz 12 trzeba było stać ok 2-3min. Do tego od rana piękna pogoda, słońce, mróz i piękne widoki. Po godzinie 13 słońce przebijało się przez białe chmury.

W ten weekend była promocja skipassów całodziennych 10E, ale była czynna tylko 1 trasa na devodce. Ogólnie rozpoczęcie sezonu uważam za bardzo udane, co najważniejsze bez kontuzji:)

-----------------------------------------------------------------------

Biorąc pod uwagę starania Słowaków w celu zapewnienia odpowiedniej jakości usług trzeba bardzo poważnie rozważyć zakup skipassów całorocznych. Od przyszłego weekendu ruszają wszystkie wyciągi na raczy i oczywiście inne ośrodki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sihelne- Gruniki

Witam,chciałem zdać spóżniona relacje z tego stoku.

A wiec po przekroczeniu granicy zaraz było widać wiecej śniegu:rolleyes:.Może to fata morgana ale tak mi sie wydawało.Podjeżdzają pod stok facet już ustawia na drugi parkingu czyli myśli nie najlepsze-że 10000000 ludzi, ale tu moje miłe zaskocznie-nie jest najgożej.

Dobrym pomysłekm jest orczyk po obu stronach trasy co rozładowało kolejke.

Na stoku warunki oceniam jako dobre, z warstwą sztucznego śniegu.

Dobry klimmat stwarzało piękne widoki i słoneczko i mróz ok -15.:eek::eek::eek:

Porażką jest oświetlenie tego stoku ,dlatego zmylismy sie o zmroku i skoczyliśmy na Pilsko gdzie otwarty był tylko dolny odcinek stoku ale warunki jeszcze średnie.Po nocnej imprezie barburkowej w pensjonacie pod Pilskiem do dzisiaj z niewyjasnionych przyczyn udaliśmy sie na Żar(mogliśmy zostac na Pilsku) i wjeżdzając autem pod Żar-SZOK ludzi 10000000000.

Dlatego nasze szusowanie zakończyliśmy na Andaluzji w Międzybrodziu ale tylko na 5 zjazdach i karent oddany kolejnym napaleńcom.Nie było tam warunków w górnej partii stoku i szkoda było desek.

Sihelne polecam tak na jednodniowe szusowanie.

Serdecznie pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek za 1 Euro rozpocząłem sezon w Tatrzańskiej Łomnicy. Wiadomo początek sezonu, to rewelacji może nie być, jednak skoro to słowacki kurort to spodziewałem się czegoś wiecej. Pogoda niestety nie dopisała, mgła i drobny marznący deszczyk, bądź też śnieg. Otwarte były dwa wyciągi (gondola i krzesło) i tyle też tras. W kilku miejscach wystąpiły przetarcia i kamienie. Kolejki do wyciągów średnio na około 5 min. Widać, że ośrodek do sezonu jeszcze nie jest całkiem gotowy. Prace były prowadzone na mostku przy gondoli i przy rowach odwadniajacych trasy. W kilku sytuacjach miłe zaskoczenie kulturą i pomocą ze strony obsługi stacji.

P.S. uwaga na automat do karnetów, lubi wypluwać kaucje do metalowej wycieraczki.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka Racza

Witam wszystkich:)

Szybka relacja z Wielkie Raczy ND 19.12.2010r.

Wyjazd 6 30 pod stokiem 8 35, drogi przelotowe czarne, boczne śnieg/błoto pośniegowe.

Z ciekawostek zakupiliśmy całosezonowe super skipassy na słowację:) Tak więc jak bozia da to ten sezon będzie najbardziej intensywny:)

Cały dzień trasy przygotowane bardzo dobrze, do 13 00 wręcz idealnie. Czynne 3 trasy na devodce. 1 czerwona, 2 niebieskie. Kolejek brak przez cały dzień, najdłużej stałem może 1min:D Przyjemna słoneczna pogoda, no może trochę za duży wiatr któy potęgował uczucie chłodu. Ogólnie polecam można się naprawdę najeździć do woli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówili że na święta chcieliby odpalić, ale nie wiem bo idzie ocieplenie...

znalazłem coś ciekawego, wielka racza chyba zmieniła właściciela w sobote:confused:

oznam

"Lyžiarske stredisko Veľká Rača v piatok 17.12.2010 kúpil od správcu konkurznej podstaty nový vlastník, ktorý ho od 18.12.2010 začal prevádzkovať.

Prijali sme všetky opatrenia na to, aby príprava a rozbeh tejto sezóny bol čo najrýchlejší a najefektívnejší. Vyvinieme maximálne úsilie na to, aby všetci zákazníci a návštevníci nášho strediska boli spokojní a návšteva strediska Veľká Rača Oščadnica im prinášala potešenie a radosť.

Tým, že lyžiarske stredisko je už v normálnom režime"

OFICJALNIE cała wielka racza czynna od 25.12.2010

"Zawiadomienie Narciarski Wielka Racza w piątek, 17.12.2010 kupił od syndyka nowego właściciela, który rozpoczął bieg od 18.12.2010. Dokładamy wszelkich środków w celu przygotowania i start w tym sezonie był najszybszy i najbardziej efektywny. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim naszym klientom i centrum dla odwiedzających są szczęśliwi i odwiedź Centrum Wielka Racza dostarczają im przyjemność i radość. W ośrodku narciarskim znajduje się już w trybie normalnym"

Edytowane przez przemo_narciarz
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-dniowy wypad do Czech

Witam,

troszke poszukalem na forum, ale nie znalazlem aktualnych informacji na temat, wiec zakladam temat. (w dobrym dziale?)

najszybciej 27-go planuje wyjechac do... i wlasnie, ktory osreodek polecacie?

szukam czegos nie za daleko naszej granicy.

moze uda sie uniknac kolejek?

kieszen skromna, wiec nie chce tez szalec.

myslalem o:

spindlerowym (podobno kolejki?)

Rokytnice.

byl ktos moze, w ktoryms z tych osrodkow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

troszke poszukalem na forum, ale nie znalazlem aktualnych informacji na temat, wiec zakladam temat. (w dobrym dziale?)

najszybciej 27-go planuje wyjechac do... i wlasnie, ktory osreodek polecacie?

szukam czegos nie za daleko naszej granicy.

moze uda sie uniknac kolejek?

kieszen skromna, wiec nie chce tez szalec.

myslalem o:

spindlerowym (podobno kolejki?)

Rokytnice.

byl ktos moze, w ktoryms z tych osrodkow?

siemka

Twój wyjazd wypada akurat w okresie między świętami i nowym rokiem, więc musisz się liczyć, że będzie sporo ludzi

zdecydowanie polecam Ci bardziej Spindlerovy Mlyn, ponieważ pomimo dużej ilości ludzi wszsytko porusza się tam najsprawniej

No i taka moja rada - polecam Ci jazdę od samego rana do południa - ewentualnie w godzinach obiadowych i finish - są to najlepsiejsze godziny kiedy jest najmniej ludzi...

Rokytnice też ok, ale niestety tam wygląda to znacznie gorzej w tym okresie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka

No i taka moja rada - polecam Ci jazdę od samego rana do południa - ewentualnie w godzinach obiadowych i finish - są to najlepsiejsze godziny kiedy jest najmniej ludzi...

Rokytnice też ok, ale niestety tam wygląda to znacznie gorzej w tym okresie

Raczej ameryki nie odkryłeś:) Wszędzie z rana jest najmniej ludzi. Kto rano wstaje temu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...