Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja, Czechy - warunki narciarskie 2010/2011


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Rokytnice

Koledzy wybieram się 6.02 do Rokytnic :) Jak warunki? z map i danych wynika że bardzo dobre:)) Tyle tylko że niby od 6 lutego idzie odwilż:/ akurat jak będę przez tydzień to ma temp.na plusie:/ Jak wtedy wygląda jazda o ile w ogóle da się śmigać ? śniegu starczy ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rokytnice

Koledzy wybieram się 6.02 do Rokytnic :) Jak warunki? z map i danych wynika że bardzo dobre:)) Tyle tylko że niby od 6 lutego idzie odwilż:/ akurat jak będę przez tydzień to ma temp.na plusie:/ Jak wtedy wygląda jazda o ile w ogóle da się śmigać ? śniegu starczy ?:)

Cześć.

Ja z kolei wybieram się do Rokytnicy 10.02. Będę wdzięczny za informacje jak warunki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka Racza

W sobotę warunki były niezłe chociaż w nocy popadał śnieg i popołudniu trasy były już rozjeżdżone. Tak więc trzeba się było trochę napracować:). Ale niektórzy to lubią;). Ludzi umiarkowanie, czyli jak zwykle na Dedovce kolejka na około 5 minut czekania a na Lalikach i Margusce jazda na okrągło.

Niestety w niedzielę padał w okolicy deszcz i wiał wiatr więc mam obawy czy i ile jeszcze śniegu tam zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velka Raca 13.02.2011

witam,

Wczoraj byliśmy na wielkiej raczy muszę wam powiedzieć że była jedna wielka MASAKRA!!!

Jeszcze nigdy nie jeździłem po takim lodzie. Trasa z magurskiej na laliky w 90%pokryta lodem:eek: jedyne co dało się zrobić to ześlizgnąć się bokiem. Na dedovce też bardzo duże oblodzenie stoku miejscami po kilkadziesiąt metrów na całej prawie szerokości. Najlepiej na lalikach twardo ale pryz mocnym dociśnięciu dało się pojeździć.

Dla info byłem od 8 30 i od rana np. górna częśc na dedovce była oblodzona. Jak nie dośnieżą lub nie spadnie 15cm śniegu to jakoś tego nie widzę.

A tak w ogóle dla tych co mają skipassy całosezonowe zapraszam na www.skiline.cc tam nalezy wpisać numer karnetu i macie ilość zjazdów z każdego dnia:)

Ogólnie nie polacam chyba że warunki się poprawią.

KOLEJEK BRAK!!! PARKINGI PEŁNE.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ski Bachledowa

Dzisiaj od 12 Ski Bachledowa warunki dobre+ śnieg trochę miękki (ciepło +2),ludzi sporo więcej od strony Jezierska kolejka do kanapy ale nie duż max 3min.Naprawdę warto podjechć z okolic Białki jak dla mnie ilość tras w jednym miejscu powalająca super.

Z ciekawości w kasach można płacic kartą natomiast w restauracji nie, za to można złotówkami ale powidzieli mi że tylko bilon przyjmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka Racza 19.02

Pogoda - w wyższych partiach mgła, w niższych zachmurzenie całkowite. Śniegu pod dostatkiem, ale niestety bardzo dużo lodu, więc jazda powiedzmy sobie, no, średnia. Kolejek prawie żadnych, jazda na okrągło (i to w weekend!). Jak trochę dosypie śniegu, a nie śnieżyli, to polecam, na dziś wybrałbym jednak inny ośrodek... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z "Ramzova" , wskok na kanapke 8.30 :)

Ludzi jak na lekarstwo do około 10 godz później jakieś 2-3 minuty czekania :)

Stok dobrze przygotowany, choć twardo, jedno miejsce "elektrycznie oblodzone" choć widziałem dużo gorsze gdzie indziej.

No i ta pogoda jak w Italii :)

Jutro Czarna Góra, ciekawe czy będę żałował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z "Ramzova" , wskok na kanapke 8.30 :)

Jutro Czarna Góra, ciekawe czy będę żałował :D

Będziesz żałował . Ostatni dzień ferii . Tłumy . Kamienie na bokach tras wymieszane przez ratraki a w środku lód .

Stanowczo odradzam .

Ja chyba zacznę dopiero od poniedziałku ale najpierw pojadę na Dolni Moravę .Zobaczę co koledzy powiedzą o warunkach .

Edytowane przez ROSSIGNOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drodze jeszcze możesz zwiedzić Morawę , Bielice , Dolni Morawę i inne drobne stacje .Ale o warunkach w tych stacjach nic nie wiem .

Na Czarnej są koledzy stąd mam te wiadomości .

A w Dolni Morawa podobno na tej trasie Fis postawili nową kanapę i całkiem nie źle im to wyszło .

Teraz już po feriach będzie luz , karnety spadną o połowę to trochę rozprostuję kości i może pozwiedzam tamte okolice . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruniky Sihelne dojazd na 9,40 słońce lekki mróz trasa przygotowana, pod cienką kołderką świeżego śniegu twardy techniczny na dole bardzo twardy prawie lód. Cena całodniowego karnetu 13E między 11- 13 h kolejka na 3min potem jazda na okrągło o 15-stej nogi powiedziały dość :eek: Nie polecam :confused: langosza w barze odgrzewany zimny nie ma nic wspólnego z węgierskimi. W ramach tworzenia przyjaźni Polsko-Słowackiej nasze karnety do 19-tej dostały dzieci :D może kiedyś będą w ichniejszej policji i przychylniejszym okiem spojrzą na sąsiadów z za miedzy;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruniky Sihelne dojazd na 9,40 słońce lekki mróz trasa przygotowana, pod cienką kołderką świeżego śniegu twardy techniczny na dole bardzo twardy prawie lód. Cena całodniowego karnetu 13E między 11- 13 h kolejka na 3min potem jazda na okrągło o 15-stej nogi powiedziały dość :eek: Nie polecam :confused: langosza w barze odgrzewany zimny nie ma nic wspólnego z węgierskimi. W ramach tworzenia przyjaźni Polsko-Słowackiej nasze karnety do 19-tej dostały dzieci :D może kiedyś będą w ichniejszej policji i przychylniejszym okiem spojrzą na sąsiadów z za miedzy;)

Za krzewienie przyjaźni Polsko - Słowackiej przyznajemy 5 uśmiechów:):):):):).

I jeszcze jeden o dzieci :).

Takie postawy godne są polecenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatrzańska Łomnica. Przed 10-tą. Sporo ludzi. Kolejki do kas ciągnące się niemiłosiernie. Słonecznie, pięknie, -5. Śniegu poza trasami mało, miejscami zero...dużo mniej niż przed granicą - dziwne, na trasach OK. I tyle dobrego. Nie podobało mi sie. Niby szybka nowa kanapa jak w Alpach (to na plus) ale dalej wyżej już wolno. Do gondoli stanie, na pośredniej duże stanie. Trasa niebieska długa ale płaska. Jak już dopchałem sie do tej starej gondoli - czerwona wyglądała fajnie, ale tylko wyglądała. Jak dla mnie zdecydowanie za wąska jak na ten spadek, do tego w słońcu moment zmuldzona, słabo zabezpieczona. Wyżej na Łomnickie sedlo...stare krzesło nie wadzi...wadzi znów zbyt mała szerokośc (muldy) tej fajnej ale tylko widokowo trasy. Do tego chrupło pod butem, kamole (skały) pod śniegiem i świeżo zrobione krawędzie i ślizgi poszły się ... w niwecz:mad: Nie pojeździłem. Może dlatego że sporo luda, może jak pusto to fajnie, ale ja juz tam nie chce. Spodziewałem się czegoś lepszego. Niby poinwestowali...ale to wszystko jakieś takie..błe:(..za takie ceny..nie. Zaplecze, brak knajpy z prawdziwego zdarzenia, żarcie kijowe. Jak po 14-tej zjeżdzałem do auta gondola na Lomnickie pleso stanęła:eek: Na dole już informowali że nie działa, nie wiem kiedy ruszyła ale stało to spokojnie ponad 20 minut!! Uciekłem...wole Jurgów Hawrań. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatrzańska Łomnica / Czarna Góra / Sihelne

26.02 (Tatrzańska Łomnica)... jeżdziliśmy od 10 do 16 ..i chyba mam inne wrażenia co do samych kolejek bo w żadnej nie stałem dłużej niż 2-3 min. Co do samej jazdy... MEGA NUDA dla lubiących trochę powyciskać ! Oprócz czarnej góry i dwóch stromszych ścianek zaraz za starą kanapą oraz za nową, trzeba się odpychać kijami żeby pojeżdzić.... ew. opcja nr 3 ...na "rurę" przejechać wszystko i wtedy czuć uda.... Śnieg już płynie natomiast miejscami na ostrzejszych kawałkach zmrożnone płaty lodu ...trzeba uważac (na lód i lud)

27.02 (Czarna Góra).. Jadąc do domu wpadliśmy na chwilę na "Czarną" i 2 godzinki jeżdzenia dosyć miło zwłaszcza że ok 11 praktycznie na kanapę wjeżdzało się z marszu.. tarsa pryszgotowana a pod słupami nawet można było pogwałcić ślady po ratraku, co do samego śniegu .. to już jego końcówka.. dosyć miękko więc do SL radzę wziąść coś miekkszego bo "race'y" wyrywają mnóstwo śniegu

27.02 (Sihelne).. no i na sam koniec Sihelne ...miękkoooooo a na dole przed kanjpką przymrożone .. więc uważamy jak hamujemy.... kolejki ..no może na 5 minut (ok 14.)

Wyjazd udany .... Czarna Góra - OK, Tatrzańska Łomnica - lekko rozczarowany... SIhelene - aerobik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velka Raca 27.02.2011

to ja dodam raport z wielkiej raczy.

Byliśmy w niedziele, warunki najlepsze w tym sezonie w porównaniu do ostatniego razu słowacy odrobili zadanie domowe i mocno dośnieżyli wszystkie trasy, kolejek oczywiście brak jazda na okrągło.

Parkingi pełne żeby stac przy kolejce na dedovce trzeba być na 8 30! Nam się udało:) Reszta dojazd skibusami. Warunki na trasach praktycznie idealne sztuczny śnieg mocno zbity, twardo ale bez oblodzeń. O 13 nogi odmówiły posłuszeństwa i do domu. Nam najlepiej się jeździ na czarnej na lalikach, szybka trasa, szybkie krzesełko. Idealnie:)

Pozdrawiam, następny wypad chopok/łomnica to już na 5-7dni:)

-----------------------------------------------------------------

PS pozdrowienia dla buraków z suszarką w ustroniu:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do gondoli kolejka wyłaziła poza budynek...do krzeseł było ok.

..Dokładnie..... w sumie to unikałem gondoli.... i okazało sie że to była dobra decyzja... :) bo tak jak wszyscy zauważyliśmy ....mozna bylo powisieć 30 min :D

Edytowane przez dinox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam raport z wielkiej raczy.

Byliśmy w niedziele, warunki najlepsze w tym sezonie w porównaniu do ostatniego razu słowacy odrobili zadanie domowe i mocno dośnieżyli wszystkie trasy, kolejek oczywiście brak jazda na okrągło.

Parkingi pełne żeby stac przy kolejce na dedovce trzeba być na 8 30! Nam się udało:) Reszta dojazd skibusami. Warunki na trasach praktycznie idealne sztuczny śnieg mocno zbity, twardo ale bez oblodzeń. O 13 nogi odmówiły posłuszeństwa i do domu. Nam najlepiej się jeździ na czarnej na lalikach, szybka trasa, szybkie krzesełko. Idealnie:)

W pełni potwierdzam:)

Dodam jeszcze że lampa cały dzień:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...