Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słowacja, Czechy - warunki narciarskie 2010/2011


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Warunki Słowacja

Dotarłem do Liptowskiego Mikulasa w niedzielę - wiosna. Wczoraj pojechałem ze znajomymi na Opalisko - trasy otwarte, lekki mrozik, słoneczko, a tu nagle niespodzianka - na otwartej trasie (od strony wyciągu wyciągu) około 2m pas żywej ziemi przez całą szerokość stoku, tuż za przełamaniem. Jak to zobaczysz, to już jest pozamiatane. No i zaliczyłem lot. Na szczęście narty całe (rc4 wc sc z ubiegłego roku, więc byłoby szkoda), ale kurtka na plecach podarta, kij wygięty, kask jak po polerce papierem ściernym (ale wytrzymał Bogu dzięki, choć pewnie do wymiany ). No i wszystko boli. To jakieś totalne dziadostwo, w ośrodku narciarskim jeśli trasa jest otwarta, to oznacza, że możesz jechać, a tu taki numer. Nieporozumienie i tyle, jak można tak lekceważyć bezpieczeństwo narciarzy. Na uwagę do obsługi, że coś z tym trzeba zrobić zero reakcji. Coś nieprawdopodobnego. Ta trasa powinna być zamknięta!!! Na Chopok już nie dojechałem, i chyba póki co dłuższa pauza. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiedziałem ze tam taka stacja jest:confused:

jaja niezłe, zachowanie obsługi jeszcze lepsze:mad:

Dlatego ja zawsze pierwszy zjazd robię poglądowy, rekreacyjny...

-------------------------------

Na Wielkiej Raczy półki co takich jaj nie ma. Przynajmniej w niedziele nie było miejscowe przetarcia, ale ogólnie jeździło się super. Śniegu jeszcze dużo.

Edytowane przez przemo_narciarz
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opalisko

Stacja zaraz koło Liptowskiego Mikulasa. Krzesło - archaiczna dwójka i orczyki. Sympatycznie, zwłaszcza na rozjeżdzenie, mało ludzi, ceny karnetów polskie, warunki w poprzednich latach były ok. Nigdy więcej. A ostatniej chwili zrezygnowałem z wyjazdu na polskie dni w Zillertal Arena. No to dołożę na nowe ciuchy i kask. Byle nic złego ze zdrowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieściłem zdjęcia z dzisiejszego dnia w Ski Bachledova. Nie trzeba dużo pisać, wystarczy popatrzeć.

http://www.skionline.pl/forum/gallery/browseimages.php?c=9

Byłem tam w minioną niedzielę.

Było to bezpośrednio po rozładowaniu auta po powrocie z Alp,nartki więc zostały w domu.

Z dołu to za wiele nie widać,na temat stoków się nie wypowiem.

Ale miejsce fajne i mimo niedzieli ludzisków to tam nie było.

Jadąc do Bachledovej zajrzałem pod Kotelnicę :eek: ,tłumy jak zawsze.

Mijając Jurgów zauważyłem ,że też nie było do krzesła kolejki.

Ale te luzy można pewnie zawdzięczać pogodzie jaka wówczas panowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bachledova Ski

Dzisiaj było fajniej. Rano na przygotowane trasy spadło 5-10cm świeżego śniegu, to razem dało, wiecie jaki efekt :). Ludzi mało, w większości Polacy. Na Słowacji, jak podano wyżej ferie zaczynają się od połowy lutego, więc Słowaków jest bardzo mało. Zima tam piękna, śniegu sporo, mrozik -6. Baja!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe uzupełnienie relacji Bończy (tej wcześniejszej z 19-go:)).

Przede wszystkim w stosunku do ubiegłych lat mamy 2 nowe trasy.

Po wyjechaniu tym super wolnym długim krzesełkiem na górę, nie musimy już człapać z buta lub z narty 30m, tylko od razu możemy zjechać z krzesła w prawo i dojechać niebieską traską do czerwonej i kontynuować dalej nią zjazd do 4osobowego krzesła.

Jadąc wspomnianą wyżej czerwoną trasą po prawej stronie dostrzeżemy przecinkę, która prowadzi do "talerzyka" obsługującego nową czarną trasę. Nie jest może ona specjalnie długa, ale bardzo przyjemna i miło skonfigurowana - taki iście slalomowy stok.

Jeszcze jedno. Do dnia wczorajszego obowiązywała promocja i karnet całodniowy kosztował 14,5 EUR. Warunki super. No i te widoki na Tatry Bielskie.

ps. oprócz wyżej wymienionych zmian mam wrażenie, że pozmieniano także oznaczenie trudności poszczególnych tras (o jeden kolorek w górę). no chyba, że miejsca mi się pomyliły :P;)

Edytowane przez ravick97
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velka Raca

Dziś wybrałem się na Wielką Raczę. Ludzi średnio, na Dedovce kolejka na 3-5minut, reszta luźno. Od rana stoki twarde, dobrze przygotowane jednak z czasem sztuczny śnieg zaczął odsłaniać betonową naturę stoku. Niektórzy nazywali to lodem, jednak przy mocnym dociśnięciu nart można było dobrze pośmigać.

Pomijając warunki śniegowe, pogoda trafiła nam się dzisiaj wspaniała. Niebieskie niebo, pełne słońce, rewelacja. Mocny mrozik, rano było -18 :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacja

26-Vitanova

27-Oravice

28-Chopok

29-Oravice

Wszędzie trasy przygotowane, ludzi mało lub b.mało, stoki twarde i b.twarde- Ostrzyć Krawędzie!!

Ski-Vitanova czynne 2 trasy. Pierwsza wzdłuż wyciągu-tak jak pisał Bończa wąsko naśnieżona w środkowym odcinku lekka ścianka, góra i dół płasko.

Druga idąca w las od wyciągu lekkie nachylenie cały czas.Gdyby ośrodek był cały czynny to można go polecić uczącym się i średnio zaawansowanym. W obecnym stanie można pojechać na 2 godz. a potem Ski Park Oravice.

Karnet 15 euro cały dzień. Można płacić kartą, przyjmują także złotówki :) kurs 4.

Krzesło wolno jedzie, stok do południa w słońcu potem cień.

Oravice- Meander Park, 6 km od Vitanovej.

Czynna 1 trasa, góra płaska potem przełamanie i już bardziej stromo ale tak na czerwono a nie jak w opisie że czarna. Stok przygotowany bdb. Byliśmy tam 2 razy i stok wytrzymał do końca dnia.

Trasa zdecydowanie szersza od tej w Vitanovej, fajny taras widokowy z knajpką na przełamaniu. Są nawet leżaki ;). Na dole restauracja, ski serwis, sklep, wypożyczalnia i oczywiście zaraz obok baseny z aqua parku. Cena za 1 dzień 17 euro (w tym 20% zniżki na aqua park). Mozna płacić kartą. Parking darmowy ale to standard.

Zaraz obok są starsze baseny termalne. Ogólnie bardzo fajne zagospodarowana górka - godna polecenia dla wszystkich poziomów jeżdżenia.

Mimo ferii i soboty brak ludzi - pogoda pełne słońce, a tutaj stok w słoncu od rana do 16-tej.

Chopok - tutaj inna bajka, cenny alpejskie ale infrastruktura i wybór tras też jest konkretny(oczywiście porównując do innych ośrodków na Słowacji bądż w Polsce). Trasy zdecydowanie dla zaawansowanych. Teraz po silnych mrozach (-18*C w nocy) twarde, ludzi więcej ale kolejek nie było może poza 6-os kanapą na Zahradku. Dla uczących się trasy Biela Put krzesło 4-os ale tam lekki tłok, i gondola 8-os. Otupne. Reszta tras moim zdaniem dla dobrze jeżdżących -dobre czerwone lepsze niż "czarny" odcinek w Oravicach i czarne trasy. Możliwość jazdy poza trasą na nie za bardzo - zbyt mało śniegu.

Narty naostrzone inaczej męka. Ski serwis np. w Otupne - ostrzenie 7 euro -mogę polecić.

wyjazd udany wszyscy w jednym kawałku

pozdr. Torres

Edytowane przez Torres
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem się na Wielką Raczę. Ludzi średnio, na Dedovce kolejka na 3-5minut, reszta luźno. Od rana stoki twarde, dobrze przygotowane jednak z czasem sztuczny śnieg zaczął odsłaniać betonową naturę stoku. Niektórzy nazywali to lodem, jednak przy mocnym dociśnięciu nart można było dobrze pośmigać.

Pomijając warunki śniegowe, pogoda trafiła nam się dzisiaj wspaniała. Niebieskie niebo, pełne słońce, rewelacja. Mocny mrozik, rano było -18 :-)

Też byłem wczoraj. Potwierdzam co powyżej. Najlepiej jeździło się na Lalikach - najmniej ludzi, ale tylko czarną 11, bo czerwona zupełnie nieprzygotowana - na całym stoku trawa i przetarcia. Kolejka na Lalikach prawie żadna. Startowaliśmy z samego rana, więc zjazd z Dedowki przy małej ilości ludków - super. Potem trzeba było uważać, ale bez tragedii. Kolejka na orczyk na niebieską 6 dość długa, ale stania na 5 minut.

Pogoda - bajka, lepszą trudno wymarzyć.

KemyR - gdzie śmigałeś - pewnie się mijaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo czerwona zupełnie nieprzygotowana - na całym stoku trawa i przetarcia.

BO CZERWONA JEST ZAMKNIĘTA!!!

-----------------------------------------------

Piątek, sobota - Chopok:)

Mogę podpisać się pod słowami Torresa:) Przygotowanie bardzo twarde/twarde (zależy od trasy), ale przy ostrych krawędziach można super pośmigać. Lepiej z rana wtedy nawet na słabych krawędziach da radę pojeździć. Pogoda wspaniała, idealnie czyste niebo widoczność na tatry idealna. Naturalnego śniegu w porywach 20cm. Miejscami przewiane do 5cm. To oczywiście poza trasami, ale o otwarciu góry na razie nie ma mowy potrzebują opadu co najmniej pół metrowego. Ogólnie jazda bez większych kolejek, czasami jak krzesło na chwilę stanie czy coś trzeba postać kolo 5min. Zazwyczaj 2-3min i na krześle. Z ciekawostek od piątku jest płatny parking P3 na zahradkach (5E) dlatego lepiej jechać dalej na P1 i P2 otputne/bela put tam za darmo.

Podsumowując najlepszy wypad w tym roku, już się nie mogę się doczekać kolejnego chopokowania:) Tym razem na dłużej:)

Na razie trzeba jednak zadowolić się wielką raczą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruniky Sihelne

Bojkotując GAT i COS wybraliśy się dzis rano na Gruniky i powiem, że jak na "aerobik" było rewelacyjnie, cały stok jak zwykle przygotowany na żyletkę / sztruksik, prawa strona idealna na szybkie krawędzie, jak ktoś miał ochotę to do 10.30, szkółka od Zbyszka Dendysa miała rozstawione tyczki po lewej...więc można było spróbować.. od rana jeżdziły już dwa orczyki więc w kolejce max 2 min ... od 10 było juz trochę geściej.... Jeżeli będziecie się wybierać radzę być na miejscu już 8.15 - 8.30, pomimo deklaracji że zaczynają od 9, jeżdzą juz od pierwszych klientów... Myślę że w tygodnniu też sie tam pojawię....

PS. Dla nieuważnych; pojawiły się też karnety 3 godzinne....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem się na Wielką Raczę. Ludzi średnio, na Dedovce kolejka na 3-5minut, reszta luźno. Od rana stoki twarde, dobrze przygotowane jednak z czasem sztuczny śnieg zaczął odsłaniać betonową naturę stoku. Niektórzy nazywali to lodem, jednak przy mocnym dociśnięciu nart można było dobrze pośmigać.

Pomijając warunki śniegowe, pogoda trafiła nam się dzisiaj wspaniała. Niebieskie niebo, pełne słońce, rewelacja. Mocny mrozik, rano było -18 :-)

Wczoraj było bardzo podobnie, no może mróz troszkę mniejszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...